Статті

What Reward Should Be Given to Carolers? The Opinion of Priests
08 Січня 2016

Рейтинг:

EXCLUSIVE ARTICLES
What Reward Should Be Given to Carolers? The Opinion of Priests

Before the Christmas season, some people accomplish an interesting task: they exchange some money in 1, 2 or 5 hryvnia notes. It is because carolers will come. And others also will possibly prepare some snacks as well as sweets. One can wonder what should be the optimal reward for Christmas carolers?...

  •  news image
  • Яку винагороду давати колядникам? Думка священика 24 Грудня 2015

   Рейтинг:

   EXCLUSIVE ARTICLES Перед Різдвяними святами дехто виконує цікаве завдання: наміняти по 1, 2 чи 5 гривень якомога більше грошей. Бо колядники прийдуть. А хтось інший, мабуть, ще й готує "яблучка-горішки" та цукерки. Цікаво, якою все-таки має бути оптимальна винагорода колядникам?
  •  news image
  • 5 порад, як вдало провести Різдвяний піст1 17 Грудня 2015

   Рейтинг:

   Коли ми чуємо слово "піст", одразу спадає на думку слово "обмеження" чи "заборона". На думку святих Отців Церкви, таке сприйняття посту є неправильним. Для того, щоб вдало завершити приготування до Різдва, Патріарший паломницький центр зібрав декілька порад, які не забороняють, а навпаки – заохочують християнина жити з Богом та в гармонії з собою.
  •  news image
  • Щедрий вечір у колі обновлянської сім'ї 25 Січня 2015

   Рейтинг:

   Особлива і незвичайна атмосфера панувала на святкуванні Щедрого вечора, яке Товариство українських студентів-католиків "Обнова" м. Києва щорічно організовує для студентської молоді, що не має змоги бути в колі своєї сім’ї.
  •  news image
  • Розмови при донецькому вертепі у Львові 19 Січня 2015

   Рейтинг:

   Малий звіздар донецького вертепу дуже хоче, щоб львів’яни зрозуміли, як вони, українці зі Сходу, люблять нашу спільну Батьківщину. Його звуть Артем. Він разом з батьками є членом "Спільноти біженців з Донбасу та Сход", що прихистив у Львові монастир св. Альфонса.
  •  news image
  • Різдво простих людей 12 Січня 2015

   Рейтинг:

   З року в рік вслухаючись в євангельську розповідь про Різдво Христове, починаєш розуміти, що вона є не чим іншим, як символічним зображенням Божої правди про порядок речей у світі, про справжні цінності, про те, що насправді має значення.
  •  news image
  • Ми, українці, – різдвяні люди, – Іван Малкович 09 Січня 2015

   Рейтинг:

   Письменник ділиться: "Коляда звучить однаково, однакові слова, що на найзахіднішому Заході країни, що на Сході. Ті самі слова! Коляда – вбиває всі недолугі твердження, що ми, українці, різні… Вона – доказ того, що ми єдині".
  •  news image
  • Різдвяне послання Блаженнішого Святослава 07 Січня 2015

   Рейтинг:

   Святе Євангеліє оповідає нам, що Господь Всесвіту народився в родині біженців. Спочатку через наказ кесаря, а потім через кровожерність царя Ірода Пресвята родина була змушена покинути свою домівку та просити прихистку в чужих людей. Так, наш Бог забажав народитися як безхатченко і біженець! За таких дивних обставин народження Спасителя привілей перебувати біля Божого Дитяти мали разом із мудрецями зі Сходу лише ті, хто не соромився бути поруч із потребуючими, вигнанцями та переслідуваними. Відкривши Йому двері свого серця, свого дому, розпізнавши знак спасіння в Господі, що народився у вертепі, ці люди сповнилися божественною радістю серед темряви ночі. Бо ж різдвяне таїнство – це здатність увійти в Божу присутність і зустріти новонародженого Христа через вміння бути поруч: бути поруч із тим, хто немічний і беззахисний, хто терпить від холоду та браку найнеобхіднішого.
  •  news image
  • Боже світло відкривається простим і смиренним, – Різдвяна проповідь Папи Франциска 06 Січня 2015

   Рейтинг:

   У цю святу ніч, коли споглядаємо на новонароджене Дитя Ісуса, покладене у яслах, ми повинні задуматися. Як ми приймаємо Божу ніжність? Чи даю Йому змогу досягти мене, дозволяю Йому обійняти мене, чи перешкоджаю тому, щоби Він наблизився? «Але ж я шукаю Бога», – можемо заперечити. Однак, найважливішим є не шукати Його, але, радше, дозволити Йому мене шукати і знайти й з любов’ю приголубити. Ось яке запитання ставить нам Своєю присутність Дитя у яслах: чи дозволяю Богові мене любити?
  •  news image
  • Владика Венедикт про те, як по-справжньому пережити Різдво 05 Січня 2015

   Рейтинг:

   EXCLUSIVE ARTICLES Дуже важливо усвідомлювати свята, які ми святкуємо. На Різдво ми вітаємося "Христос рождається", в теперішньому часі. Отже, подію, яка сталася 2000 років тому, ми актуалізуємо. Не можемо думати собі, що лише апостоли були такі вибрані і їм повезло, що вони досвідчили Христа. Цей досвід Христа міг би пережити кожен із нас.
  •  news image
  • Чому українці й досі святкують Різдво за старим стилем?1 26 Грудня 2014

   Рейтинг:

   Здавалось би, що тут складного: якщо Церкви оголосять, що святкуємо 25-го, то люди перелаштуються i святкуватимуть по-новому. Проте є й опоненти такої думки, якi стверджують, що це – не тiльки календарна проблема.
  •  news image
  • Забута мелодія Різдва 09 Лютого 2014

   Рейтинг:

   У січні у Львові відбулася презентація диску «Христос раждається, славіте!», на якому представлена спадщина різдвяних піснеспівів у виконанні єрейського клиросного хору «Глас». Диск став другим у серії «Традиція українського церковного співу», яку започаткував Благодійний Фонд імені Митрополита Андрея Шептицького. Відродження традиції українського церковного співу стало одним із пріоритетів Фонду. Використовуючи багату духовну спадщину нашого народу, Фонд уже випустив диск під назвою «Передсущий явився» (напіви богородичних догматів восьми гласів). Про ідею створення нового диску, його мету, процес запису тощо розповів один із співтворців та виконавців обох компакт-дисків о. Руслан Грех.
  •  news image
  • Християнська символіка нашого Святого Вечора – Надвечір'я Різдва Христового 06 Січня 2014

   Рейтинг:

   Наближається Перший Святий Вечір або Свята Вечеря перед Різдвом Христовим. Часто-густо, дотримуючись звичаїв Святого Вечора, у своїх хатах навіть не замислюємося над їхнім значенням. Часом чуємо різні дивовижні пояснення того чи іншого звичаю, який скидається скоріше на магію чи поганство, аніж на вираз християнських переконань нашого люду.
  •  news image
  • Що принесе цьогорічне Різдво? – блог Блаженнішого Любомира 05 Січня 2014

   Рейтинг:

   Наближається велике християнське свято – народження Ісуса Христа, прихід Його до нас, людей. Це свято повторюється протягом більше як двох тисяч років. Христове Різдво за своїм змістом не змінюється. Воно завжди є народженням, приходом воплоченого Сина Божого до людей. А все ж таки кожне Різдво має свою особливість. Це залежить, головно, від обставин, у яких ми його святкуємо. Глянувши у власне життя, ті роки, які милостивий Господь дав мені прожити, твердо в цьому переконуюся.
  •  news image
  • Пустіть Бога до себе у світлий час Різдва, і Він преобразить вашу душу, – Мирослав Маринович 28 Грудня 2013

   Рейтинг:

   Це нове покоління мусить, очевидно, навчитися того, що жертвувати собою заради здобуття високої мети – це гарно. Це є механізм, використаний навіть Богом. Адже Бог послав свого Сина на жертву. Не в царські палати, щоби Він звідти налагодив нове життя, вніс нові закони. Чому Він послав свого Сина до звичайних людей? Виявляється – треба знизу, через зміну способу думання, а інколи й через хресну жертву творити нову реальність буття, перемагаючи старе й зашкарубле, яке гальмує й не пускає.
  •  news image
  • Яке Різдво святкуємо? Кілька думок про святкову дату 27 Грудня 2013

   Рейтинг:

   Святе Письмо не розповідає нам про точну дату народження Ісуса. Але воно вказує нам на значення часу, у якому відбулася ця важлива подія. Читаємо у Євангелії від Луки: «У ці дні вийшов наказ від Кесаря Августа, щоб переписати всю землю».
  •  news image
  • Різдвяний піст: що зробити, щоб він пройшов з користю? 10 Грудня 2013

   Рейтинг:

   Початок Різдвяного посту. Безліч планів… Але не встигаєш схаменутися, як наступило Різдво. Піст промайнув, і залишилося лише почуття незадоволеності. Нічого із задуманого не вдалося. Що зробити, щоб піст пройшов з користю?
  •  news image
  • Загублене Різдво1 28 Листопада 2013

   Рейтинг:

   EXCLUSIVE ARTICLES Дивно якось, чи не так? Як це – загубити Різдво? Проте думаю, що багато з нас вже якось його губили і, можливо, продовжують губити вже не рік і не два у своєму житті. В чому тут справа? Якось, коли ми ще минулого року по святах говорили про Різдво, одна людина сказала мені, що не відчула його. Була ялинка, були страви, були гості, можливо, і Різдвяне Богослужіння, але Різдва чомусь не було. Тобто ти святкував щось, чого зовсім не відчував. Це як їсти якусь страву: дорогу, різноманітну, в чудовому товаристві, але... не відчувати смаку – сумно, чи не так?
  •  news image
  • «Щедрик» - найвідоміша у світі українська різдвяна мелодія 08 Січня 2012

   Рейтинг:

   Чи знаєте ви, що українська різдвяна мелодія «Щедрик» стала однією з найвідоміших у світі? Ви чули її, напевно, десятки разів у американських фільмах, проте могли не здогадуватись, що Carol of the bells – це адаптована версія нашого Щедрика.
  •  
  • У німецькому музеї Різдво цілий рік 07 Січня 2012

   Рейтинг:

   Ротенбург-на-Таубері можна, мабуть, назвати столицею Різдва в Німеччині. Тут розташований єдиний у світі музей Різдва. Лише тут цілорічно можна купувати собі різдвяні товари. Ротенбург-на-Таубері знаходиться на західному кордоні Баварії, між Вюрцбургом та Нюрнбергом. У цьому містечку мешкає лише 11 тисяч людей. Проте щороку його відвідує півтора мільйона відвідувачів, адже воно належить до найкраще збережених середньовічних німецьких міст. Насамперед у передріздвяний час сюди з'їжджається багато туристів, адже у прикрашеному святковими новорічними декораціями місті панує справді казкова атмосфера. Тут є середньовічний різдвяний ринок, де можна попити глінтвейну та купити різний різдвяний крам у численних крамничках.
  •  news image
  • Походження та поширення вертепу на українських землях 06 Січня 2012

   Рейтинг:

   Кожна культурна спадщина є багаторічним, віковим нашаруванням звичаїв, традиції. Саме вони становлять основу культури, творячи разом з нею суцільний моноліт, який виокремлює і творить різнобарвну гаму різних народностей. На розвиток сучасного мистецтва, зокрема театрального, на українських землях великий вплив мав розвиток і поширення вертепу. Вертеп – це не є щось нове, його коріння сягає грецької культури – театру Діоніса. Свято на його честь – це найбільше свято у греків, пов’язане із збиранням винограду, а Діоніс – бог вина і радощів. Святкування супроводилося гучними забавами, танцями і прелюдіями. Іконографічні образи візантійської культури, іспанське ретебло (вівтар-шафа), середньовічна західноєвропейська містерія, польська шопка – елементи, які вплинули на формування вертепу.
  •  
  • Різдво чи свято пампуха? 05 Січня 2012

   Рейтинг:

   Львів – Присутність бізнесменів у депутатському складі Львівської міськради позначається на тональності програми святкування Різдва у Львові. Туристів у Львів заманюють не давніми галицькими різдвяними традиціями, як це було у попередні роки, а фестивалем пампуха і гарячим вином. «Фестиваль пампуха у Львові 7-9 січня» – інформує реклама у Львові і жодної згадки про Різдво. А ще рік-два тому мова йшла про головне свято міста – Різдво.
  •  news image
  • Про Вифлеємський вогонь миру27 04 Січня 2012

   Рейтинг:

   3 січня о 14.00 у соборі св. Юра відбулася передача Вифлеємського вогню миру громаді міста Львова. Пластуни передають Вогонь з неабияким ентузіазмом, це чарівне світло горить не лише в офірках, а також у серцях всіх, хто причетний до акції. Сьогодні хочемо запалити й вас.
   Розповідає ст. пл. вірл. Ярина Вдовичин спеціально для ДивенСвіту.
   Чи організовуючи акцію "Вифлеємський Вогонь Миру", вам траплялися якісь чудеса? Загалом, вся акція - це суцільне чудо. Оскільки такої кількості тепла, любові та радості, яку вдається передати іншим впродовж місяця, під час якого вогонь шириться Україною та всім світом, навряд чи можна зібрати в будь-який інший час. Власне, це і є основною ідеєю Вогню миру - ширити любов, віру, надію та тепло. Вогонь дає можливість достукатися до серця кожного, а особливо подарувати іскорку любові тим, хто цього найбільше потребує і дати їм відчуття свята. Це, мабуть, і є найбільше чудо. А як ще пояснити це загальне захоплення Вогнем і його дивовижне розповсюдження всім світом.
  •  news image
  • Різдвяне привітання Високопреосвященного Архиєпископа і Митрополита Кир Василія Семенюка (ВІДЕО) 04 Січня 2012

   Рейтинг:

   Преосвященний Владико, Всесвітліші, Всечесніші та Преподобні отці, преподобні брати і сестри, українські родини та парафіяльні спільноти,дорогі брати і сестри, що несете хрест самотності та страждань, люба митрополича спільното на батьківщині та розкидана нуждою по чужих світах!   Усіх вас, дорогі у Христі, вітаю сьогодні нашим християнським привітом, сповненим безмежної радості та Божої любові. Христос Рождається!
Сторінка:123
Читають
No articles
Коментують
No articles