Статті

  •  news image
  • Україна у світі чи Україна поміж двох світів? 18 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Перша з означених формул, а саме «Україна у світі», в чомусь доволі постмодерністська. Мовляв, є у світі кілька сотень культур, українська культура — одна з багатьох і може довільним чином заходити з ними в контакт, не підкоряючись жодному телеологічному детермінізму. Політичні союзи виникатимуть довільно на основі розумно проаналізованих державницьких інтересів. Приблизно з таким уявленням ми й прожили перше десятиліття незалежності України. На політичному рівні ця формула відображалася так: Україна стала в кінець доволі довгої черги інших держав, які чекали свого входження в елітний «клуб» Європейського Союзу. Мислилося, що ці держави входитимуть у ЄС в міру свого трансформування, тобто реформування законодавства, модернізації економіки, подолання корупції тощо. Правда, було не зовсім зрозуміло, чи ставити в чергу Росію, якщо мрія всіх західних стратегів здійсниться і вона стане демократичною. Бо за своїми розмірами вона аж надто скидатиметься на відомого «слона в посудній крамниці». Але оптимізм 1990-х років давав можливість відкласти вирішення цієї проблеми на пізніше.
  •  
  • Студенти як рушійна сила суспільства 17 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Чому студенти бояться висловлювати свою позицію, чому, загалом, пасивні у нинішньому політичному житті? Про це серед іншого йшлося у розмові, до якої Радіо Свобода запросило Анастасію Сабову, першого заступника керівника секретаріату Всеукраїнської студентської ради, Олександра Клімашевського, активіста студентського парламенту Інституту журналістики КНУ, та Єгора Стадного, голову Студентської колегії НаУКМА. – Сьогодні – Міжнародний день студента. Цей день відзначають на знак пам'яті чеських студентів, яких стратили нацисти у листопаді 1939 року. Напередодні студенти та викладачі вийшли на вулицю, щоб відзначити день утворення Чеської держави. Фашисти розігнали демонстрацію, одного студента вбили. А 17 листопада оточили гуртожиток, арештували понад 1200 студентів, 9 стратили у в'язниці, а інших відправили до концтабору.
  •  news image
  • Опитування: 76% українців вважають себе патріотами1 17 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Переважна більшість українців (76%) і росіян (84%) вважають себе патріотами, говориться в повідомленні соціологічної групи Рейтинг. При цьому головною підставою гордості за країну для українців є місце, де вони народилися і виросли (33%), а також земля, на якій вони живуть (31%). Згідно з результатами опитування, серед українців виявилося вдвічі більше респондентів (ніж серед росіян), які не змогли відповісти на запитання Як би Ви самі себе охарактеризували - як патріота своєї країни чи ні?. У Росії патріотами назвали себе, в першу чергу, москвичі і петербуржці. В Україні - мешканці Центру, Півночі і Заходу.
  •  
  • Від ідеї до публікації: Кілька порад, які допоможуть написати статтю в блог2 17 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Написати коротку замітку чи кількорядковий абзац у особистий щоденник – не проблема. Написати повноцінну статтю, яка буде цікава не лише вам та кільком вашим друзям, але й незнайомим читачам – набагато складніше. Але найскладніше – дотримуватися заданого темпу публікацій, при цьому регулярно створюючи читабельний, цікавий і корисний матеріал. У цій статті я не повертатимуся до старих роздумів про те, якою повинна бути частота публікацій у блозі. Дехто може писати по три-чотири статті на день, а для когось і одна стаття в тиждень – це вже перемога. Більше того, я навіть не наполягатиму, що регулярні публікації в блозі є обов’язковими (бо для деяких авторів це не так).
  •  news image
  • Жінка, котра народилась в результаті аборту 17 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Джіанна Джассен народилася 1977 року в результаті солевого аборту. Хворіє на ДЦП. Відомий оратор, вона присвятила все своє життя проповідуванню життя і боротьбі за права ненароджених дітей. Російський портал "Православіє і світ" переклав на російську мову промову Джіанни напередодні засідань в Австралії про можливість позбавляти життя дітей, котрі вижили в результаті аборту. Сьогодні ми перекладаємо цю статтю для ДивенСвіту і також просимо читачів допомогти розповсюдити слова цієї дивовижної жінки. Думаючи про те, зробити чи не зробити аборт, нехай матері почують слова Джіанни...
  •  
  • Понеділковий позитив - усмішка!2 15 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Ми всі любимо дарувати посмішки, а ще більше – їх отримувати. Адже так приємно, коли тобі усміхнеться якась незнайома людина. Настрій відразу підстрибує до небес та  день завжди проходить вдало. І зовсім не обов’язково, щоб було Різдво. Але щоб остаточно переконати вас у силі цієї зброї приведу для прикладу одну з рекламних об’яв, яке для фірми “Оппенгейм, Коллінз енд компані” виконав Френк Ірвінг Флетчер, а відомий американський психолог Дейл Карнегі опублікував у своїй книзі “Як завойовувати друзів”. Усмішка нічого не коштує, але багато дає. Вона робить багатим того, кому адресована і при цьому не робить біднішими тих, хто її дарує. Вона триває одну мить, але в пам’яті іноді залишається надовго. Ні в кого немає такого багатства, щоб обійтися без неї, але немає й такого бідняка, який не стане від неї багатшим. Вона робить дім щасливим, додає тепло у ділові відносини і служить паролем для друзів.
  •  
  • Точка зору: Сонячний брендинг 14 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Нам у колгосп? Або, можливо, ми чули, що у світі люди вже користуються iPad? Пише про новий логотип України Андрій Федоров, член правління Всеукраїнської рекламної коаліції, у своїй колонці в свіжому номері журналу Корреспондент. Минулого тижня віце-прем'єр Борис Колесніков презентував новий логотип України і телевізійний проморолик, який буде рекламувати нашу країну на BBC і Eurosport. Інтернет вибухнув коментарями, суперечками і звинуваченнями в першу чергу на адресу логотипу. У Facebook було створено групу осіб, які категорично протестують проти цього рішення. Люди сперечалися: ТВ-ролик - це прекрасна робота чи інструмент відмивання і поділу держкоштів? Захоплення натикалися на обурення, і навпаки.
  •  news image
  • Чоловік та жінка: як позбутись стереотипів у вихованні дітей? 14 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Кожна людина у своєму житті грає багато ролей. У різні моменти ми – пасажири, учні, студенти, керівники й підлеглі, покупці. Але ми завжди залишаємося жінкою або чоловіком. Як виховуються чоловік, жінка? Як формуються жіночі та чоловічі риси й особливості? Візьмімо ідеальну ситуацію. У повній сім'ї народжується первісток. Які обов'язки бере на себе мати, а які - батько? Мати доглядає за дитиною, проводить з нею майже весь час, пестить її, цілує. Це все може робити й батько. Є чоловіки, котрим теж дуже подобається доглядати за дитиною. Яка ж тоді роль суто чоловіча? Може, «захисника»? Захист нам потрібен завжди. І не тільки від ворогів. Але завжди як упевненість, сила, опора, підтримка. Дещо з цього, безперечно, дає мама, але є суто чоловіче – сильне плече. Якщо ми віддаємо чоловікам чоловіче, то нам не треба брати на себе непід'ємне. Тоді чоловікам завжди буде місце в нашому домі. Бо у них буде діло, яке вони вміють, люблять і хочуть робити.
  •  news image
  • Миті життя, що змінюють світ1 11 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Нещодавно у мене був цікавий день. Почалося з ранішнього підйому. Я почувала себе ненайкраще. Проте швидко встала, поснідала і помітила, що ще встигаю на автобус. У вухах звучало Слово Життя: "Господи, хай буде Твоя воля". Я присвятила цей день Ісусові і просила Його допомогти мені любити і свідчити про Нього. Саме під час цього короткого діалогу з Христом я почула з кухні голос діда: "Поспішай, бо спізнишся на автобус!" Виявилось, що мій годинник запізнюється, і я мусіла зупиняти автобус, що саме від'їздив. В автобусі коївся страшений розгардіяш, бо на зупинці увійшли контролери, а більшість пасажирів ніяк не могли одержати від водія квитки. Серед цього безладдя мене окликнула бабуся моєї подруги і дуже просила принести їй свяченої води, бо її чоловік серйозно хворий. Я прийшла до лікаря. Коли стояла у черзі, повз мене проходили багато людей, які іноді про щось запитували, потребували якоїсь інформації або просто починали розмову. Потім мені закортіло купити булочку. За прилавком стояла немолода жінка, як мені здалося, зі своїм онуком, який дуже радів, коли міг подати комусь щось із товару. Раптом продавщиця майже зовсім без причини почала сварити хлопчика за те, що він нібито погано подав мені булочку. Я усміхнулась до нього, а він якусь мить уважно дивився на мене, після чого теж усміхнувся з вдячністю у своїх темних маленьких оченятах. Я не спроста описала всі ці моменти. Потрапляючи в ту чи іншу ситуацію, я усвідомлювала, що кожна мить вимагає виконання Божої волі.
  •  
  • Олександер СУГОНЯКО. Призначення України Ч.2 10 Листопада 2010

   Рейтинг:

   ІІ. ІДЕЯ–ВИМОГА. «МОЛОДЕ ВИНО», АБО ЩО І ЯК МАЄ БУТИ В УКРАЇНІ «Поза ціннісним виміром будь-яка політика, по-перше, стає аморальною, по-друге, втрачає свій надихаючий потенціял, сталі орієнтири, вироджується в суто кон‘юнктурну діяльність за елементарною схемою павлівського типу – «стимул – реакція» (О.Шумилов). Постає питання: навіщо українському суспільству влада, або яку спільну мету хоче суспільство досягти за допомогою цього інструменту? Іншими словами, яке «молоде вино» збирається українське суспільство вливати у нові суспільні і владні інституції ? Правдива відповідь на нього – крок до об’єднання суспільства, до його цілеспрямованости і моральности. Якщо ж в суспільстві не з’ясована мета, для досягнення якої потрібна нова форма влади, альтернативна існуючій, то нема чого, як то кажуть, і тин городити. Не запропоновано політичною силою чи політиком такої ціннісної мети — немає у них справжніх підстав претендувати на політичну владу. 1. ВІД Я-СПРЯМОВАНОСТИ ДО ЦІЛЕ-СПРЯМОВАНОСТИ 18 років «керують» Україною люди, що навіть не задумувались про її призначення. Одні говорять, що ведуть Україну в ЄС, інші — що в ЄЕП, не розуміючи, що то не мета і навіть не засіб реалізації справжньої стратегії. А в той час «автомобіль» дикуни розбирають. Подібні «стратегії» мету від засобів не відрізняють. Таких політиків не спільне благо громадян турбує, а приватні, корпоративні інтереси. Тому, вибираючи чиєсь «Я», а не суспільну мету, виборці фактично голосують за подальше розграбування країни, леґітимізують дальше розповзання біди.
  •  
  • Олександер СУГОНЯКО. Призначення України Ч.13 10 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Можна ствердити, що ця філософсько-політологічна праця Олександра Сугоняко, фраґменти з якої тут подаємо, є давно очікуваною в суспільній свідомості, а отже сучасною — тобто час в ній знайшов своє одухотворене  втілення і своє світло, яке відкрило бачення межової ситуації і простір за межею. Й оте просвітлене виявлення  межі, як лінії критичної й вирішальної, відбулося вельми вчасно, засвідчивши також, в особі автора, ту нову зрілість національної свідомости, якої давно потребує  українська реальність. Олександер Сугоняко дивиться на Україну  і всесвіт очима людини нового часу, просвітленої й по-справжньому вільної, очима доброго садівника. Тому ця спроба сягнути правдивої ясности  в означенні українського шляху, коли світло летить попереду слів, сповіщаючи про час великих дій в Україні, особливо важлива тим, що  автор ставить прозірливо надхненні й складні завдання в цьому небувалому процесі доконечного перетворення людини, нації, суспільства. Раїса ЛИША
  •  news image
  • "Вітаю з Днем української мови!", - Ольга Недавня 09 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Будучи реалісткою, звертаюсь до тих, для кого вона має значення: давайте будемо послідовними. Цінуймо все і всіх, хто підтримує українську мову, продовжує їй життя. А до того й тих, що і хто її ігнорує (вже не кажучи – утискує й поборює), ставимося так само, якщо тільки нема хисту переагітовувати. Жодної нашої копійки, секунди, жодної підтримки або часточки нашої душі не вкладаймо в те/тих в Україні, хто пропонує чи нав'язує нам щось без належної поваги до української мови (чи то товар, чи послуги, чи щось інше). А коли бачимо/чуємо дурниці, бруд, речі некорисні, написані/висловлювані цією мовою, тим паче не проходьмо, по можливості, байдужими.
  •  news image
  • «Сьогодні я можу сказати: «Мені є за що бути вдячною» 09 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Дивлячись на цю гарну мініатюрну жінку, в якої сьогодні є коханий чоловік і п'ятимісячний син Давид, складно повірити в те, що колись життя Тетяни Малої було зовсім іншим. Що протягом 14 років увесь свій час і сили вона віддавала наркотику. На те, щоб позбутися залежності, їй знадобилося близько семи років, протягом яких вона щодня мріяла, як, прокинувшись одного разу вранці, зможе подумати про щось інше. І це сталося. Нині 35-річна Таня живе в Макіївці Донецької області і є співробітницею громадської організації Спілка «Амікус». Здійснює медико-соціальний супровід пацієнтів з потрійною проблемою (ВІЛ/ТБ/СІН), веде групи самодопомоги в Громадському центрі для ЛЖВ, а також працює з ВІЛ-інфікованими вагітними. І хоча у зв'язку з народженням малюка вона не має змоги приділяти роботі стільки часу, як раніше, її особиста історія може надихнути не тільки тих, хто має подвійну проблему.
  •  news image
  • Як програмують сліпі програмісти?3 05 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Одного зимового ранку я прийшов на роботу і став за спиною у Саші Похваліна. Перший раз в житті я дивився, як він малює. Перше, що я тоді сказав: «Ці руки треба застрахувати». Через п'ятнадцять хвилин я сидів за комп'ютером і натискав кнопки на клавіатурі. Я подивився на свої руки і подумав: «А як же мої?». І трохи згодом: «А як же очі?». Якщо по дорозі на Марс один з астронавтів помре, я знаю, що станеться. Але якщо одного разу я прокинусь, відкрию очі і нічого не побачу? Що тоді?
  •  news image
  • Шукаючи себе у тиші2 05 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Душа, слова...Чому чогось не вистачає? Чого? Сміливості, молитви, покори чи може тиші? Життя, як погляд у даль – ми щось бачимо, але не можна все описати. Життя, як глибоке море, яке так часто затягує своєю красою, але не варто шукати скарби на глибині, вони є поруч... «Через терні до зірок», через сльози до усмішки, через покору до спасіння. Пройде ще один день, прийдуть нові думки, зникнуть спокуси, але це не має нас заспокоювати, бо постійно потрібно боротися за свою душу, Господь чекає на щиру молитву, на піст, на милостиню, на щире слово. Й не варто шукати хиби в інших, бо цим ми наближаємося до дна і можемо самі швидко впасти. Потрібно розвивати любов, любов Божу, дарувати Ісусу хвилини нашої молитви і вдень, і вночі, і думками, і справами. Люди поруч – вони чекають на щастя, хоч часто не те розуміють під справжнім щастям.
  •  
  • Скажи воді «спасибі»1 05 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Казкова історія про живу і мерт­ву воду цілком може бути не такою уже й казковою. Сучасні дослідження, які проводять вчені з усього світу з водою, показують, що вода може і оздоровити людину, омолодити її, забезпечити довголіття, і вбити. При цьому, як не дивно, «блага» цивілізації значно збільшують частку власне мертвої води на планеті. Все починається з води

   Здається, що нічого звичнішого і буденнішого, аніж вода, не існує. Ми, ані трошки не задумуючись, споживаємо її щодня. Але чи можна недооцінювати її ролі у нашому житті? Планета Земля — єдина з відомих люд­ству планет, на якій є життя. Таку унікальну можливість планета отримала завдяки тому, що на ній є вода. У воді зародилися перші мікроорганізми, і досі нове життя зароджується саме у воді — людське дитя від зародка і до появи на світ оточене навколоплідними водами, які забезпечують захист, дають новому створінню поживу тощо.
  •  news image
  • Як створити та легалізувати громадську організацію: порадник 04 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Про ідею. Поспілкувавшись із Тарасом Тимчуком та іншими активістами, сплановано спробувати у доступній формі викласти процедуру легалізації ГО, що для мене стало не дуже легким завданням. Адже визнано і на рівні Європейського Суду (справа Корецький та ін.), що «обняти не обняте» у реєстрації ГО навряд чи можливо. Взагалі як активістка не можу осягнути взагалі потребу «легалізації» деяких ГО- неформальних (Рекомендація КМ Ради Європи №СМ/Rec(2007)14 радить урядам запроваджувати таку тільки коли ГО потрібна юрособа), але з огляду на те, що за діяльність не легалізованих ГО передбачена в-сть (штраф від 25 до 130 неопод. мін. дох. гр., ст.186-5 КпАП), не будемо вдаватись в «експертні» дискусії (принаймі у цьому блозі). Призначення інструкції та блогу – дати інформацію для тих, хто тільки створює організацію (step by step). Складена вона на основі останніх «тенденцій» практики, намагались врахувати її особливості (не вдаючись до дискусій, що органи легалізації не завжди праві). Не торкаюсь у блозі питань легалізації всеукраїнських ГО (якщо цікаво чому – подискутуємо). Свідомо упускаю питання «попередньої» організації роботи по створенню ГО, в т.ч. питань як знайти однодумців, як визначити місію організації і т.д. Пропоную це «дописати» друзям ГУРТу – поради «бувалих» для тих, хто задумав цю справу, а також усе те, що «поза» юридичними питаннями.
  •  news image
  • 6 порад як вміти подобатися людям та знаходити друзів 03 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Як подобатися людям? Це справді вічне питання, на яке немає точної відповіді до цього часу. Адже всім вгодити неможливо і не потрібно навіть старатися всім догодити, просто для того, щоб тебе  любили. Проте є такі люди до яких всі відносяться добре, в них немає ворогів, їм завжди легко знайти мову з іншими. Але чому? Що їх об’єднує? Насамперед  те, що вони завжди щирі з іншими, не навішують на тебе своїх проблем, завжди тактовні, ввічливі, спокійні та завжди щасливі та усміхнені… Цей перелік можна продовжувати ще довго, але я краще дам кілька порад, які дають змогу подобатися людям і бути привітно прийнятим у будь-якому товаристві.
  •  news image
  • Інтернет-залежність - хвороба століття?1 02 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Німецький журналіст Крістоф Кох поставив над собою експеримент: він прожив 4 тижні без Інтернету та мобільного телефону. Своїми враженнями журналіст поділився в книзі "Йду в оффлайн". Ідея добровільного «інтернет-утримання» виникла тоді, коли вдома у журналіста перестав працювати рутер. "Перших два дні я страждав від болю та приступів паніки, – згадує 36-літній Кох. – А ще мені було нудно. Залишившись без Google, електронної пошти та онлайн-чатів, я зовсім не знав, чим зайнятись". Крітоф Кох вирішив довести, що можна жити та працювати, не маючи доступу до Інтернету. Правда, перед тим, як піти на місяць в оффлайн та вимкнути мобільний телефон, він попередив про це свого роботавця.
  •  news image
  • Особа – носій культури 02 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Християнство є світоглядним, базовим стержнем європейської культури, а його серцевиною – особа боголюдини Ісуса Христа. Христос вказував і, водночас, особисто реалізував шлях до спасіння як вічного щастя. У широкому розумінні культура поведінки об'єднує усі сфери зовнішньої і внутрішньої культури людини: взаємовідносини з Богом, з іншими людьми, ставлення до праці, до оточуючого середовища, поведінки у громадських місцях, побуті, організацію вільного часу, гігієну, стиль, естетику міміки і пантоміми, культури мови... У вужчому значенні культура поведінки – це складова частини загальної культури, що виступає зовнішнім проявом духовного багатства особистості, її внутрішнього світу. У такому значенні її характеризують як сукупність форм повсякденної поведінки людини.
  •  
  • Російський історик: в України і Росії одна історія1 29 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   У середу в Києві міністри освіти України і Росії Дмитро Табачник і Андрій Фурсенко підписали угоду про спільну підготовку навчального посібника для вчителів історії. При цьому російський міністр освіти відзначив, що "потрібно не просто перезавантажити підручники, а змінити їх". Юрій Жуков написав низку досліджень про Сталіна. Голова Верховної Ради України Володимир Литвин під час перебування у Санкт-Петербурзі також висловився за створення спільного російсько-українського підручника з історії, але без втручання політики. Доктор історичних наук Юрій Жуков з Інституту російської історії Російської академії наук вважає, що історію не слід політизувати, але спільний підручник дуже потрібний.
  •  news image
  • Заподіяння душевних ран і їх зцілення 29 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Заподіяння ран у міжлюдських взаєминах – це тема, яка стосується кожної без винятку людини на землі. Кожен з нас якоюсь мірою зазнає ран у контактах з іншими людьми. У міжлюдських стосунках чимраз частіше бачимо брак мудрої любови й серйозного, фундаментального виховання. Зранення. Примирення. Зріла любов. Заподіяння ран у міжлюдських взаєминах – це тема, яка стосується кожної без винятку людини на землі. Кожен з нас якоюсь мірою зазнавав і зазнає ран у контактах з іншими людьми, а також у контактах із самим собою! Кожен з нас, окрім того, стикається зі жертвами кривдників та із самими кривдниками, чимало яких страждають через те, що відчувають болісні докори сумління, жаль за зруйнованими стосунками й гострий страх перед майбутнім. У міжлюдських стосунках чимраз частіше бачимо брак мудрої любови й серйозного, фундаментального виховання. Ця доповідь складається з трьох частин. Перша частина містить вступні зауваження, які стосуються заподіяння ран у міжлюдських взаєминах. У другій частині представлено способи звільнення від душевних ран і зруйнованих цими ранами стосунків, які ми мали в минулому. І врешті в третій частині викладено правила, дотримуючись яких можна захистити себе від міжлюдських взаємин, які завдають ран.
  •  
  • "ЖУРНАЛІСТИКА У 3D: ДОБРО, ДОПОМОГА, ДОВІРА" 27 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Ми повинні віддавати... Коли ми хочемо змін, ми повинні бути готовими, щоб віддати. Але віддати просто так, без умов. Віддати, не вимагаючи, не чекаючи, і не отримуючи нічого навзаєм. І тут не йдеться лише про гроші, але й про час, увагу, емоції… І якщо кожен з нас керуватиметься таким принципом, то наше місто, наша країна, зрештою, світ - зміняться…
  •  
  • В епоху Інтернету зникло 50 речей 27 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   The Daily Telegraph опублікував статтю "50 речей, що зникли в епоху Інтернету", яка вразила британську аудиторію - декілька сотень коментарів та сотні листів надійшло у редакцію після цього матеріалу. Подаємо 28 найголовніших речей.  
  •  news image
  • А що робитимеш ти? 26 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   За вікном опадає жовте листя... Не дивно, адже на календарному листку жовтень. Незабаром перед кожним громадянином постане питання участі у виборах: «Чи варто йти голосувати?», «Що це змінить?», «Одним голосом менше, одним більше», «Мені все одно, хто правитиме в країні», «Це лише передвиборчі обіцянки кандидатів у депутати». Приблизно такі думки пролітають у головах пересічних людей, які щоденно займаються своїми клопотами. Та чи задумуються вони над тим, що голосуватимуть за них? Жоден бюлетень не залишиться незаповненим навіть тоді, коли виборець не з'явиться на виборчу дільницю.
Сторінка:111213
Читають
No articles
Коментують
No articles