Книга Іова


Книга Іова: 42. Визнання Іова та епілог 1. Відповів Іов Господеві й мовив:
 2. «Знаю, що ти все можеш; | усе, що задумаєш, зробити спроможен.
 3. Хто ж то такий, що затемнює задум невіданням? | Тому я говорив про те, чого не розумію; | про чуда, мені незбагненні, що їх не знаю.
 4. Вчуй же, я буду говорити; | питатиму тебе, - навчай мене.
 5. Я чув лиш те, що говориться про тебе, | але тепер на власні очі тебе виджу!
 6. Тому смиряюся і каюсь | на поросі та на попелі.»
 7. Промовивши ці слова до Іова, Господь сказав до Еліфаза з Теману: «Запалав я гнівом проти тебе й проти обох твоїх друзів, бо ви не говорили про мене по правді, як мій слуга Іов.
 8. Оце ж візьміть із собою 7 бичків та 7 баранів та йдіть до мого слуги Іова, і принесіть за себе всепалення, і нехай Іов, слуга мій, помолиться за вас, і я зглянуся на нього, і не заподію вам нічого прикрого за те, що ви не говорили про мене по правді, як мій слуга Іов.»
 9. Еліфаз із Теману, Білдад з Шуаху й Цофар з Наамату пішли й вчинили, як сказав їм Господь, і зглянувся Господь над Іовом.
 10. Господь повернув Іовові його становище, бо Іов заступався за своїх друзів; Господь збільшив усе, що було в Іова, удвоє.
 11. Тоді прийшли до нього усі його брати, усі його сестри й усі його давні знайомі, і їли хліб з ним у його хаті, розважаючи його та втішаючи його в усьому тому нещасті, що на нього зіслав був Господь; кожен подарував йому дуката, кожен золоту каблучку.
 12. І благословив Господь нове становище Іова більш, ніж старе, і було у нього 14 000 овець, 6000 верблюдів, 1000 пар волів і 1000 ослиць.
 13. І народилось у нього семеро синів і три дочки.
 14. Одну назвав він Голубка, другу Пахуча квітка, а третю Рожок на помаду.
 15. Не було у всій країні таких вродливих жінок, як Іовові дочки. І дав їм батько спадщину між їхніми братами.
 16. Жив Іов після цього ще 140 років і бачив своїх дітей і дітей своїх дітей аж до четвертого покоління.
 17. І вмер Іов старим, нажившися на світі.