Статті

  •  news image
  • Євросоюз створить для країн-сусідів систему «малих пряників» 30 Березня 2011

   Рейтинг:

   Через післявиборчі репресії в Білорусі та революції у державах Північної Африки Євросоюз взявся за переосмислення своєї політики сусідства. Зокрема об'єднана Європа шукає відповідь на питання, яким чином ефективніше залучати економіки та політично наближувати до себе східних сусідів із колишнього Радянського Союзу. У євроустановах та основних столицях співдружності схиляються до принципу «більше реформ у цих країнах – більше грошей та підтримки з боку ЄС». Переосмислений варіант політичної стратегії Євросоюзу щодо своїх сусідів мають оприлюднити у травні. Комісар з питань розширення та сусідства Штефан Філе, так би мовити, «підіймаючи завісу» з цього документа, зауважив, що умови для надання допомоги цим державам будуть суворіші.
  •  news image
  • Звернення Бюро УГКЦ з питань екології 25 Березня 2011

   Рейтинг:

   Звернення Бюро Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ із питань екології з приводу необхідності захисту довкілля від весняних підпалів Дорогі брати і сестри! В черговий раз звертаємось до Вас із закликом відмовитись від шкідливої звички підпалів сухої трави, листя та інших рослинних залишків, адже кожен підпал завдає шкоди довкіллю, знищує живу природу і спричинює негативні наслідки для людей. На підпалених територіях, як наприклад луках, пасовищах, чи посеред незайманої природи, вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів.
  •  news image
  • В. Турчиновський: Християнство у філософському контексті відкриває для нас горизонти воскресіння 22 Березня 2011

   Рейтинг:

   «Філософія релігії в сучасному світі. Християнський погляд» – Літня філософська школа під такою назвою відбуватиметься у Львові з ініціативи кафедри філософії Українського католицького університету впродовж 26 червня – 9 липня цього року. Про те, яким чином поєднуються філософія та релігія, зокрема, християнство, що може почерпнути з філософії християнин та з релігії – філософ, чи взагалі існує таке поняття, як християнська філософія – наша розмова із завідувачем кафедри, проректором УКУ д-ром Володимиром Турчиновським. Кореспондент: Ті, хто не пов'язаний із філософією як з науковою дисципліною, часом розглядають її як щось ефемерне, відірване від реальності. Чому філософія є важливою в житті людини, зокрема молодої? Володимир Турчиновський: Справді, багато людей мають уявлення про філософію як про дуже абстрактну річ, і, гадаю, часто воно є небезпідставним. Чимало з нас, навіть серед тих, які вчилися в університетах, мали дуже обмежений доступ до філософії, а ті курси, які нам довелося прослухати, часто були саме абстрактними й відірваними від дійсності. Насправді філософія – це дуже конкретний спосіб думання, який скеровує людину до того, щоб збагнути світ, відкрити його таким, яким він є в дійсності. Я б навіть сказав, що філософія, на відміну від інших дисциплін, не робить відкриттів у технічному сенсі, вона радше по-новому відкриває нам ті аспекти дійсності, які ми чомусь досі не помічали, не переживали, не відчували.
  •  news image
  • Майданек був «безвідходним виробництвом»...3 22 Березня 2011

   Рейтинг:

   ...Тут я бачу Бога – Бога, який однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей о. Омелян Ковч Через понад 60 років після закінчення Другої світової війни при першому лише погляді на це місце стає моторошно. Гігантський кам'яний пам'ятник при вході. Довкола - колючий дріт. Каркають, наче кричать, ворони... Тут - на околиці польського міста Любліна - у 1941-44 роках вчинялися найстрашніші злочини проти людства. «Уперше почув про отця Омеляна Ковча у 90-х роках, - сказав у розмові з кореспондентом ЗІКу отець Стефан Батрух, - Мій прихожанин у Любліні розповів мені, що у концтаборі Майданек у муках загинув греко-католицький священик о. Омелян Ковч. Про це було боляче довідатися. Концтабір забрав життя близько 300 тисяч в'язнів, і ось серед цих мучеників – український священик. Але я не думав, що це винятковий факт у загальній трагічній картині... Та пізніше мені до рук потрапила книга доньки отця – Анни-Марії Баран-Ковч (яка мешкала у Канаді): «За Божі правди і людські права. Збірник на пошану о. Еміліяна Ковча», – Саскатун, 1994".
  •  news image
  • Наука та технології: коментарі у світовій пресі 20 Березня 2011

   Рейтинг:

   Нова галузь науки – сингулярність – прогнозує, що людство упродовж 30–40 років чудесним чином зміниться і приблизно до 2025 року буде створений штучний інтелект, до 2030-го комп'ютери наблизяться до інтелекту людини, а ще через 10–15 років станеться сингулярність: обсяг штучного інтелекту в 1 мільярд разів перевищить обсяг людського інтелекту нинішнього рівня. Представники теорії сингулярності прогнозують, що через 30–40 років людство досягне можливостей безсмертя особистості. Більші реалісти, представники квантової фізики, кажуть, що людство лише подвоїть тривалість життя десь до 2100 року, створить нові нанотехнології, які «розглядатимуть нинішню хімічну терапію, як ми лікування п'явками у ХІХ столітті». А більш заземлені науковці кажуть, що відкрили нібито вакцину, котра вбиває всі штами мікроорганізмів. Але вчені-песимісти з сумом стверджують, що людина не має шансів стати повелителем Всесвіту.
  •  news image
  • Біг навколішках 19 Березня 2011

   Рейтинг:

   Двадцяте століття докорінно змінило соціально-економічне та морально-етичне становище людини. Комерціалізація світової картини, право на свою правду в засобах масової інформації (далі ЗМІ) відкривають двері добробуту для одних і в той же час забирають свідоме життя в інших, закриваючи вуха випадковими шумами. Вартість такої маніпуляції – безцінність мільйонів життів. Спрощенні розваги масової культури шепочуть «Бери, бери і не хвилюйся про завтра!», а того «завтра» в них вже й може не бути. Та це вже відомо за замовчуванням. Виховуючи такий споживацький характер, який весь час кріпиться в нашій свідомості через ТБ, ЗМІ та й реклами спрямовані наче на вдосконалення життя. А натомість, беручи до розгляду реклами АНТИ-СНІД, де людина втрачає статус володаря над тваринами, де людина сама стає не кращою за тварину – твоє ж життя не варте 300 презервативів. Людиною того - рекламного світу керує пожадливість, хіть та біль самотності... Постійне нав'язування «Будь таким і ще таким, а ось – і ще таким!» виліплюють з особистостей масу – тотожних осіб, які мислять так, як усі, які без вказівок не знають що й робити. Така людина наче перекотиполе- нездатна зупинитися, затриматись, вона прямує за вітром і не знає, що попереду обрив. Мета її життя – споживати, брати все - «життя ж занадто коротке!»
  •  news image
  • Сейсмічна хвиля страху 15 Березня 2011

   Рейтинг:

   Природний катаклізм в Японії не лише забрав тисячі людських життів, завдав нечуваних руйнувань в цій країні. Він ще й спричинив інформаційну хвилю тривоги та страхів серед мешканців планети. Ми раптом усвідомили, що живемо на тонкій скоринці тверді, під якою лютує магма, здатна будь-якої миті вирватися на поверхню через горловини вулканів, зрушити з місця острови й континентальні плити. Ось і Японія, як стверджують учені, просунулася після останнього землетрусу на 20 метрів на схід. А ще ж вісь планети змістилася на 17 сантиметрів, і час її обертання прискорився на якусь долю секунди. А далі ми чуємо про неминучу хвилю землетрусів, яка прокотяться услід за японським, по усій землі. Сьогодні заговорили вже й про можливі катаклізми у Криму, на Закарпатті та в Одесі. У Криму, зокрема, деякі українські науковці прогнозують струс землі силою 7 балів, на Закарпатті до 5-ти...
  •  news image
  • «Люди на продаж». В Україні немає кому боротися з работоргівлею – правозахисники 11 Березня 2011

   Рейтинг:

   В Україні перестали боротися на державному рівні з торгівлею людьми, стверджують українські правозахисники. Вони переконують, що Національна програма протидії такій торгівлі не діє. А законопроект про це народні депутати не можуть ухвалити три роки поспіль. Тим часом, за даними ОБСЄ, жертвами торгівлі людьми стають в Україні щороку 30 тисяч людей, три чверті з них – жінки. Як зараз держава протидіє цій торгівлі? Яким є узагальнений портрет потенційного «раба»: чи завжди це той, хто не знає, чим ризикує?
  •  news image
  • Представники Церков про відзначення 8 березня 08 Березня 2011

   Рейтинг:

   На Рівненщині Церкви закликають мирян не святкувати 8-го Березня.  Церква проти того, аби волиняни святкували Міжнародний жіночий день 8 березня у перший тиждень Великого посту – сказав на прес-конференції архиєпископ Луцький та Волинський УПЦ КП, владика Михаїл: «Є державне свято – День матері, або ж свято жінок-мироносиць. І тому я не думаю, що потрібно робити багато ажіотажу навколо 8 Березня. Тим більше, що тлумачення цього свята різнобарвне, і я не хотів би, щоб у першу неділю Посту ми придумували собі якісь заходи, і не потрібно в перший тиждень посту собі щось вигадувати, щоб потім гадати, добре це чи погано. Тому ми пропонуємо вірним нашої церкви, якщо вони налаштувалися у цей весняний період звернути увагу на жінок, то зробити увагу в неділю – дарувати подарунки, чи все, що вони собі запланували».
  •  news image
  • Жінки працюють краще, аніж чоловіки? 06 Березня 2011

   Рейтинг:

   За даними телефонного опитування Інституту Горшеніна, кожен другий українець (50,3%) вважає, що існує більше можливостей для самореалізації в нашій країні у чоловіків. Більше третини (36,2%) висловили думку, що таких можливостей більше у жінок, а 13,5% опитаних не змогли відповісти на питання. Більше половини українців (55,7%) вважає, що в нашій країні легше живеться чоловікам, аніж жінкам. Близько чверті опитаних (26,8%) висловили думку, що чоловікам і жінкам живеться в Україні однаково, а кожен десятий респондент (10,6%) вважає, що легше живеться в Україні жінкам. Не змогли відповісти на питання 6,9% опитаних.
  •  news image
  • Усмішка – велика сила християн3 23 Лютого 2011

   Рейтинг:

   Усмішка... Я б назвав її ще одним чудом світу. Адже вона така загадкова, вражаюча, захоплююча, яскрава! Усмішку ніхто не може розгадати, та кожен її бачить і дарує.
   Одного разу, спілкуючись в Інтернеті, я почув, що кожна усмішка має свою історію. Як це не дивно, та тут багато чого можна взяти для себе. Але хотілося б поділитись і з вами своїми враженнями від дарованої людині усмішки, її історією...
   Щира усмішка є виявом любові, і немає значення, яка вона - братерська, дружня чи коханої особи. Вона приносить неабияку радість, тепло, любов (інколи явну, інколи приховану) ближньому. Ця усмішка залишиться в серці назавжди і буде незабутньою миттю протягом життя, а може, й вічності. Однак сила усмішки є ще більшою. Часто ми здивовані своїм різким покращенням настрою, але явних причин не бачимо.
  •  news image
  • Як поводитися супроти злочинців? Звернення Блаженнішого Любомира 20 Лютого 2011

   Рейтинг:

   Звернення Блаженнішого Любомира до духовенства, монашества, мирян Української Греко-Католицької Церкви та до всіх людей доброї волі з приводу Дня особливої пастирської турботи й молитви за в'язнів. Дорогі у Христі! Сьогодні, у неділю Блудного сина, хочу звернути вашу увагу на долю наших співвітчизників, про яких ми намагаємося не згадувати, або, якщо й думаємо про них, то незичливо. Йдеться про тих чоловіків і жінок, які зараз відбувають покарання у в'язницях чи перебувають у слідчих Ізоляторах, одне слово, про позбавлених волі за скоєння певного злочину чи підозрюваних у злодіянні. Про таких людей часто говорять: так їм і треба, вони це заслужили.
  •  
  • День спонтанного вияву доброти 17 Лютого 2011

   Рейтинг:

   Сьогодні, 17 лютого, у світі відзначається День спонтанного вияву доброти. Це привід замислитись, наскільки важливо робити, на перший погляд, елементарні речі: дякувати, посміхатись, казати привітні слова. День спонтанного вияву доброти (Random Acts of Kindness Day) - одна із недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. Це свято має загальносвітове значення і святкується незалежно від громадянства, національності і релігійних переконань. У цей день, як закликають організатори, потрібно намагатися бути добрим до всіх, і не просто добрим, а добрим безмежно і безкорисливо. Однак, якщо людина очікує вдячності за свою доброту, це не може вважатися істинною добротою. Ви не повинні розраховувати на те, що станете свідком радості інших і почуєте їх похвалу. Як стверджують організатори, добрі справи самі по собі повинні приносити вам задоволення, і при цьому, даючи щось іншим або допомагаючи їм, ви не повинні чекати нагороди. Така справжня доброта.
  •  
  • Коротка ілюстрована інструкція в боротьбі проти сект 17 Лютого 2011

   Рейтинг:

   Коротка ілюстрована інструкція в боротьбі проти сект В першу чергу тобі вселять думку в голову, що до приходу в секту твоє життя було абсолютно марною, порожньою витратою часу. Але тепер все по іншому, і секта дуже добре знає – що тобі потрібно.
  •  news image
  • «Бути просто Петриком Івановим нудно!»1 15 Лютого 2011

   Рейтинг:

   Саме це промовила моя п'ятнадцятирічна небога, відповідаючи на запитання, чому сучасна молодь так полюбляє ховатися за різноманітними образами. У самої Світлани дуже багато компліментарних "персонажів" і "імен". Найстійкішим виявився, як вона каже,"нормальний вампір із веселою вдачею" Кель, у якого є не менш імпозантний ікластий друг — Вель (нік її подруги). Класичні психологи відразу скажуть, що "нормальна людина" ніколи не ототожнюватиме себе з жодним персонажем, що це явно помилковий шлях, продиктований бажанням утекти від реального життя. Але наш світ якраз і цікавий тим, що всі ми живемо в абсолютно різних „площинах" і те, яким кожен із нас бачить навколишній світ, — насправді тільки проекція нашого внутрішнього світу. Тому немає нічого надзвичайного в тому, що старанно вибудуваний багатьма сучасними підлітками новий — "аватарний" — світ багатьох з нас застає зненацька і змушує „перезавантажитися".
  •  news image
  • Бути українцем: і знову про культуру 10 Лютого 2011

   Рейтинг:

   Можна все життя їсти ложкою, але при цьому бути людиною внутрішньо культурною: поважати інших, захищати слабших, робити чесно свою справу, противитися неправді та злу. Культура не залежить від освіти, статків або статусу. У сьогоднішні часи дикого капіталізму українського ґатунку в поєднанні з монстром суцільного споживання ("консьюмеризмом") самі поняття "культура" та "культурні цінності" для багатьох людей, на жаль, втратили сенс, а у деяких викликають цинічну усмішку на обличчі. Яка культура, коли нам нема на що кав'яр намастити! Ми ж так зайняті зароблянням грошей на плазмовий телевізор у "хрущовку", або як же обійтися без тюнинґу улюбленого "Ланоса"! Для інших сенс життя полягає в тому, щоб посадити вчасно картоплю, викопати її, з'їсти, потім посадити ще. І так по колу з року в рік. Третім ввижається, що вони вже схопили Бога за бороду, працюючи в столиці на якогось гембеля, їздячи на "Форд Фокусі" і відпочиваючи щороку в Туреччині чи в Таїланді. І кого турбує, що у нас закривають музеї, вирубують українські ліси, знищують тварин, руйнують пам'ятки архітектури, що справжніх героїв ми не шануємо, а у почестях ходять вбивці, злодії і ґвалтівники? Яка там культура - головне, щоб "Brioni" гарно сидів! Саме така повна деградація культурних цінностей спостерігається зараз в Україні. Чомусь нормою стали вважатися підлість, крадіжки, байдужість, егоїзм.
  •  news image
  • Скасування віз громадянам України можливе у недалекій перспективі 08 Лютого 2011

   Рейтинг:

   Повне скасування шенгенських віз для українців протягом найближчих років - цілком реалістична перспектива. Про це йдеться у аналітичній записці експертного Центру східних студій, що у Варшаві. На думку автора аналітичної записки та експерта Марти Ярощевич, є низка позитивних моментів, що наближають Київ до скасування шенгенських віз. Протягом останніх років кількість іноземців, які використовували територію України, щоб потрапити до Євросоюзу, значно знизилася. Окрім цього дедалі менше українців намагаються нелегально оселитися у державах ЄС. Це пов'язано з тим, зауважує експерт, що кількість візових відмов у посольствах зменшилася, і багато хто отримав можливість легально потрапити до ЄС.
  •  news image
  • Чи стануть міста України українськими містами? 04 Лютого 2011

   Рейтинг:

   Про спадщину колоніального періоду в Україні можна говорити довго. Бо сама ця спадщина дуже непроста і неоднозначна, в тому числі і її соціокультурний вимір. Та мова зараз іде не про творіння Растреллі, Куїнджі чи Врубеля. Мова про більш загальні, концептуальні проблеми. Чи не головною проблемою культури міст України впродовж всіх останніх століть є проблема наявності чи відсутності власне української міської культури. Української не тільки і не стільки за мовою, скільки за іншими головними питомими ознаками. Бо ж, скажімо, чи вписуються в українську культуру ті "сталінки" чи "хрущовки", а чи більш модерні, але від того не менш стандартні та ніякі в архітектурному сенсі житлові будинки й адміністративні споруди, з яких значною мірою – а то й переважно – складаються сьогодні міста України? А до якої національної культури належить найновіша забудова – для скоробагатьків, a la лужковська Москва? І чи взагалі тут має йтися про культуру ХХІ століття, а не про набіг новітніх варварських орд, які швидкими темпами руйнують історичні центри багатьох міст, включно зі стольним Києвом?
  •  news image
  • Залежність від інтернету: міф чи реальність? 02 Лютого 2011

   Рейтинг:

   Реал ловив мене, та не впіймав... О. Довженко В останні роки в наше життя стрімко входять новітні технології: персональні комп'ютери, мобільний зв'язок та, мабуть, найбільший влив на соціальні й психологічні процеси здійснює все більший доступ до мережі Інтернет. Так, в Україні у 2003 році нею активно користувалися 2,5% населення, причому щомісячний приріст користувачів складав приблизно 10%. У березні 2005 року кількість користувачів складала 5 278 100 осіб. А в січні 2009 року було зафіксовано 10 416 154 користувачів Інтернету в Україні. Тобто, бачимо, що кількість людей, які мають доступ до мережі та активно користуються нею, за достатньо короткий проміжок часу збільшилась у десять разів.
  •  news image
  • Маланюк Євген: "Світять, як зорі, світять могили!" - бій під Крутами 29 Січня 2011

   Рейтинг:

   По цілому світі святкують річницю української революції. При цій нагоді, свідомо або й неусвідомлено, починають забронзовувати моменти, які є між собою несполучні, як вогонь з водою, моменти, які один одного виключають, як революція й еволюція, самостійність і автономія, ідеали нації й інтереси одного класу, національна свідомість і соціальний індиферентизм, власні сили й інтервенція ззовні, передрішення і неперед-рішенство. На мою скромну думку, молодь двадцять років тому була щасливіша від молоді сучасної. Бо та молодь мала тоді справу з виразною і неприховуваною ментальністю двох поколінь. Тоді слово «так» означало тільки так, а «ні» — тільки ні; «ніби так, ніби ні» тоді не існувало.
  •  news image
  • Ми винайшли технології... але дозволяємо їм робити нас мізерними 26 Січня 2011

   Рейтинг:

   Американські науковці вбачають у стрімкому поширенні віртуального спілкування соціальну та психологічну загрозу. Дедалі більше науковців виступають із критикою нових медіа, вбачаючи психологічні чи соціальні проблеми в поширенні спілкування між людьми за допомогою соціальних мереж, мікроблогів та смс-повідомлень, пише газета The Guardian. Нью-Йоркський кореспондент видання Пол Херріс запропонував читачам добірку критичних праць американських дослідників, присвячених впливу нових медіа на людську та суспільну свідомість.
  •  news image
  • Свята чистота. Уривок з книги "Шлях" Хосе Ескріви 22 Січня 2011

   Рейтинг:

   118. Святу чистоту Бог дає тому, хто її покірно просить. 119. Яка чудова свята чистота! Але без християнської любові вона не є ні святою, ні милою Богу. Дозріває зерно любові. Жива вода святої чистоти живить його, а потім воно приносить чарівні плоди. Даремною є чистота без любові; її мертві води перетворюють душу у гниле болото, над яким стоїть задушливий сморід гордині. 120. Чистота? – питають і всміхаються якраз ті, хто йде в подружнє життя з зів'ялим тілом та з розчарованою душею.
  •  news image
  • Театр взаємодії 19 Січня 2011

   Рейтинг:

   Щорічна ніч мистецтва «Re: wizje» нещодавно відбулася у Варшавському Палаці Культури. В свою дводенну програму разом з естетичніми вишукуваннями сучасного мистецтва включала також проект «Skin» - інтерактивний танцювальний театр. У ньому артисти: професійні танцюристи і музиканти разом зі своєю публікою творили танець дотиків. Хоча їх намацування меж людського тіла і виглядало деколи безглуздо, але в той самий момент щось тонке і дуже майстерне звучало в самому повітрі. Роздумам про інтерактивний театр я і присвячую цей нарис.
  •  news image
  • Молитва. Уривок з книги "Шлях" Хосе Ескріви 18 Січня 2011

   Рейтинг:

   81. Справи без молитви не важать нічого. Жертва надає цінність молитві. 82. Найперше – молитва. Потім – покута. На третьому ж місці, тільки на третьому – справи. 83. Молитва фундамент духовної будівлі. Вона всемогутня. 84. Domine, doce nos orare - «Господи, навчи нас молитися!» - І Господь відповів: «Коли молитеся, говоріть: Pater noster, qui es in coelis... - Отче наш, що є на небесах!». Як же нам не цінувати усної молитви! 85. Поволі. Зважай на те, що ти промовляєш, як говориш і кому. Тому що скоромовка не дає можливості зосередитися; це лише гамір і тарахкотіння бляшанок.
  •  news image
  • Соцмедіа для НУО: не все вирішують гроші 17 Січня 2011

   Рейтинг:

   Компанія «Social Impact» провела цікаве опитування серед 200 керівників неприбуткових організацій, аби дослідити, як їхні структури використовують соцмедіа і яку користь вони від цього отримують. Вони підсумували основні результати таким чином: - 88% неприбуткових організацій широко експериментують з соцмедіа, але лише половина (51%) активно ними користуються. - 79% важко показати цінність соцмедіа для їхніх організацій.
  •  news image
  • Першою заробітчанами почала цікавитись Церква, - Т.Семенюк 15 Січня 2011

   Рейтинг:

   Про українську еміграцію в Італії та УГКЦ як центр єднання українців поділився з читачами ДивеСвіт Тарас Семенюк - студент Григоріанського Папського Університету, Інститут Соціальних комунікацій. Людина, живучи на землі, прагне знайти місце, де б вона могла себе реалізувати. Кожен з нас шукає можливості для кращого життя. Протягом історії людство постійно перебувало у русі. Люди мігрували з однієї країни в іншу, обживали нові території, знаходили місце праці, розпочинали сімейне життя. Причини, які спонукали людей виїжджати з рідних терен є різні, але переважно вони є економічні. Бажання кращого майбутнього для своїх дітей спонукало батьків залишати все в пошуках кращого місяця для праці й заробітку.
  •  news image
  • Що Біблія говорить про дружбу?2 15 Січня 2011

   Рейтинг:

   У Новому Завіті використовується два значення слова «дружба»: «філос» – любов та відданість; «хетайрос» – товаришування, співпраця. Узагалі, дружба у Біблії розуміється як тісні стосунки між людьми, що супроводжуються такими обов'язковими характеристиками: 1. ЧЕСНІСТЬ. Справжній друг намагається говорити правду і приймати правдиві слова від іншого. Підлабузництво не робить добра, а навпаки, заважає побачити власні помилки і змінитися на краще. Друг, хоча й знає недоліки свого товариша, не відштовхує його, а докладає зусиль, щоб допомогти. «Людина, що другові своєму підлещує, на стопах його пастку ставить» (Пр. 29:5).
  •  news image
  • Греко-католицька Церква в Україні: у чому секрет соціального успіху?1 13 Січня 2011

   Рейтинг:

   У нас популярний такий анекдот: "Попав українець на безлюдний острів. Через десять років припливає на цей острів корабель. Українець показує довгожданим гостям своє господарство: – Це моя хата, ось – сад-город, там – хлів. – А там що? – запитують українця. – Це моя церква. Я її люблю, я там молюся, – відповідає. – А поруч що? – Інша моя церква, я туди не ходжу, там я не молюся!" У цьому жарті – відношення киян, як, втім, і багатьох жителів центральної і східної України до Греко-католицької Церкви. Про неї знають небагато, але часто відносяться упереджено: щось вже дуже незрозуміло, православні вони чи католики. І тому прихожани православних конфесій, так само як і вірні Римсько-католицької Церкви греко-католицькі храми принципово не відвідують.
  •  news image
  • Керівництво. Уривок з книги "Шлях" Хосе Ескріви 13 Січня 2011

   Рейтинг:

   56. Про деяких людей говорять, що в них є «закваска святості», добротний і міцний матеріал. Але все ж однієї закваски мало – необхідні незмінна покора духовному керівнику та незмінна готовність до сприйняття благодаті. Без дії благодаті Божої й без духовного керівництва людина не стане святою, не буде подібною на Христа. І «закваска святості» залишиться лише безформною горючою масою, що лежить без будь-якої користі до того часу, доки її не кинуть у вогонь –який буде добре горіти! 57. Постійно шукай спілкування зі Святим Духом – Великим Незнайомцем. Він освятить тебе.
Сторінка:111213
Читають
No articles
Коментують
No articles