Левіт


Левіт: 4. Покутні жертви за гріх: первосвященика 1-12; громади 13-21; князя 22-26; мирянина 27-35 1. Господь сказав Мойсеєві:
 2. «Промов до синів Ізраїля так: Коли хтось ізгрішить ненароком проти котрої-будь заповіді Господньої і зробить щонебудь, чого не годиться робити,
 3. і якщо згрішить помазаний священик, і провина спаде на народ, то за гріх свій, що ним провинився, жертвуватиме Господеві за покуту молодого бичка без вади.
 4. Він приведе бичка перед Господа до входу в намет зборів і покладе руку йому на голову та й заріже його перед лицем Господнім,
 5. а помазаний священик візьме дещо крови бичка, внесе до намету зборів
 6. і, вмочивши палець свій у кров, бризне нею сім разів перед Господом до завіси святині.
 7. І священик намастить кров'ю роги кадильного жертовника, що стоїть перед Господом у наметі зборів, і виллє всю решту крови з бичка до підніжка жертовника всепалення, що коло входу в намет зборів.
 8. Увесь же тук із бичка, принесеного в жертву за гріх, повиймає з нього: тук, що вкриває нутрощі, й ввесь жир, що на нутрощах;
 9. і обидві нирки з туком, що на них, та що по боках, а чепець над печінкою й над нирками нехай відкине,
 10. так, як то виймається з бика мирної жертви, - і воскурить усе те священик на жертовнику всепалення.
 11. Шкуру ж із бичка й усе його м'ясо, з головою, ногами, нутрощами й калом, -
 12. усього бичка винесе геть із табору на чисте місце, де висипають попіл, та й спалить його на дровах вогнем; на попелищі спалять його.
 13. Як же вся громада Ізраїля згрішить ненароком, і гадки не маючи про щось грішне, і сподіє щось, чого не годиться робити, що заповіді Господні забороняють, і провиниться,
 14. і коли гріх, що допустилась його, виявиться, - громада принесе в жертву за гріх бичка. Вона приведе його перед намет зборів.
 15. І старші в громаді покладуть руки на голову бичкові, перед Господом, і заріжуть його перед Господом.
 16. Тоді помазаний священик внесе кров із бичка до намету зборів,
 17. вмочить свій палець у кров і бризне нею сім разів перед Господом до завіси святині,
 18. й намастить кров'ю роги жертовника, що перед Господом у наметі зборів, і всю решту крови з бичка виллє до підніжка жертовника всепалення, що коло входу в намет зборів;
 19. тук же ввесь вийме з нього й воскурить на жертовнику.
 20. Він зробить з цим бичком так само, як зробив із бичком, принесеним за гріх власний, -так само зробить із ним, Отак і зробить за них священик покуту, і проститься їм.
 21. Бичка ж винесуть геть із табору й спалять, як було спалено першого бичка; це жертва за гріх громади.
 22. Коли ж ізгрішить князь і сподіє ненароком щось, чого не годиться робити, що забороняють заповіді Господа Бога його, й провиниться,
 23. і як стане свідомим гріха, що ним ізгрішив, - має принести в жертву козла, самця без вади.
 24. Він покладе руку на голову козлові та й заріже його там, де ріжуть жертву всепалення перед Господом: це жертва за гріх.
 25. Священик візьме на палець трохи крови з жертви за гріх і помастить роги жертовника всепалення, а кров його виллє до підніжка жертовника всепалення.
 26. Тук же його воскурить увесь на жертовнику як тук мирної жертви. Так зробить священик покуту за його гріх, і проститься йому.
 27. Коли ж хтось із простого люду ненароком ізгрішить і сподіє щось, чого не годиться робити, що забороняють Господні заповіді, та й провиниться,
 28. і як стане свідомим гріха, що ним ізгрішив, - має принести в жертву козу без вади, самицю, за гріх, що ним згрішив.
 29. Він покладе руку на голову жертви за гріх та й заріже її на місці всепалення,
 30. а священик візьме пальцем її крови та й помастить роги жертовника всепалення, всю решту ж крови виллє до підніжка жертовника всепалення.
 31. Він вийме з неї увесь тук, як то виймається в мирної жертви, і священик воскурить його на жертовнику як приємний запах для Господа. Так зробить священик покуту за нього, й проститься йому.
 32. Якщо принесе в жертву за гріх ягня, то нехай принесе самичку без вади.
 33. Він покладе руку на голову жертви за гріх та й заріже її в покуту на місці, де ріжуть жертву всепалення;
 34. священик же візьме пальцем крови її та й помастить роги жертовника всепалення, всю решту ж її крови виллє до підніжка жертовника всепалення.
 35. Він вийме ввесь тук її, як виймається тук у ягняти мирної жертви, і священик воскурить його на жертовнику для жертв Господеві. Так зробить священик покуту за його гріх, що ним ізгрішив, і проститься йому.»