Статті

Мандрівка "Молоді Чарнецького" мальовничими куточками України
21 Травня 2015

Рейтинг:

Мандрівка "Молоді Чарнецького" мальовничими куточками України

16-17 травня парафіяльна спільнота "Молодь Чарнецького" чисельністю 40 повних ентузіазму молодих людей на чолі з о. Юрієм Галабудою здійснили захопливу мандрівку маршрутом Хотин – Кам’янець-Подільський – Бакота.

  •  news image
  • Що залишилось в Україні після пап? 26 Березня 2015

   Рейтинг:

   EXCLUSIVE ARTICLES На питання "Хто з пап Римських першим побував на території України?" багато хто назве Івана Павла ІІ. Однак це зовсім не так. Наступники святого Петра бували на території України ще до її християнізації. 26 березня 655 року на заслання до Криму відправили Папу Мартина І, де він і помер...
  •  news image
  • Таємничі хрести в пустелі 29 Січня 2015

   Рейтинг:

   Викарбувані на скелях хрести, імена християн-мучеників та біблійних персонажів виявила у пустелі на півдні Саудівської Аравії французько-саудівська група археологів. Керівник цієї групи Фредерік Ембер з Університету Екс-Марсель (Марсель) на прес-конференції у Бейруті повідомив, що написи походять з другої половини V століття та свідчать про існування живої християнської спільноти на цих землях у ці давні часи.
  •  news image
  • "Шлях дерев’яної архітектури": польський досвід догляду за дерев’яними храмами 26 Вересня 2014

   Рейтинг:

   EXCLUSIVE ARTICLES Сьогодні запрошуємо вас дізнатися більше про досвід наших сусідів з Польщі щодо дбайливого догляду за дерев'яними храмами. Нам корисно бути спостерігачами цього процесу, адже можемо почерпнути багато цікавого для себе. Ініціатива створення "Шляху дерев’яної архітектури" нагадує нам, що від нас залежить дуже багато – від кожного. Головне: почати. І таким початком буде для нас розповідь Ярослава Речека, Директора департаменту промоції, туризму, спорту і міжнародної співпраці Підкарпатського воєводства (Польща), яку люб'язно для нас записав Юрко Семашко.
  •  news image
  • Ближче до неба: табір "Сарепта" у Карпатах 03 Липня 2014

   Рейтинг:

   Коли літо на вулиці вже заглянуло в кожен закуток, і сонце щедро посилає нам свої теплі промені, а кожен день починається із милозвучних співів ранкових птахів, наша дружня родина "Українська молодь – Христові" вирушила на триденний табір у гори, який називається "Сарепта".
  •  news image
  • Найкращий відпочинок у моєму житті 31 Серпня 2013

   Рейтинг:

   EXCLUSIVE ARTICLES Цього року я вперше в житті не відпочила на відпочинку. І наче море гарне, і наче найдорожча людина поруч, а не відпочила, і все. Тіло відпочило, наплавалося, надихалося морським повітрям, а в голові як були турботи й робота, так і залишилися. Я задумалася.
  •  news image
  • Феномен галицького міста Жовква 09 Серпня 2013

   Рейтинг:

   Місту Жовква, що на Львівщині, пощастило. І не лише тому, що його будував архітектор Павло Щасливий, а тому, що його феномен у людях, котрі творили ренесансне місто Галичини. За кількістю архітектурних пам’яток воно поступається хіба що Львову. Втім, архітектура руйнується, а жовківчани за роки незалежності не відродили характер і дух міста.
  •  news image
  • Католицькі святині: Рогатин 22 Липня 2013

   Рейтинг:

   Сучасне місто – це відкритий мурашник, куди будь-хто може приїхати і знайти роботу, де легко облаштуватись та важко втриматись, де на людину не звернуть увагу ані сусіди в будинку, ані перехожі на вулиці. Середньовічне місто – а Рогатин є одним з найкраще збережених прикладів класичного середньовічного міста – навпаки, було досить закритою спільнотою, куди потрапити було нелегко.
  •  news image
  • Прудентополіс - маленька Україна 28 Березня 2013

   Рейтинг:

   Місійний тиждень для учасників Світового Дня Молоді з України буде проходити в Прудентополісі - місті, яке називають "маленькою Україною". Загляньмо до цього мальовничого куточка, який, не зважаючи на таку велику віддаль від рідної землі, є справді українським. Отож, своїми враженнями від Прудентополіса з нами ділиться ієромонах Василій Кепещук ЧСВВ.
  •  news image
  • Хто ти, лемку?4 22 Жовтня 2012

   Рейтинг:

   EXCLUSIVE ARTICLES Своєрідне "пробач" хочеться сказати... "Та який з тебе українець? – випалила я. - Народився і виріс у Польщі, є громадянином Польщі, спілкуєшся польською мовою… до України маєш досить опосередкований стосунок… Те, що твої предки були українцями… Добре. Маєш ти українську кров. Але це не є основним показником твоєї приналежності. Можна постійно розхитувати і посувати історію задля пояснення і навіть виправдання деяких фактів, але дивимося реально на речі. Ти – поляк!". Ох… Яку ж дурницю я протараторила, навіть не задумуючись про те, що Я ЗОВСІМ НІЧОГО НЕ ЗНАЮ ПРО УКРАЇНЦІВ У ПОЛЬЩІ.
  •  news image
  • Найкрасивіші заходи сонця у світі. Фото3 18 Серпня 2012

   Рейтинг:

   Захід сонця - магічний час, який заворожує художників, фотографів, виробників листівок та закоханих. Місця, де можна спостерігати найкрасивіші заходи сонця, усім романтикам вирішило підказати видання CNN.
  •  
  • П’ять найбільш захоплюючих канатних доріг світу. Фото 04 Серпня 2012

   Рейтинг:

   Подорож на канатній дорозі дає можливість насолодитись чудовими краєвидами, і полоскотати собі нерви (якщо ви боїтесь висоти). У будь-якому випадку, враження від таких поїздок завжди незабутні, пише CNN, який зробив підбірку з п'яти найцікавіших "канаток" світу. Канатна дорога на гору Тяньмень, Китай Китайська канатна дорога Тяньмень Шан є найдовшою у світі, протяжністю 7,455 метрів. Вона тягнеться від міського округу Чжанцзяцзе до вершини гори, назва якої перекладається як "Гора Ворота раю".
  •  news image
  • На краю нашої планети лежить, наче спляча принцеса, материк, закутий у блакитне, - Ричард Берд 14 Липня 2012

   Рейтинг:

   "На краю нашої планети лежить, наче спляча принцеса, материк, закутий у блакитне. Зловiсний i прекрасний, вiн лежить у своїй морознiй дрiмотi, у складках мантiї снiгу, що свiтиться аметистами та смарагдами крижин. Вiн спить у переливах крижаних гало-ореолiв Мiсяця i Сонця, i його горизонти забарвленi рожевими, золотими, зеленими та блакитними тонами пастелi. Такою є Антарктида, материк, що за площею майже дорiвнює Пiвденнiй Америцi...". Це слова американського дослiдника, адмiрала Ричарда Берда, який першим 28 листопада 1929 року здiйснив полiт до Пiвденного полюса й iм'я якого увiчнено в назвах на картi Антарктиди. Хто хоча б раз побував на цьому крижаному материку, пересвiдчився, що подiбної краси не зустрiти бiльше нiде. Про таку палiтру барв художник може тiльки мрiяти. Якоюсь неземною красою чарують заходи сонця: незвичайнi кольори змiшуються, верхiвки снiгових гiр, айсбергiв пiдсвiчуються нiжними тонами... Усе це нагадує магiю. Повiтря дивовижно чисте. Полярники жартують, що нiяка бацила тут не живе... окрiм людини. Українська Антарктида Антарктичний острiв Галiндез i наших землякiв на станцiї "Академiк Вернадський" часто вiдвiдують круїзнi судна i яхти. За теплий сезон кiлькiсть туристiв iз рiзних країн у цьому куточку вже сягає п'яти тисяч.  Чому ж так цiкавить мандрiвникiв куточок Антарктики, де знаходиться українська станцiя?
  •  news image
  • Сучасний Ізраїль з біблійними історіями 12 Червня 2012

   Рейтинг:

   У травні цього року мені вдалось вперше відвідати Святу Землю. Подорож відбулась завдяки спільним зусиллям Паломницького центру Матері Божої Неустанної Помочі та християнського товариства «Єдність». Частину землі, яка знаходиться на території Ізраїлю, Палестинської Автономії, Єгипту та Йорданії звикло називають Святою Землею. Бо саме на цій території знаходиться значна кількість святинь та храмів історично пов'язаних з життям Ісуса Христа. Тут згідно передань народився, жив і проповідував Спаситель. Щоб зрозуміти що таке Свята Земля не вистачить прочитати про це чи передивитись фільм. Там треба бути. Отже, мова йтиме про Ізраїль. Держава Ізраїль – це гармонійне поєднання стародавніх традицій і теперішності. Він - древній і сучасний.
  •  news image
  • Сучасна архаїка Донецька 08 Червня 2012

   Рейтинг:

   З чим асоціюється слово «кальміус»? Найперше, що спадає на думку – якась морська тваринка типу анчоуса-кальмара. Ще приходять до голови асоціації з латиною: з її закінченнями на «ус»-«ум». І що спільного у слова «кальміус» із вугільною промисловістю нашої республіки? Кальміус – це ріка, на якій стоїть Донецьк. Для жителя вкрай-Західної України, як для мене наприклад, це викликає майже такий самий подив, як і споглядання чудернацьких насипів, ім'я яким – терикони (як дракони).
  •  news image
  • Дивовижна вода Люрду 25 Травня 2012

   Рейтинг:

   Місто паломників Люрд має єдину непереможну злими силами атмосферу – атмосферу віри. Дивним є той факт, що в Люрді ніколи не було ніякої пошесті. Адже кожного року туди приїжджає більше ніж 2 мільйони паломників і понад сто тисяч хворих, котрі сотнями купаються в джерелах. Людей з різними хворобами занурювали у ту ж саму воду, не змінюючи її. Проте ніякої інфекції не було зафіксовано ніколи. Спершу, деякі ділки хотіли використати воду з Люрду в бізнесових цілях і намагалися збудувати там оздоровчі центри і купальні. Але, на велике їхнє розчарування, вода після аналізів показала, що немає в собі ніяких лікувальних властивостей і нічим не відрізняється від звичайної води, котра витікає з гірських струмків. Зате бактеріологічний дослід показав сенсаційні висновки: вода була сильно знечищена і в ній аж кишіло від стрептококів, стафілококів, бацилів Коля, та інших небезпечних збудників хвороб. Але щеплені цією водою морські свинки залишалися здоровими. Зате, коли таке саме щеплення зробили водою із французької ріки Сени то дві третини свинок загинули. У цій воді також були присутні вище вказані бактерії. Одне із дивних, на людський розум, чуд сталося з Гю Лейдетом, безнадійним хлопчиком-ідіотом. Цей хлопчик мав неповних 10 років, коли лікарі одностайно висловилися, що його справа кепська. До п'яти років він був нормальною дитиною, але потім раптово дістав запалення мозкової оболонки, що згодом перекинулося і на самий мозок. Це в свою чергу спричинило повну руйнацію нервової системи. Він мав спаралізовані руки й ноги, діставав раз-у-раз корчі, напади епілепсії, та втрачав глузд. Дійшло до жахливої ситуації: хлопчик не впізнавав своїх батьків, видаючи із себе незрозумілі звуки у горлянці. Батьки намагалися якось допомогти дитині і на протязі двох років безупинно лікували його, але позитивних результатів не добилися. Зрештою вони фінансово були вже безпомічні що-небудь зробити.
  •  news image
  • Ужгород: вогні маленького міста 03 Травня 2012

   Рейтинг:

   На перший привокзальний погляд, Ужгород здається південним, ледь не приморським містом. Тут рослинність, запахи й барви мають нечіткий, але відчутний південний акцент. Та й географічні широти – майже ПівнічнийКрим. Тож коли в Києві перші бруньки ще борються за життя, в Ужгороді вже зовсім зелені газони, квітне жасмин, а знаменита місцева сакура впевнено починає випускати пелюстки. Утім, і в квітні запросто може піти сніг. Стиль і треш Визначальна характеристика Ужгорода – компактність. За день-два можна побачити практично всі його цікавинки. А майже всуціль короткі відстані спонукають не їздити, а ходити, тобто гарантують добрячу розминку на свіжому закарпатському повітрі. За першою ж ужгородською пам'яткою мандрівникові взагалі не треба нікуди йти, бо вона міститься просто на залізничному вокзалі. Це приголомшливо несподіваний меморіальний куточок покійного міністра транспорту Георгія Кірпи з бюстом та інформаційними стендами, що розповідають про життя і діяльність улюбленця залізничників. Та знуджені пасажири в очікуванні своїх поїздів щось не поспішають вивчати цю експозицію. Іменем Кірпи також названа привокзальна площа, за його сприяння збудований і новий гламурний вокзал.
  •  news image
  • Українські водоспади зі Сходу на Захід 26 Квітня 2012

   Рейтинг:

   Невблаганно тануть сніги в горах, і води вже мчать бурхливими весняними потоками. Цей час — ідеальний момент, щоби помилуватися на таку природну дивину, як водоспади. При словах «водоспади України» в першу чергу згадується Крим. Багато хто відві­дував з екскурсіями знамениті Джур-Джур або Учан-Су, а вже чули про них точно всі. Місця там — справді прекрасні, однак водоспадів у нас є набагато більше. Любуватися ними можна не тільки в Кримських і Карпатських горах, а й на рівнинній місцевості. У мініатюрному каньйоні Водоспади в степовій зоні хоч і не такі великі, як у горах, але справжні. Як правило, степові ріки мають широкі та неглибокі долини, береги, зарослі аїром і очеретом. Із появою Дніпрогесу дніпровські пороги відійшли в історію, але на невеликих річках залишилися або навіть з'явилися не без участі людини різні перекати, пороги та водоспади. Один із них милує око мандрівників на річці Вільнянка неподалік Запоріжжя. Найближчий населений пункт — село Дерезівка. Своїм існуванням водоспад значною мірою зобов'язаний дамбі, що підняла рівень річки на добрий десяток метрів. Природна чаша водоспаду та мініатюрний каньйон роблять місце вельми мальовничим.
  •  news image
  • Хіт-парад археологічних дивовиж 26 Березня 2012

   Рейтинг:

   EXCLUSIVE ARTICLES З початком весни в Україні розпочався новий сезон археологічних досліджень. Спеціально для нашого видання заступник директора "Рятівної археологічної служби" Львівщини Тарас Милян поділився найбільшими відкриттями минулого сезону.
  •  news image
  • Надслучанський регіональний ландшафтний парк 10 Січня 2012

   Рейтинг:

   Ви бували у Швейцарії? Ні? Не знаю як в інших країнах, але в межах України надається відразу декілька можливостей побувати в Швейцарії. Звичайно, в цих "Швейцаріях" навряд чи можна буде відшукати справжній швейцарський сир, швейцарський шоколад, швейцарські годинники, вже не кажучи про швейцарські банки та власне швейцарців. Є підозри, що в переважній більшості представники славного та працелюбного швейцарського народу взагалі не знають про існування на території України прообразів їх Батьківщини. Свої "Швейцарії" (інколи навіть у декількох екземплярах) є в Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Рівненській, Житомирській, Миколаївській, Київській, Черкаській, Донецькій та інших областях.
  •  news image
  • Мікроландшафти, вирізані з книг 28 Грудня 2011

   Рейтинг:

   Зазвичай різноманітні рукотворні речі робляться за допомогою глини, дерева, каменю, заліза та інших матеріалів, які можна якимось чином обробити. Проте чому б не використовувати для цього... книги? Саме так і вирішив зробити скульптор Гай Ларамі, і вирізав з книг захоплюючі гори, будинки та річки.
  •  
  • Монастир святого Йосафата на Лонг-Айленді, Нью-Йорк 21 Вересня 2011

   Рейтинг:

   Чарівне, гаряче літо цього року, вочевидь, при сприянні вищих сил, подарувало нам разом з моєю гостею з України незвичайне відкриття, яким і хочу поділитися. Йдеться про Монастир Святого Священномученика Йосафата, який належить отцям Василіянам. Знаходиться він за 35 миль від Нью-Йорк-сіті, на мальовничому острові Атлантичного океану Лонг-Айленд, в містечку Глен Ков. Сім монастирських будівель заховалися у хащах вікових листяних дерев за 100 метрів від океанського заливу. Найголовніші із них – триповерхова, старовинна – власне монастир, друга – двоповерхова сучасна, в якій знаходиться каплиця, бібліотека та кімнати для проживання. Для послуг мирян – Retreat House (будинок для навчання духовних наук), з готелем, каплицею та залами для проведення навчань різних християнських спільнот. Інші – житлові та господарські.
   Перед входом до бібліотеки та каплиці на постаменті – велика мозаїчна ікона Пресвятої Діви Марії з Дитятком Ісусом на руках. Кожен, прямуючи сюди, має можливість звернутися зі словами молитви до образу Матері Божої.
  •  
  • Храми 19 Вересня 2011

   Рейтинг:

   http://dt.ua/articles/87967
  •  news image
  • Природні парки, які обов'язково потрібно відвідати: путівник 15 Вересня 2011

   Рейтинг:

   В Україні дуже багато визначних пам'яток - архітектурних, історичних, релігійних. Окремо варто сказати про мальовничу природу: гори, ліси, море - знаходитись скрізь однаково приємно. Та справжньою гордістю є ботанічні сади, в яких зібрані унікальні і різноманітні колекції. Побувати там варто з двох причин: познайомитися з фауною різних регіонів, а також - помилуватися красивими рослинами. В Україні налічується 29 ботанічних садів. У нашому матеріалі ви дізнаєтесь, де ж можна побачити найбільші і найбагатші експозиції, пише портал АвтоТревел.
  •  news image
  • Що знаємо про церкву св. Параскеви П’ятниці? 12 Вересня 2011

   Рейтинг:

   Львів – місто незвичайне. Властива тільки йому атмосфера, безліч історичних пам’ятників, затишні кав’ярні, привітні жителі нікого не залишать байдужим. Та багато цікавих пам’яток залишається осторонь від очей туристів. Однією з таких цікавинок є церква святої Параскеви П’ятниці на вул. Богдана Хмельницького, 63. Храм на цьому місці існував уже в XIII ст., проте нинішнього вигляду святиня набула в 1643 – 1644 рр. Архітектурний образ церкви дуже цікавий. Вона не має основного стилю. Поглянувши на головний фасад храму,  зауважите елементи барокової архітектури. Боковий фасад нагадує молдавські будівлі, а оглянувши церкву з іншого боку, можна побачити гострий щипець торцевої стіни зі сліпими вікнами, як у готичних спорудах. Крім того, знаходимо тут ще й елементи оборонної архітектури. Чотиригранна масивна вежа, що здіймається над бабинцем, була добрим спостережним пунктом, її вікна нагадують бійниці. Під час реставрації на початку XX ст. побудували баню, а по її чотирьох кутах встановили вежі з маківками (арх. Лужецький). У кінці XX ст. поряд із церквою була побудована нова дзвіниця, яка разом із храмом творить ансамбль П’ятницької церкви.
  •  news image
  • Тисячолітній град, місто козаків чи південна столиця імперії? 09 Вересня 2011

   Рейтинг:

   Дніпропетровськ – Цими вихідними Дніпропетровськ святкуватиме 235-річчя з дня заснування. А втім, історики досі не дійшли спільної думки про те, яким є насправді вік міста. За даними дослідників, існує щонайменше десять різних підходів до датування початку міста, що спростовує версію про заснування міста Катериною ІІ, якою користуються зараз історики. Деякі сміливці-краєзнавці шукають коріння походження Дніпропетровська у сивій давнині. За легендою, 12 століть тому на острові у межах сучасного міста був візантійський монастир. Проте цього поки не підтверджують жодні археологічні знахідки. Іншою можливою датою появи міста називають ХІ століття, коли на Ігреньському півострові з'явилося слов'янське протомісто.
  •  news image
  • Церква Успіння Пресвятої Богородиці в Яремчі 03 Вересня 2011

   Рейтинг:

   Дерев’яні хрещаті церкви є візитною карткою Яремчанщини, невичерпним джерелом мистецького натхнення, а також знаком незнищенності національного духу та відданості Христовій вірі. Невеликий за розмірами дерев’яний однокупольний храм Успіння Пресвятої Богородиці в місті Яремчі увінчує широку поверхню пагорба і чітким силуетом вимальовується на тлі лагідних обрисів невисоких гір. У Шематизмі Станіславської єпархії за 1912 рік читаємо, що церква в Яремчі збудована і посвячена в 1911 році, число греко–католиків – 687. З часопису «Руслан» від 2 серпня 1901 року довідуємося, що тут з 1896 року функціонувала одноіменна богослужебна каплиця цієї конфесії. Церква зведена за сприяння пароха села Дори, радника єпископської консисторії отця Григорія Громадки (1836 – 1912), який отримав священство з рук митрополита Г. Яхимовича і був інституйований на парафії в 1898 році. Будову вели майстри з Космача. Дерево з громадського лісу возили волами місцеві жителі, зокрема Данило Годованець.
  •  
  • Отець Степан Сус про життя християн у Бангладеші 26 Серпня 2011

   Рейтинг:

   «Можна бути бідним, жити у джунглях, їсти щодня рис і банани, але в той же час мати велике довір’я до Господа» – інтерв’ю з отцем Степаном Сусом, настоятелем храму свв. апп. Петра і Павла про життя християн у Бангладеші. Республіка людей Бангладешу – так звучить повна назва країни Бангладеш, яка у 1971 році отримала незалежність від Пакистану. Площа країни 147.570 кв. км, з населенням понад 160 млн. чоловік. Державний прапор Бангладешу зеленого кольору з червоною колом, зелений фон – символ живої природи та рисових плантацій, яких тут чимало, червоне коло – краплина крові, яка є символом всіх страждань та кровопролить за незалежність цієї країни, Національний символ, герб Бангладешу – квітка ‟шапла” (водяна лілія).
  •  news image
  • «Місто Сатани» та його мешканці 15 Серпня 2011

   Рейтинг:

   В Україні достобіса населених пунктів з незвичними та оригинальними назвами. Але містечко Сатанів, що на самому заході Хмельницької області, має, мабуть, чи не найколоритніший топонім. Це ж треба було таке придумати - назвати своє поселення на честь головного ворога людського! УВАГА! - більше фото до до цієї статті (та у великому розмірі) знаходяться в "ФОТОГАЛЕРЕЇ" Хоча, є версія, що нечистий тут ні до чого. Наприклад, відомий історик та краєзнавець ХІХ століття Юхим Сіцінський знайшов тут «римський слід». Мовляв, після захоплення Дакії легіони імператора Траяна, на чолі з полководцем Тонілієм, дійшли аж до цих місць. Тут відбулася військова рада, на якій Тонілій запитав у своїх легіонерів: «Sat an non?» (стоїмо, чи чвалаєм далі?). Легіонери, яким вже давно остогиділо воювати з осоружними варварами, зрозуміло, залементували «Sat!»
  •  news image
  • Печерне місто Чуфут-Кале3 15 Серпня 2011

   Рейтинг:

   Мандруючи до Ханського палацу в Бахчисараї, згодом неодмінно варто відвідати печерне місто Чуфут-Кале, що за 3 км на схід від міста. Не пошкодуєте – тутешні пейзажі вражають! Чуфут-Кале – зруйноване середньовічне місто-фортеця в гірському регіоні Криму. Це одна з найкраще збережених пам'яток раннього і пізнього середньовіччя Криму. Висота плато, на якому розташоване печерне місто, над рівнем моря – 540 м, але підйом туристи долають досить легко. Нині, коли від забудови міста майже нічого не залишилося, на території Чуфут-Кале добре простежується вуличне планування, міські квартали. Археологічні дослідження свідчать, що вже в VI ст. тут були поселення аланів, які займалися скотарством. Трохи пізніше на гірському плато виникло укріплення. Господарські печери, вирубані в горі, добре збереглися досі.
Сторінка:12
Читають
No articles
Коментують
No articles