Пророк Амос


Пророк Амос: 2. Гріх і покарання Моава, Юди та Ізраїля 1. Так говорить Господь: «За три переступи Моава й за чотири, - я не попущу того. За те, що він перепалив кості едомського царя на вапно.
 2. Я пошлю вогонь на Моава, що пожере палаци Керійоту; Моав серед метушні загине, серед воєнного крику й суремного звуку.
 3. Знищу суддю з-посеред нього й уб'ю усіх його князів з ним», - слово Господнє.
 4. Так говорить Господь: «За три переступи Юди й за чотири, - я не попущу того. За те, що відкинули закон Господній і постанов його не пильнували; що брехні їхні звели їх на манівці, брехні, що за ними їхні батьки ходили.
 5. Я пошлю вогонь на Юду, що пожере палаци в Єрусалимі.»
 6. Так говорить Господь: «За три переступи Ізраїля й за чотири, - я не попущу того. За те, що вони праведника продають за гроші й бідного за пару капців;
 7. що топчуть голови вбогих у земний порох, що крутять правом тихих, що батько й син до однієї дівки ходять, щоб знеславити моє святе ім'я;
 8. за те, що розлягаються при кожнім жертовнику на взятій у застав одежі та п'ють вино покараних гривною у домі Бога свого.
 9. Адже то я був знищив перед ними Аморія, високого, неначе кедр ставний, та, немов дуб, сильного. Я знищив плід його зверху та його коріння знизу.
 10. Я вивів вас із Єгипетського краю, водив вас сорок років пустинею, щоб ви посіли землю Аморія;
 11. настановив з-поміж ваших синів пророків, і з-поміж юнаків ваших -назореїв. Хіба ж воно не так, діти Ізраїля? - слово Господнє.
 12. Ви .ж назореїв вином напували, а пророкам наказали: Не пророкуйте!
 13. Ось я придавлю вас, як давить віз, накладений снопами.
 14. І для моторного не буде втечі, і сильний не виявить сили, і витязь не врятує життя свого.
 15. Ані лучник не встоїться з луком, і прудконогий не спасеться, і їздець не врятує життя свого.
 16. Ба, й наймужніший з-між відважних утече в той день голим», - слово Господнє.