Статті

    •  news image
    • Чування-квест "Кубік-рубік": третя грань 08 Квітня 2012

      Рейтинг:

      Третя грань Кубика-Рубика відкривалася 30 березня у храмі Святого Обручника Йосифа, що належить Сестрам Милосердя Святого Вінкентія. Особливістю цієї зустрічі була тайна Пресвятої Євхаристії. Отець Любомир Гладюк привідкривав присутнім таємниці Проскомидії. Він також розповів присутнім, що саме зумовило саме такий вигляд Євхаристії. Євхаристія - це жертва любові. У ранніх християн кожен з присутніх брав участь у Літургії, приносячи якісь дари. Навіть діти-сироти, які нічого не мали, приносили на Літургію воду - це було їхньою жертвою. У сучасному світі жертву приносить священик у вигляді просфори. За традицією їх має бути п'ять. З кожної з п'яти просфор священик вирізає частички, які викладає на дискосі у певному порядку. Отець-реколектант пояснив і показав присутнім, що таке чаша, дискос, звізда, копіє, покривці - ті речі, які завжди використовуються на Літургії, але які мало-хто бачив. Охочі могли зблизька подивитися на ці речі. Далі молодь могла задати запитання, які виникли під час цієї короткої лекції.
    •  news image
    • Добрий початок — половина справи. Творення єдиного простору молодіжної комунікації 03 Квітня 2012

      Рейтинг:

      Розпочато творення єдиного молодіжного простору Української Греко-Католицької церкви. Ідеї єднання стали своєрідним продовженням ініціатив митрополита Андрея Шептицького, коли десятки тисяч юнацтва 1933 року прибули до Львова на свято “Українська молодь – Христові”. Сучасне покоління молодих християн запропонувало своє бачення, стратегію і першочергові завдання нового виміру спілкування та молитви.
    •  news image
    • Двійко лелек або сестра і ми… 03 Квітня 2012

      Рейтинг:

      Нехай і холод, і вітри, і сніг з дощем... Як ми чекали цих останніх трьох днів тижня... Чому? Реколекції... У Зарваниці... Провадитиме сестра Наталя Мельник – перший духівник «Обнови» у м. Тернополі.
    •  news image
    • Від нас залежить вибір... Реколекції УМХ м. Калуш 02 Квітня 2012

      Рейтинг:

      З 26 по 28 березня 2012 р. з благословення настоятеля храму Свв. Кирила та Методія о. Степана Скібіцького в монастирі сестер Пресвятої Родини у с. Гошів відбулися реколекції для членів "Українська молодь-Христові" м. Калуша. Їх на запрошення духівника спільноти о. Миколи Крушеца провів головний духівник Івано-Франківської Духовної семінарії ім. св. свщм. Йосафата о. Ярослав Тимішак.
    •  news image
    • Вітаємо ТУСК "Обнова" - Львів2 02 Квітня 2012

      Рейтинг:

      Дорогі обновлятка!!!! Вітаємо Вас!!!! Сьогодні уже 20 років, як діє відновлене Товариство Українських студентів-католиків "Обнова" у Львові! Щиро вдячні Богу за Його задум - відновлення того, що вороги хотіли знищити! Дякуємо людям з гарячими серцями, які зуміли цю велику справу підняти в нелегкі часи! Дякуємо усім тим, хто протягом цих років плідно працював та обновлював все у Христі!!! Бажаємо духовного зросту, Божої опіки, радості в серцях, миру між нами та справжньої жертовної любові! Вкладаймо частинку себе у розвиток нашого Товариства, щоб прославити Господа на землі та просімо опіки в покровителів та наших наставників в небі - Митрополита Андрея Шептицького та Блаженного отця Миколи Конрада! Божого благословення нам усім!!! 
    •  
    • Послання Блаженнішого Святослава до молоді у Квітну неділю 02 Квітня 2012

      Рейтинг:

      Послання Блаженнішого Святослава,
      Верховного Архиєпископа Києво-Галицького,
      до молоді   Хто переможний – він одягнеться в одежі білі,
      і вже не викреслю його з книги життя,
      і визнаю ім’я його перед Отцем моїм.
      Одкр. 3, 5   Улюблена в Христі українська молоде! Переживаючи Квітну неділю, яка безпосередньо підводить нас до таїнства Пасхи Господньої, знову звертаюся до вас зі своїм словом. Найперше хочу подякувати вам за всі можливості зустрічей та спілкування з вами впродовж останнього року. Здійснюючи візити до наших громад у різних країнах світу, я шукав цих зустрічей. Свою радість з приводу пережитого хочу висловити словами блаженного Папи Івана Павла ІІ: «Я чекав на вас і ви прийшли, і я вдячний вам за це!»
    •  news image
    • Прощення – це не відчуття, це рішення. Реколекції у Надвірній 28 Березня 2012

      Рейтинг:

      «Дозволь себе віднайти» - такою була тема реколекцій для дівчат, що відбулися 22-25 березня в реколекційному домі Сестер Служебниць в м. Надвірна. Про актуальність роздумів на цю тему свідчить активна участь молодих людей, які прибули з Франківської, Львівської і Тернопільської областей. В часі Великого посту, коли людина в особливий спосіб заглиблюється в свої стосунки з Богом і ближніми, так важливим є прийняти цю незмінну правду про Божу любов і старатися втілити її в своє життя і в міжлюдські відносини.
    •  news image
    • «Християнські повстанці» - цей вираз і досі не дає спокою 28 Березня 2012

      Рейтинг:

      З 23 по 25 березня 2012 року на базі лікувально-оздоровчого комплексу «Ровесник» (м. Червоноград) відбулись великопосні реколекції для молоді Сокальсько-Жовківської єпархії. Духовним провідником був о. Олександр Чумаков, СДБ. Ніщо не провіщало чогось особливого: молитва, знайомство, духовні науки… Але вже на першій зустрічі під час знайомства ми почали будувати спільноту, а радше не ми, а Дух Святий. Зніми маску, будь щирий зі собою та з іншими, дозволь промовляти твоєму серцю. Це так просто сказати, а так важко реалізувати у спілкуванні один з одним. Ще раз застановитись, для чого я сюди приїхав, для чого живу…
    •  news image
    • "Духовні бесіди про важливе для Тебе! (Бт. 2-3)" - репортаж з духовних бесід в УМХ 27 Березня 2012

      Рейтинг:

      15 березня 2012 р.Б. в осередку організації ЛМГО «Українська молодь – Христові» відбулися цікаві духовні науки. Для чого Бог сотворив нас, людей? Яким було життя в Едемі і головне – чому Адам і Єва, такі щасливі у Раю, втратили цю благодать? І як сьогодні кожному з нас можна віднайти зворотний шлях до Раю? На ці питання всі охочі мали нагоду отримати відповідь разом з  о. Андрієм Корчагіним, священиком храму Святих Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Отець Андрій – випускник Львівської Духовної Семінарії. Після закінчення навчання три роки життя присвятив Святоюрській молоді: відродив діяльність осередку, згуртував молодих людей, організував проведення духовних наук. Зараз о. Андрій служить у храмі, що знаходиться по вул. Щурата, де також провадить роботу з молоддю – школярами та студентами.
    •  news image
    • Реколекції з гумором та духовною поживою 22 Березня 2012

      Рейтинг:

      16 – 18 березня Марійська спільнота церкви Архистратига Михаїла, що на Сихові відбувала реколекції в монастирі оо. Селезіан у місті Бібрка. Три дні минули як одна мить: молодь проводила час у спільній молитві, цікавих духовних навчаннях, переглядала фільм, весело бавилась та брала участь у театральних експромтах. 
    •  news image
    • "Джуманджі" привідкрили джунглі душ молодих львів'ян 14 Березня 2012

      Рейтинг:

      9 березня храм Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор) у Львові радо вітав молодь УГКЦ на нічних чуваннях. Назва “Джуманджі” вже говорила про те, що це має бути щось незвичайне, щось таке, що залишить слід у серці кожного учасника.
    •  news image
    • "Джуманджі" привідкрили джунглі душ молодих львів'ян 14 Березня 2012

      Рейтинг:

      9 березня храм Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор) у Львові радо вітав молодь УГКЦ на нічних чуваннях. Назва “Джуманджі” вже говорила про те, що це має бути щось незвичайне, щось таке, що залишить слід у серці кожного учасника.
    •  news image
    • Страх + Довіра = ЛЮБОВ 14 Березня 2012

      Рейтинг:

      Страх + Довіра = ЛЮБОВ... Дивна формула, чи не так? Цього вівторка львівські обновляни розшифровували її разом з сестричкою Іренеєю на Руській, 10. Щоб зрозуміти формулу, потрібно знати та розуміти, що означає кожна складова в ній.  Вивчимо дивну математику=)
    •  news image
    • Особлива святиня для молоді Олеська 12 Березня 2012

      Рейтинг:

      4 березня прочани смт. Олесько зустріли ікону Божої Матері, яка була перевезена нелегким шляхом з Івано-Франківська. Ця ікона була освячена Іваном Павлом ІІ у 2000 році, для молоді - подія  унікальна для Олеська. Захоплювала реакція дітей: їхні очі сіяли немов зірочки. Перед іконою молилися вервицю, правили святу літургію.
    •  news image
    • Ініціатором зустрічі є тернопільська молодь, і я дуже радію цьому, - Патріарх Святослав (ВІДЕО) 05 Березня 2012

      Рейтинг:

      4 березня Блаженніший Святослав зустрівся з молоддю Тернополя. Як передає "Погляд", декілька тисяч осіб виявили бажання почути Патріарха в Українському домі “Перемога”. Тернопіль зустрічав Блаженнішого скандуванням «Вітаємо» та гучними оплесками, живим ланцюгом від входу до «Перемоги» до залу, де відбувалася зустріч. Вперше за всю історію Українського дому тут зібралося стільки людей, – зауважив заступник міського голови Леонід Бицюра, – Дуже добре, адже маємо, що протиставити тим, хто вважає, що сучасна молодь безбожна та деморалізована.   Я вдячний вам, що сьогодні можу бути тут, – розпочав Глава УГКЦ, -  зауважу, що ініціатором зустрічі є  тернопільська молодь, і я дуже радію цьому.
    •  news image
    • Вперед! З Божою любов’ю! 03 Березня 2012

      Рейтинг:

      Перша зустріч львівської «Обнови» цієї весни була дуже цікавою: помолившись спільно на Святій Літургії в храмі Пресвятої Євхаристії та взявши участь у Каноні Андрея Критського, зібрались на зустріч з любленим та шанованим сеньором нашого Товариства - п. Юрієм Підлісним, який нам розповідав про покликання до мирянського життя.
    •  news image
    • Духовна віднова спільноти "Кохавинські зорі" 29 Лютого 2012

      Рейтинг:

      Господь – то мій Пастир, тому в недостатку не буду… Він душу мою відживляє, провадить мене ради Ймення свого по стежках справедливости. Пс. 23, 1-4 З 24 по 26 лютого 2012 року в монастирі сестер Згромадження Непорочного Серця Марії Фатімської у Зборові відбулися реколекції для молодіжної спільноти «Кохавинські зорі», які провадив о. Антоній Ніколаєв, ЧНІ. Темою наших розважань була Біблія. Науки о. Антонія були спрямовані на те, щоб прищепити нам любов до Святого Письма, захопитися ним. Кожен мав прекрасну можливість перед початком Великого Посту посповідатися чи запитати отця все, що турбує. У часі реколекцій серце переповнювали внутрішній мир, спокій, тиша, в якій промовляв до нас Господь. Кожен мав можливість заглибитися в себе, роздумати над своїм життям, знайти шляхи, щоб стати кращим, відчути голос Бога Отця у своєму серці.
    •  news image
    • Незвичайна зустріч Тернопільської "Обнови" 29 Лютого 2012

      Рейтинг:

      Вівторковий семінар був особливим із кількох причин. По-перше, в гості завітав Голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ о. Ростислав Пендюк. Помолившись спільно із обновлятами вервицю, о. Ростислав звернувся до «Обнови» зі словами про те, що ми маємо розуміти усю відповідальність, покладену на молодь Церкви. А особливо на тих, які є послідовниками молодих людей, які із благословення Митрополита Шептицького та Йосифа Сліпого створили «Обнову» у далеких тридцятих роках. Адже «Від усякого, кому дано багато, багато від нього й вимагатимуть; а кому повірено багато, від того більше зажадають» (від Луки 12. 48). І ми повинні бути свідомі свого завдання, свого покликання у сучасному житті Церкви.
    •  
    • Молодь Храму Св. Василія Великого у Києві взяла участь у вечорі пам’яті Патріарха Йосипа Сліпого 29 Лютого 2012

      Рейтинг:

      У Києві 28 лютого 2012 року в залі кінотеатру "Кінопалац", відбувся вечір пам'яті Патріарха Йосипа Сліпого з нагоди 120-річчя його уродин. Захід відбувся з ініціативи Центру Академічного душпастирства Київської архиєпархії УГКЦ, який займається духовною опікою студентів та викладачів, при підтримці Патріаршого товариства рівноапостольного Святого Володимира та Київського Товариства Українських студентів – католиків «Обнова». Учасники вечора переглянули фільм про життя та творчість Патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого та дискували про його ідеї патріархату.
      Фільм, над яким працювали представники Львівської Архиєпархії УГКЦ та меценати, ознайомив глядачів з головними подіями життя Патріарха. Після перегляду фільму відбулася дискусія за участі о. д-ра Андрія Михайленка, директора Інституту історії Церкви УКУ. Отець Андрій поділився своїми враженнями, набутими під час опрацювання документів, що свідчили про життя та діяльність Йосифа Сліпого: «Мене здивувало те, що Блаженніший Йосиф, перейшовши тяжкі заслання та репресії та з огляду на вік, уже після виходу на волю завжди був відкритий до нового знання та приймав інші погляди». Гості вечора дискутували про вплив патріархату, якого добивався Йосиф Сліпий, на стосунки з Римом. Звучали запитання переважно екуменічного характеру.
      Захід завершився спільною молитвою за прославу слуги Божого Патріарха Йосифа Сліпого. Монастир Св. Василія Великого у Києві
    •  news image
    • Один вівторок ТУСК "Обнова" 27 Лютого 2012

      Рейтинг:

      Щовівторка  Товариство Українських Студентів-Католиків «Обнова» проводить молитовні читання. Під час таких зустрічей ми читаємо Святе Письмо, роздумуємо над його змістом та розділяємо своє бачення з усіма. Минулого вівторка (21.02) відбулась ще одна зустріч, яка  розчулила нас до сліз...
    •  news image
    • Чування-квест "Кубік-рубік": друга грань 25 Лютого 2012

      Рейтинг:

      24 лютого у Львові відбулися другі чування-квест «Кубік-рубік». Цього разу молодь гостинно зустрів храм Святого Климентія Папи, а Зеновій Боровець допомагав зрозуміти Таїнство Миропомазання та окремі аспекти Святої Літургії. Кубік-рубік схожий на наше життя - має багато граней, які для того, щоб скласти, потрібно відкривати, досліджувати. Цей процес не виключає зусиль. "На цих чуваннях ми будемо пробувати усі разом ці грані для себе відкривати. Можливо, хтось відкриє для себе щось нове", - поділилася Оля, розпочинаючи квест. Цікаві приклади та жвава розповідь п. Зеновія глибоко запала у серця учасників вечірніх чувань. Багато думок нотувалися, комусь пощастило приватно поспілкуватись з доповідачем, а Юрій, член МХС «Знамення» м. Тернопіль запросив п. Зеновія виступити перед своєю спільнотою.
    •  news image
    • «Крізь терни до зірок» під заступництвом Патріарха 20 Лютого 2012

      Рейтинг:

      Господь дав нам не тільки Євангеліє, а й людей, які наслідували Слово Боже. Вони були Його ревними слугами та провідниками народу. Стали моральними авторитетами, прикладом. Споглядаючи їхнє життя, вірні черпають силу і натхнення. До таких постатей належить і Йосиф Сліпий. Україна і світ звертаються до Всевишнього з молитвами подяки за Патріарха.
    •  news image
    • Отець Андрій Кащук: «Проповідь треба не тільки вислухати, а й втілити в життя» 11 Лютого 2012

      Рейтинг:

      Доволі часто можна почути нарікання парафіян на те, що проповідь священика була надто довгою. Але ж для чого стільки старань, часу? Що таке проповідь? Просто елемент Літургії чи щось значно вагоміше? Яка мета проповідника, чи відрізняється він від лектора, вчителя, спікера? Якщо ж замість багатьох очікуваних слів після Євангелія миряни почули лише християнське привітання та «Амінь!», то це отець не підготувався, а, можливо, щось інше? На ці запитання 10 лютого 2012 р. Б. на духовних бесідах ЛМГО «Українська молодь – Христові» отримала відповіді від проповідника з десятирічним досвідом священнослужіння - о. Андрія Кащука. Тож подаємо уривки з розмови священика.
    •  news image
    • Ішла світом коляда... - репортаж зі святкування різдвяних посиденьок в УМХ 07 Лютого 2012

      Рейтинг:

      ІШЛА СВІТОМ КОЛЯДА... Куті смачної, коляди гучної, Щасливого Різдва і на весь рік добра! Час колядок, пампушків і вертепів добіг до свого кінця. Хоч на дворі щипає морозець-морозище, лютує зима, а в ЛМГО «Українська молодь – Христові» панує феєрична гаряча атмосфера. Готуються до святкування різдвяних посиденьок "Прощання з колядою". Робота йде повним ходом: хтось прасує, хтось готує, хтось прибирає, хтось столи накриває, апаратуру готує... а дехто і сам готується - перевтілюється в дійову особу, аби ще раз пригадати захоплення від вертепного дійства, витягнути притаманні лише цьому заходу і цій атмосфері емоції на-гора, аби наступного року зануритися по вуха знову...
    •  news image
    • Чування-квест "Кубик-рубік" [Львів] 28 Січня 2012

      Рейтинг:

      27 січня з 18.30 по 22.00 в церкві Матері Божої Неустанної Помочі тривали нічні чування "Кубик-рубік". Як на маленький костел Марії Сніжної (колишня назва храму), то молоді було багато - до шістдесяти учасників. Чування проводить студентське капеланство ЛНУ ім. Івана Франка під патронатом Молодіжної комісії. Ці чування були першою підказкою кубика-рубіка, який будемо складати в декілька етапів. Першу грань цього чарівного кубика відкрив отець Олег Федоренко, СДБ. Основна ідея чувань полягає в тому, що це - квест, учасники якого повинні виконувати послідовно завдання гри. Буде проведено сім нічних чувань в кожну останню п'ятницю місяця. Але в різних маленьких церквах Львова. Відвідавши першу зустріч, кожен повинен згодом на теренах інтернету (в соцмережах) знайти запитання, розгадавши які, зможе знати де відбудеться наступна зустріч. Вчора о.Олег вів мову про забобони, які стосуються хрестин, про вибір хресних батьків, про те, яким повинен бути християнин.
      Ось основні думки чувань:
Сторінка:12345678910
Читають
No articles
Коментують
No articles