Статті

  •  news image
  • «Нашого цвіту по цілому світу» - зустріч мігрантів у Києві (додано посилання на відео) 11 Січня 2011

   Рейтинг:

   Вперше у Києві з 31 на 01 січня 2011 р. Б. у конференцзалі храму святого Василія Великого відбулася зустріч мігрантів, їхніх родин та учасників пішої десятиденної прощі Самбір-Зарваниця. Ініціатором та організатором зустрічі є Пасторально-місійний відділ УГКЦ. Близько 120 осіб з різних куточків України: Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської областей, мм. Одеси, Донецька, Києва, з’їхалися у серце України – м. Київ.
  •  news image
  • Характер. Уривок з книги "Шлях" Хосе Ескріви 10 Січня 2011

   Рейтинг:

   1. Хай життя твоє не буде безплідним і марним. Залиши свій знак. Освіти все навколо світлом твоєї віри і твоєї любові. Зітри апостольським служінням своїм липкі та смердючі сліди, які лишають скрізь сіячі ненависті. Запали земні шляхи Христовим полум'ям, яке ти носиш у серці своїм. 2. Дай Боже, щоб вигляд і слова твої були таким, щоби будь-хто, бачачи і чуючи тебе, міг сказати: «Це людина, що читає Євангеліє, знає життя Христа!» 3. Гідність. Суєта і дивні манери тобі не личать. Не будь подібним на збаламучену кокетку або балуване дитя. Хай твоя зовнішня постава буде віддзеркаленням спокою та впорядкованості у твоїй душі.
  •  news image
  • Мені шкода, що я не дозволив собі бути щасливим: про що жаліють люди перед смертю10 08 Січня 2011

   Рейтинг:

   Одна жінка багато років працювала в хоспісі. Її обов'язок - полегшення стану пацієнтів. Таким чином, вона буквально проводила з ними останні дні та години. Зі своїх спостережень вона склала своєрідний рейтинг - про що люди найчастіше жаліють перед смертю.  
   1. Я шкодую, що у мене не було сміливості, щоб жити життям, правильним саме для мене, а не життям, яке очікували від мене інші
  •  news image
  • Алкоголь: з чого все починається 04 Січня 2011

   Рейтинг:

   Картинка перша Перший-другий раз «легально і по-дорослому» День народження, можливо, Новий рік За столом діти і дорослі. На столі теж все по-дорослому. Шампанське в келихах, посмішки тих, які відкривають і наливають, перший ковток... Те, що ще вчора було під забороною, сьогодні дозволено під пильним батьківським оком. Усім стало інакше, веселіше. Підлітки раптом оживилися, заговорили. Увімкнули музику – перший досвід танцю, торкання тіл. Як усе приємно, чудово, незабутньо... Наступного разу – веселість самостійної вечірки забезпечується кількома пляшками легкого вина уже без батьків і хтось спробував алкоголь уперше під наполегливістю однолітків. Усамітнюються пари, хтось розповідає непристойні історії, брудні анекдоти. Вже є перші прояви зайвого алкоголю, глузують із хлопця, що перебрав. Дружно тягнуть його у ванну. Всім смішно й весело. Можливо, усе тільки починається...
  •  news image
  • о. Василь Поточняк: спогади про реалії життя закордоння 03 Січня 2011

   Рейтинг:

   90 роки були найбільш складними для тих, хто виїхав за кордон. Єдине, що спасало і тримало, – це віра. Віра людей – це величезне щастя. Саме віра багатьох врятувала від того, що вони не зійшли з розуму. Був період, де на тиждень нам доводилось двох людей відправляти додому або в лікарню з психічними розладами. Коли я починав своє служіння, було лише дві церкви: один священик служив в Римі, а другий в Неаполі, куди доїжджав щодругої неділі. Через Церкву на початках полагоджувалося все – від вироблення документів, до медичних довідок, лікарень, житла, грошей тощо. Тепер у 130 містах є храми, які обслуговують 50 священиків. Церква трохи зупинила цю проблему: є вже якась інформаційна діяльність, опіка, служба «Карітасу». На сьогодні ситуація є ще дещо іншою. Українці, за даними банків, з-за кордону щорічно передають 4-6 млдр. доларів. Це складає близько 60 млдр. Гривень, третю частину доходу України. Звісно, що українським «багачам» така ситуація є дуже вигідною, адже завжди від цих людей чи від їхніх дітей можна взяти: вони приїжджають раз у місяць, швидко роблять ремонт, швидко лікують зуби, влаштовують дітей на навчання, – а це означає, що більше платять. Невигідною є, натомість, державі через те, що кошти за послуги потрапляють у приватні руки. Люди виїхали, бо не хотіли тут красти, брати хабарі. Ті, хто не має ніякого зв'язку з міграцією і не знає реалій, увесь час отримує неправдиву інформацію із ЗМІ та друкованих видань, а звідси й осуд. 6 млн. українців щомісячно пересилають 300 дол. в Україну рідним. Очевидно, що тут сильно замішана політика, яка маніпулює людьми, нищить українські сім'ї і на тому заробляє гроші, бо зрозуміло, що мати завжди останнє передає додому.
  •  news image
  • Новий 2011-й у нових медіа 03 Січня 2011

   Рейтинг:

   Святий Миколай цього року приходить зі смартфоном та знаходить ваш дім через Foursquare. Діставши айпад, він читає вам апдейти Wikileaks. Інтернет-сервіси стають усе більш локальними – Google запустив сервіс Hotpot як альтернативу Foursquare, який уже досить популярний і в Україні; Facebook запустив Places. За допомогою сервісів такого типу користувач може отримувати дані, зокрема відгуки інших користувачів щодо закладів у географічному районі, в якому він наразі перебуває чи куди збирається (наприклад, якість обслуговування в перукарні, найкращі чи найгірші страви в ресторані, паролі від wi-fi закладів тощо). Вектор розвитку сервісів геотегінгу – підвищення юзабіліті до рівня, коли ними зручно користуватися під час руху, а також прив'язка максимальної кількості корисної інформації до конкретних місць.
  •  news image
  • Міфи про алкоголь. Міф 3: гріх не випити на свято 01 Січня 2011

   Рейтинг:

   Міф 1. Алкоголь знімає стрес Дуже часто люди говорять, що п'ють для того, щоб втопити у горілці горе, зняти стрес або побороти втому. Проте в жодній із перерахованих ситуацій алкоголь не допомагає. Пити для того, щоб втопити горе — це не що інше, як втеча від проблеми. Коли людина п'яна, їй здається, що проблема минула. Проте з отверезінням окрім горя, яке нікуди не дівається, приходять ще й негативні фізичні відчуття. Тому краще у час біди та труднощів почати молитися до Бога і вилити свої проблеми людині, яка зможе зрозуміти та потішити. Також у боротьбі зі стресом та втомою алкоголь є досить поганим засобом. Якщо на початку сп'яніння дійсно може здатися, що організм розслабляється, то пізніше все змінюється. Настрій падає, з'являється депресія, підсилюється почуття внутрішньої втоми, агресія та дратівливість. Міф 2. Алкоголь підвищує статеві потяги На якомусь етапі сп'яніння таке ствердження дійсно спрацьовує. Так як алкоголь негативно діє на кору головного мозку, в людини притуплюється почуття сорому, знімаються всілякі бар'єри, вилазять назовні різні нестримні бажання. Якщо чоловік, який зрідка вживає спиртне, прийме 100 грамів горілки за один раз, в нього з'явиться легке сп'яніння і піднятий настрій. 150 грамів горілки — підвищать сексуальне бажання, яке буде направлене на декількох жінок водночас. Проте 300 грамів горілки, випитих за короткий відрізок часу, суттєво знижують статеву потенцію і, як правило, чоловік стає нездатним відчувати сексуальне бажання.
  •  news image
  • П’ять прийомів проти ожеледиці 29 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Професійний водій, далекобійник з 16-річним стажем, франківець Олександр Сухий: - За будь-яких погодних умов головне - прораховувати ситуацію на дорозі. Як у шаховій партії. Це важливіше, ніж уміти швидко крутити кермо чи виходити із заносу. Головне - не потрапляти в занос. Тому треба навчитися бачити, що відбувається на дорозі, й уміти спрогнозувати, що станеться. Спільнота далекобійників практикує «усвідомлене водіння» і використовує проти ожеледиці п'ять дієвих прийомів. Перший. Треба готувати машину. Розумний водій не дозволяє собі потрапляти в аварійні ситуації. Тому перед виїздом перевіряє гуму, акумулятор, масло, тосол, гальма та ін. Важливо повністю почистити від снігу та інею дзеркала й скло. Аварії через погану видимість досить поширені. Другий. Правильно сидіти в авто. Тримати обидві руки на кермі. На слизькій дорозі це дозволить ефективніше керувати. Уважно «зчитувати» дорогу через поведінку керма.
  •  
  • Християнин і світ політики та влади 29 Грудня 2010

   Рейтинг:

   В одному з українських університетів після презентації першого номеру журналу «Християнин і світ», присвяченого «світу економіки», слухач запитав мене: «Якою буде тема другого номеру?». І коли почув відповідь: «Світ політики», – то вельми здивувався, як можна співставляти дві, на перший погляд, полярні реальності: християнський, боголюдський світ, світ правди, чистоти, честі, совісті, заповідей, відповідальності, солідарності, жертовності і «світ української політики», світ аморальності, неправди, бруду, безчестя, безсоромності, поклоніння мамоні, «необтяженості» Божими Заповідями, суспільної безвідповідальності та егоїзму? Мабуть, так поляризуючи у своїй свідомості ці виміри людського існування (правдивого християнського життя і життя, яке вважають в нашій державі політичним), слухач один з них приписав до світу Божого, а інший – до диявольського. Чи насправді ми маємо тут справу з безнадійним антагонізмом, який триватиме до кінця нашого земного царства? Чи навпаки, можна говорити про співпрацю, а навіть про взаємопроникність християнства і політики?
  •  news image
  • Хроніки Нарнії-Християнські паралелі1 28 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Хроніки Нарнії — цикл із семи дитячих фентезійних книг, написанних Клайвом Стейплзом Льюїсом. В них розповідається про пригоди дітей у казковій країні під назвою Нарнія, де тварини можуть говорити, магія нікого не дивує, а добро бореться зі злом. Хроніки Нарнії вміщують багато натяків на християнські ідеї в доступному для юного читача вигляді. На додаток до християнських тем, Льюїс брав персонажів з грецької і римської міфології і традиційних британських та ірландських казок. Серія користується велокою популярністю. До 2006 року було продано більше 100 мільйонів копій на 41 мові (Kelly 2006, Guthmann 2005), існують теле- і кіноекранізації, радіопостановки, театральні постановки, комп'ютерні ігри. Іллюстрацією оригінального циклу книжок займалась Пауліна Бейнес.
  •  news image
  • Чи мають українські ЗМІ перейти на «позитивні новини»3 28 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Українські ЗМІ потребують позитивних сюжетів, вважає голова Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Хоча Василь Костицький відкидає слово «цензура», він вважає, що держава має втрутитись у роботу журналістів. Представники мас-медіа – проти. Він подивився програму про телебаченню, де 9-річна дівчинка зав'язала собі зашморг, і вирішив зробити так само. Він був також школярем, і йому здалось, що його життя таке ж, як у тої дівчинки. Не стало двох життів.
  •  
  • Лише кожен п'ятий українець готовий до благочинності 28 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Згідно з проведеним у грудні 2010 року Соціологічною групою «Рейтинг» дослідженням, понад чверть опитаних (27%) громадян хотіли б проявити благодійність у період новорічних свят. Ще 20% поки що над цим не задумувалися. Разом з тим майже половина (47%) такого бажання не виявили. 6% опитаних не змогли визначитися з цього приводу. Такі дані опитування оприлюднила Соціологічна група «Рейтинг» в межах проекту "Благодійність по-українськи». Найбільше бажаючих проявити благодійність на новорічні свята виявилось на Заході (41%), Центрі (35%) та Півдні (29%). Найменше – на Півночі (20%) та Донбасі (15%).
  •  news image
  • Кому потрібні люди похилого віку 26 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Коли я запитала свого батька, що найтяжче в житті самотнього пенсіонера, він відповів: «Незахищеність. Перед хамством. Перед законом. Перед іншими, упевненішими в собі і більш «пробивними» співгромадянами». «А маленька пенсія?» — здивувалася я. «Це, звісно, теж, — погодився батько. — Але не так страшно. Добре, що в мене є ти. Я знаю, що ти підтримаєш. А от як іншим ведеться...» Коли молоде покоління переймається пошуками хліба насущного для себе і своєї сім'ї, виживанням в умовах економічної кризи і кар'єрою, ставлення до старшого покоління іноді зводиться, хоч як боляче це констатувати, до обтяжливого усвідомлення якогось тягаря. Докази цього ми бачимо повсюдно і щодня: у транспорті, де хам-водій виганяє з маршрутки пенсіонера-пільговика під байдуже мовчання юрби; у магазині, де бабуся перераховує копійки в гаманці, роздумуючи, що зможе дозволити собі купити; у метро, де роздратована молода жінка кричить на бабусю в натовпі: «Ну а ти куди лізеш у годину пік? Чого тобі вдома не сидиться, поки люди на роботу їдуть?». Чи знайомі з подібними проблемами розвинені європейські країни? Як вони піклуються про своїх стариків? Про це розповідає Ніколетта Д'АЛЕССАНДРО, координатор програм опіки над людьми похилого віку Римської мерії та католицької доброчинної організації Comunita di Sant Egidio.
  •  
  • Чи справді суть любові – це почуття? 24 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Любов з почуттями найчастіше плутають закохані, залежні та інтелектуали. У переважній більшості текстів з психології, які мені доводилося читати, любов ототожнюється з почуттями і, як наслідок, трактується як одне з почуттів. Я натомість переконана, що психологічні теорії в цій справі не згідні з очевидними фактами, бо любов – це постава, а не почуття. Коли починаю дискутувати на цю тему, то психологи зазвичай твердять, що любов можна трактувати як почуття в тому плані, що – згідно з їхніми переконаннями – почуття має не лише аспект переживання, а й когнітивний, тобто аспект пізнання. Іншими словами психологи твердять, що почуття «думають». Це очевидна персоніфікація почуттів, тобто трактування емоцій у такий спосіб, ніби вони є особою. Такого типу персоніфікація допускається в літературі, але не в науці.
  •  news image
  • У Франківську буде дитяча церква 21 Грудня 2010

   Рейтинг:

   По дорозі до вокзалу, неподалік «вічного вогню», стоїть малесенька церковця. Щодня у ній йдуть Служби Божі, на які збирається до 30 людей - це максимум, який сьогодні може вмістити ця однокімнатна дерев'яна споруда. Церква поки що така мала, що її легко не помітити. На її місці спільними зусиллями франківчан має вирости храм Святого пророка Іллі УГКЦ, який стане першою в Івано-Франківську церквою для дітей. Що ж таке дитяча церква? Храм Святого пророка Іллі - це звичайний парафіяльний храм, при якому додатково буде діяти Центр духовного розвитку дитини, пошта Святого Миколая та ігровий майданчик, - пояснює парох храму Святого пророка Іллі отець Річард Горбань, віце-ректор Івано-Франківської теологічної академії. До парафії нової церкви увійдуть мешканці центральної частини міста, межі якої можна окреслити вулицями Донцова - Тургенєва - Залізнична - Незалежності - Вагилевича - Грушевського - Вовчинецька і аж до залізничної колії. «Те, що церква за визначенням буде дитячою, не означає, що для дорослих її двері будуть зачинені», - наголошує отець Річард.
  •  
  • Андріївським вечорницям треба надати християнського характеру, – отець Ігор Пецюх 14 Грудня 2010

   Рейтинг:

   З–поміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим є свято Андрія 13 грудня, або ж ніч на Андрія, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави та гульбища. Власне саме свято відзначається на честь апостола Андрія Первозванного, якого вважають не лише покровителем української церкви, а й шанують як засновника Києва. У Лаврентіївському літописі згадується, як одного разу, відпочиваючи на березі Дніпра, святий глянув на київські кручі й мовив до своїх учнів: «Бачите ці гори? На них засяє Божа благодать; тут постане велике місто, і Бог збудує багато церков...». За легендою, після цього апостол, піднявшись на гору, поставив хрест на тому місці, де зараз височіє Андріївська церква.
  •  
  • Джованні Моцареллі: Молодь в Україні страшенно немотивована 07 Грудня 2010

   Рейтинг:

   - Молодь об'єднується лише під тиском політичних обставин. Потім подія вичерпується, і молодь розходиться. Саме тому сьогодні існує величезна дистанція між рівнем політики та молоддю в Україні. Джованні Моцареллі є координатором програми Волонтери ООН в Україні, постійно контактує із молодими людьми. ООН розглядає молодіжних волонтерів як одних із найкращих промоутерів глобальних змін, заснованих на Цілях Розвитку Тисячоліття. Генеральна Асамблея ООН постановила п'ятого грудня святкувати Міжнародний день волонтера. Про те, чи є громадсько зрілою молодь в Україні, чи здатна вона впливати на політику держави і вирішення власних проблем читайте в інтерв'ю із Джованні Моцареллі.
  •  news image
  • Поради «нічним» водіям. Як не «осліпнути» від фар зустрічних автомобілів 04 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Виберіть для пересувань більш комфортне час. Справа в тому, що саме вночі ваші очі «сліплять» фари зустрічних автомобілів. А наш зоровий апарат не пристосований швидко реагувати на зміни освітленості. При «засліпленні» очей починає більш-менш розрізняти навколишні предмети через 3-5 секунд, а повністю зір приходить в норму лише через півхвилини. Додайте до цього, що вночі гострота нашого зору набагато слабша, ніж вдень. Тому: якщо ви носите окуляри, щоб вони не давали додаткових відблисків при зустрічному роз'їзді, постарайтеся повернути голову трохи вправо, тоді відблиски змістяться на край скла.
  •  news image
  • Не забутися про те, хто ти є насправді 04 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Коли тебе хтось просить про допомогу, це означає, що Бог хоче пригадати тобі про твоє покликання, щоб ти не забувся, хто ти є! Заробітчанка працювала в сім'ї заможних людей. Вони були дуже обдаровані люди, користувалися великим авторитетом у суспільстві, займали високі посади на роботі, були весь час дуже зайняті. Саме тому їм потрібна була прислужниця, котра могла би робити всю домашню роботу. Їй за це гарно оплачували і вона була задоволена, незважаючи на те, що мала вищу освіту і в дома працювала вчителькою. Одного  вечора вона випадково була присутня при розмові, коли син зізнався батькам, що має труднощі із навчанням. У престижній школі вчителька не змогла пояснити йому дещо з математики, а скоро буде іспит. Син просив батьків, щоб йому пояснили вони. Та на жаль, так склались обставини цього вечора, що тато і мама ніяк не змогли уділити часу, бо потрібно було готуватися до важливої події, що мала відбутися саме наступного дня. Батьки вибачилися, а син сумно ввійшов до своєї кімнати, тримаючи у руках незрозумілу книжку.
  •  news image
  • Хатня тиранія4 03 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Приказку «Б'є - значить, любить» придумали, очевидно, не жертви домашнього насильства - вони занадто добре знають смак тієї «любові». Знають і здебільшого про це мовчать. На жаль, насильство в українській сім'ї досі залишається чи не найбільшою родинною таємницею. Жертви «важкої руки» благовірних в Україні ще бояться відкрито говорити про наругу над собою, наше суспільство ж не навчилося її різко засуджувати, а кривдників - карати. А тим часом соціологічні опитування свідчать: понад 44 відсотки населення України потерпали від насильства в сім'ї упродовж свого життя, причому 30 відсотків зазнавали насильства в дитячому віці. На ці сімейні «фронти» Українська держава звернула увагу лише кілька років тому: на вулицях та в ЗМІ побільшало соціальної реклами, кампанії проти насильства підтримує чимало відомих українців, почали відкриватися реабілітаційні заклади та притулки для жертв домашнього терору. Днями ж стартувала щорічна національна акція «16 днів проти насильства»: нам розкажуть, як допомогти жертвам родинної тиранії, а краще - не стати ними.
  •  
  • «Презервативна революція»5 02 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Тиждень тому світові засоби масової інформації розтиражували новину про «революцію в католицькому світі»: Папа дозволив користуватися презервативами!!! Українські журналісти не довго думали перед тим, як підхопити гарячу тему. Чого тільки варті заголовки: «Папа Римский уже не против презервативов», «Папа Римський дозволив використовувати презервативи», «Папа римский допускает использование презервативов» тощо. Незабаром після оприлюднення в інтернеті ця «світова сенсація» опинилась і на телевізійних екранах. Хоча, здавалося б, що може бути очевидніше й простіше для професійних журналістів, ніж перевірити джерела інформації, вивчити питання, взяти коментар безпосередньо у представників Католицької церкви, перш ніж у випусках новин одного з центральних каналів повідомити, що католицький світ переживає «щось схоже на революцію».
  •  news image
  • Дідусь Стах знав о. О.Ковча, був бандерівцем і брав Берлін1 02 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Стах Петрович Підцерковний – людина, яких залишилося дуже мало. Насамперед через старість, бо дата його народження – рік 1920-ий. Роки його життя – це часи митрополита Андрея Шептицького, блаженного священномученика отця Омеляна Ковча, це трагічні роки Другої світової і героїчної боротьби ОУН-УПА. І найцікавіше те, що ці постаті і події з української історії дідусь Стах пам'ятає не з чужих розповідей. Отож, його суб'єктивна історія про ХХ вік: - В сім'ї було шестеро дітей. Я був четвертий, а всі решта – дівчата. Четверо сестер повмирали вже, лишилася наймолодша Ольга. Я родився в Станимирі (Перемишлянський район, Львівської обл. – авт.). Тато був господарем, мав землю, коні. Дід був «старшим братом» при церкві. Тоді наше прізвище було не Підцерковний, а інакше. Просто так діда священик записав в церковних книгах, і так вже лишилося. Біля нашої хати було проборство, то священики і їхні діти до нас приходили, а ми йшли до них. Коли я був малий, то біля нас мешкав о. Іван Каспрук. В отця було 4 дітей: найстарша і наймолодша – доньки та два сини. Всі діти були молодші від мене. О. Іван Каспрук з отцем Омеляном Ковчом були великими друзями.
  •  news image
  • Як зміцнити імунітет в холодну пору 01 Грудня 2010

   Рейтинг:

   Останні дні осені принесли різке похолодання, холодну мжичку, переохолодження і простуди. Проте якщо ви будете слідувати простим рекомендаціям, то матимете всі шанси уникнути гострих респіраторних захворювань та грипу. Тому що будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати. Слідкуйте за чистотою рук Дуже дієвим способом уникнути інфекцій є дотримання звичайних гігієнічних процедур, в першу чергу, миття рук з милом. Але мити руки потрібно правильно - не менше 15-20 секунд (для порівняння - достатній час для приспівування знаменитої пісеньки "Happy Birthday To You"). Добре промийте та висушіть чистим сухим або одноразовим паперовим рушником. Мийте руки перед вживанням їжі та після відвідин туалету та громадських місць, тому що особливо багато мікробів скупчується на поверхні дверних ручок та поручнів.
  •  news image
  • Ольга Боровець: Немає жодного журналіста, який є незалежним 26 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Завдяки роботі нинішньої героїні проекту «Справжній журналіст» слухачі радіо «Люкс» дізнаються про події, що сталися у місті. Ольга Боровець розповідає про те, як вона прийшла у професію, про труднощі, з якими доводиться стикатись молодим журналістам та про стан радіожурналістики керівник служби інформації радіо «Люкс». Олю, для Тебе журналістика - це ремесло чи професія? - Це спадковість (усміхається). Зараз журналістика перетворилась на ремесло. Був час, коли вона була професією, але зараз не зовсім ті часи. Доки є  замовні політичні чи комерційні репортажі, сюжети, статті, так звана «джинса», доти журналістика буде ремеслом.
  •  news image
  • Чи є життя після пар? 25 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Студентське життя завжди наповнене яскравими подіями. Кожний випускник, який тільки-но закінчив школу, мріє про вступ до престижного навчального закладу, отримання майбутньої професії та про те, щоб швидше з головою зануритися у студентське життя. Навчання – це лише один компонент студентства. І завжди в буденній низці пар, лабораторних, іспитів знаходиться щось святкове, що дозволяє розслабитися і урізноманітнити побут. Яскраві плями можуть бути різної величини і кольору: для одних – це читання книг, для інших – походи в клуби, а для декого розвагою стають різноманітні поїздки. Розважайся,хто як хоче Молоді люди по-різному вважають за потрібне проводити свій час. Одні повністю захоплені навчанням, інші ж шукають будь-який привід посидіти із друзями за кухлем пива. Та є такі, що не поділяють цих крайнощів. Студент економічного  факультету Тарас вважає, що вільний час аж ніяк не повинен обмежуватися ні сидінням за підручниками та конспектами, ні в компанії "звеселяючих" напоїв. "І зубріння,  і випивка шкідливі для організму, це, по-перше, а по-друге, нас оточує безліч цікавого та прекрасного, що залишається поза увагою через нерівномірний розподіл вільного часу. Часом причиною байдужості є лінь".
  •  
  • Європа потребує нової євангелізації – експерти 24 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Львів – Про цивілізаційні виклики сучасному християнству говорили у Львові в Українському Католицькому університеті під час круглого столу «Християнин перед лицем культурно-цивілізаційних викликів». Дехристиянізація людських душ є ознакою сучасного світу, наголошували науковці. Відтак заклик Папи Бенедикта XVI до нової євангелізації Європи вважають особливо актуальним. Головна суперечність сучасного світу, якщо говорити в філософському розумінні, полягає у боротьбі між цивілізацією та варварством. А носіями цивілізації є далеко не ті, що претендують на це звання. На цьому наголосив головний доповідач круглого столу, публіцист, релігієзнавець Мирослав Маринович.
  •  
  • Алкоголізм із дитячим обличчям 22 Листопада 2010

   Рейтинг:

   За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я Україна сьогодні перебуває на першому місці серед країн світу по вживанню алкоголю дітьми. Наша країна з величезним відривом випереджає Ізраїль, який потрапив на другу позицію цього ганебного рейтингу. Відтак у нас до 40% школярів регулярно зазирають у чарку. В Ізраїлі – 28%. Росія, у якій пияцтво вважається національною традицією, опинилася на 15-му місці цього списку. За останні 10 років кількість звернень до лікарів із приводу дитячого алкоголізму збільшилася утричі. Більш ніж 50% дитячих отруєнь у країні – алкогольні. Міжнародні організації б'ють на сполох, а українська влада ніби нічого не помічає.
  •  news image
  • Соціальні мережі: "за" і "проти"1 21 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Українців захоплюють соціальні мережі. В Інтернеті вони знаходять те, чого, на жаль, дедалі менше залишається в традиційних засобах інформації і спілкування, - відсутність контролю влади, нав'язливого промивання мізків, можливість вільного обміну думками. Нові соціальні мережі "Facebook", "Twitter" і блоги (інтернет-щоденники) в Україні зростають лавиноподібно. За прогнозами експертів, у "Facebook" користувачів з України до кінця року очікується вже 1 млн. осіб. Втім, мережі й блоги - палиця з двома кінцями. Їх можуть використовувати і вже успішно використовують проти самих блогерів та учасників мереж.
  •  
  • Forbes: правила безпеки в соціальних мережах 20 Листопада 2010

   Рейтинг:

   На кінець жовтня українці були лідерами за темпом росту аудиторії Facebook – свою сторінку мережі відкрили 712 тисяч осіб, а до середини грудня таких може бути й більше мільйона. Як не стати жертвою "завдяки" Twitter, Facebook та іншим мережам розповідає Forbes. Страхові компанії констатують: кількість злочинів, здійснених з використанням інформації з соціальних мереж, зростає. Розміщення в інтернеті особистої інформації наражає користувачів на ризик втратити роботу або стати жертвою шахрайства чи знущань, застерігають фахівці. Вибовкувати все, що лишень прийде в голову - не найкраща ідея, проте мільйони людей саме це щодня й роблять - через мікроблоги Twitter.
  •  news image
  • Риторичне запитання до молоді 18 Листопада 2010

   Рейтинг:

   17 листопада 1939 року після студентської демонстрації проти вторгнення Німеччини до Чехословаччини нацисти штурмували Празький університет, відправили понад тисячу студентів у концтабори і закрили всі чеські університети. Через 50 років цього ж дня студентська молодь Чехословаччини розпочала Оксамитову революцію. Рушійною силою Помаранчевої революції 2004-го року також стало студентство. І хоча наслідки української революції не настільки бажані, як чеської, ми можемо пишатися нашою молоддю. Така молодь страйкує, відстоює свої права, змагається за свої ідеї. Така молодь цікавиться не лише історією своєї країни, а й історією інших країн. Вона є мислячою, ініціативною і активною.
Сторінка:111213
Читають
No articles
Коментують
No articles