Статті

Блаженіший Святослав: "Для того щоб існувати і діяти, ми не зобов’язані ні в кого питати дозволу"
16 Лютого 2016

Рейтинг:

Блаженіший Святослав: "Для того щоб існувати і діяти, ми не зобов’язані ні в кого питати дозволу"

12 лютого відбулася історична зустріч між главами Католицької та Російської Православної Церков. Одна з нечастих зустрічей після поділу Церкви близько 1000 років тому. Результатом зустрічі стала спільно проголошена Декларація, яка викликала неоднозначну реакцію в Україні. Наводимо думки з цього приводу глави УГКЦ Святослава Шевчука...

  •  news image
  • Що ж таке Собор і для чого він потрібний? 06 Серпня 2015

   Рейтинг:

   Цьогорічне літо, попри прощі і табори, має одну особливість: 25-27 серпня у місті Івано-Франківську відбудеться Патріарший Собор на тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Про нього детально розповідає ієромонах Йосафат Бойко, ВС, Голова Комісії у справах монашества Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ
  •  news image
  • Християнська радість означає мати завжди радісне серце, – Папа Франциск 18 Травня 2015

   Рейтинг:

   «Християнська радість, – уточнив Папа, – це не просто розваги, проминаюча веселість. Християнська радість – це дар Святого Духа. Вона означає мати завжди радісне серце, бо Господь переміг, бо Господь царює, бо Господь, Який сидить по правиці Отця, поглянув на мене та доручив завдання, дав мені Свою благодать, вчинивши Божою дитиною».
  •  news image
  • Любов понад усе! 07 Травня 2015

   Рейтинг:

   Звернення Глави УГКЦ з нагоди сімдесятих роковин закінчення Другої світової війни
  •  news image
  • Великоднє послання Блаженнішого Cвятослава 12 Квітня 2015

   Рейтинг:

   Воскреслий Господь розвіяв страх апостолів словами: «Мир вам, як послав Мене Отець, так і Я посилаю вас» (Ів. 20, 21). Ці слова промовляють також до нас і дають нам сили не тільки встояти перед нападником, а й перемогти наше внутрішнє зло: зневіру, втому і страх.
  •  news image
  • Що нам хочуть сказати на Великдень єпископи УГКЦ? 11 Квітня 2015

   Рейтинг:

   Ієрархи Української Греко-Католицької Церкви у своїх великодніх побажаннях скеровують нас на шлях, яким маємо всі разом іти, аби бути щасливими в рідній країні та радісно зустріти воскреслого Христа.
  •  news image
  • Ми переможемо, коли будемо єдині, – Блаженніший Любомир 14 Лютого 2015

   Рейтинг:

   У церковно-народній пісні співаємо так: "В єдності сила народу: Боже, нам єдність подай". Співаємо ці слова від щирого серця. Однак в автора цього матеріалу виникають сумніви, чи ті, хто співає, мають чітке уявлення, що таке єдність народу.
  •  news image
  • Таємничі хрести в пустелі 29 Січня 2015

   Рейтинг:

   Викарбувані на скелях хрести, імена християн-мучеників та біблійних персонажів виявила у пустелі на півдні Саудівської Аравії французько-саудівська група археологів. Керівник цієї групи Фредерік Ембер з Університету Екс-Марсель (Марсель) на прес-конференції у Бейруті повідомив, що написи походять з другої половини V століття та свідчать про існування живої християнської спільноти на цих землях у ці давні часи.
  •  news image
  • Різдвяне послання Блаженнішого Святослава 07 Січня 2015

   Рейтинг:

   Святе Євангеліє оповідає нам, що Господь Всесвіту народився в родині біженців. Спочатку через наказ кесаря, а потім через кровожерність царя Ірода Пресвята родина була змушена покинути свою домівку та просити прихистку в чужих людей. Так, наш Бог забажав народитися як безхатченко і біженець! За таких дивних обставин народження Спасителя привілей перебувати біля Божого Дитяти мали разом із мудрецями зі Сходу лише ті, хто не соромився бути поруч із потребуючими, вигнанцями та переслідуваними. Відкривши Йому двері свого серця, свого дому, розпізнавши знак спасіння в Господі, що народився у вертепі, ці люди сповнилися божественною радістю серед темряви ночі. Бо ж різдвяне таїнство – це здатність увійти в Божу присутність і зустріти новонародженого Христа через вміння бути поруч: бути поруч із тим, хто немічний і беззахисний, хто терпить від холоду та браку найнеобхіднішого.
  •  news image
  • 9 «неймовірних жестів» Франциска 28 Грудня 2014

   Рейтинг:

   Британські журналісти сервісу «i100» та «The Independent» назвали дев’ять «неймовірних» жестів Папи Франциска, які запам’ятаються за 2014 рік.
  •  news image
  • Ким священик є насправді? 14 Грудня 2014

   Рейтинг:

   Ким священик є насправді і що він робить? Відповів архієпископ Томас Едвард Ґалліксон, Апостольський Нунцій в Україні.
  •  news image
  • Хто не любить України – той не любить Бога 16 Листопада 2014

   Рейтинг:

   У 30-40-х роках минулого століття у Львові, у церкві Святих Петра і Павла, служив священик Ярослав Чемеринський. Відомий як великий патріот. За це був переслідуваний різними окупаційними силами, які в ті часи панували у Львові. Коли його ув’язнили в тюрмі на Лонського, переніс жорстокі катування.
  •  news image
  • Церква завжди стояла і стоятиме на захисті життя людини, її духовної свободи і гідності, – владика Володимир Війтишин 13 Листопада 2014

   Рейтинг:

   Минулої неділі Івано-Франківська архиєпархія і митрополія УГКЦ урочисто привітала свого правлячого архиєрея, архиєпископа і митрополита Володимира Війтишина із 55-м днем народження. А день перед тим, у суботу, з самого ранку, на святого великомученика Димитрія, незважаючи на щільний графік богослужінь, поїздок, зустрічей, владика Володимир погодився розповісти про часи легалізації та початки відродження УГКЦ, про голодівку на Красній площі в Москві, розвиток Церкви за минулі 25 років, сучасні проблеми і виклики, які постали перед Івано-Франківською архиєпархією, про жертовність і чин служіння віруючої людини.
  •  news image
  • Синодальне послання до вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі про суспільно-політичну ситуацію в Україні напередодні виборів до Верховної Ради 16 Вересня 2014

   Рейтинг:

   Закликаємо всіх і надалі витривало крокувати дорогою правди та свободи, щодня будувати наше майбутнє ревною молитвою, солідарністю зі стражденними і потребуючими, підтримкою всіх ініціатив, державних і громадських, скерованих на захист нашої Батьківщини та утвердження в нашому народі Божого спасенного Закону. Ми схиляємо свої голови перед усіма героями, які віддали своє життя за волю і незалежність нашої держави, за гідність кожного українця, кожного європейця. Висловлюємо щирі співчуття їхнім родинам, як рівно ж близьким і рідним усіх загиблих під час військових дій на Сході України. Скеровуємо особливі слова визнання до всіх, які сьогодні з подиву гідною самопожертвою стоять на фронті нашої спільної свободи, і дякуємо тим, хто своєю великодушністю та особистою жертвою свідчить про Божі істини в час війни й великих моральних викликів.
  •  news image
  • У Божих руках доля усіх народів, – Блаженніший Святослав 13 Вересня 2014

   Рейтинг:

   Якщо сьогодні Європа віддасть Україну в руки Росії, то невдовзі і сама загине – остерігає Блаженніший Святослав Шевчук, Глава Української Греко-Католицької Церкви. Основна помилка Європи – на його думку – полягає в тому, що Європейський Союз декларує відданість певним цінностям, однак не може їх боронити. «Я завжди казав і кажу, що Україна не є ворогом Росії», – говорить в інтерв’ю для КАІ Блаженніший Святослав. На питання що буде далі він визнає, що «майбутнє України не буде вирішене на полі бою. Його можна вирішити виключно в трикутнику: Україна, Росія, Захід. Бо без Росії і її прийняття буде важко знайти позитивне вирішення для України». До Вашої уваги текст інтерв’ю Блаженнішого Святослава Шевчука для польської агенції «КАІ».
  •  news image
  • Зупиніть кровопролиття в Україні! – Синод Єпископів УГКЦ 10 Вересня 2014

   Рейтинг:

   Ми взиваємо до сумління віруючих людей різних релігій і віровизнань, звертаємося до всіх людей доброї волі, керівників держав і членів світового співтовариства: «Зупиніть кровопролиття в Україні!». Сьогодні мовчанка чи бездіяльність, небажання визнати всю драматичність ситуації, яка склалася в нашій країні, можуть зробити кожного не просто німим чи байдужим свідком, а й співучасником гріха вбивства, що кличе про справедливість до неба, як про це говорить Священне Писання: «І сказав Господь: Що ти зробив? Голос крови брата твого взиває до Мене з землі» (Бут. 4, 10). Як не пригадати також слів святого Івана Павла ІІ, котрий далекого 1979 року в околицях колишнього концтабору Аушвіц-Біркенау сказав: «Відповідальними за війни є не лише ті, хто викликає їх безпосередньо, а й ті, хто не робить усього, що в його силах, щоб відвернути їх».
  •  news image
  • Той народ, який надіється на Бога, – непереможний, – Блаженніший Святослав 14 Серпня 2014

   Рейтинг:

   Глава УГКЦ Святослав Шевчук переконаний, що сьогодні церква перебуває в епіцентрі подій, бо люди шукають Бога та потребують її присутності. Про те, як змінилася Церква під впливом останніх буремних подій в Україні, Блаженніший Святослав розповів в інтерв’ю "Галицькому кореспонденту".
  •  news image
  • Заклик Синоду Єпископів продовжувати безперервну молитву і піст за мир в Україні 18 Червня 2014

   Рейтинг:

   Ми не можемо змиритися з майже щоденними звістками про смерть наших військовослужбовців та вбивствами, викраденням і тортурами мирних людей; не можемо байдуже спостерігати, як у нашій миролюбній країні з’являються тисячі біженців із Криму та зі східних областей. Наше християнське сумління каже нам, що для того аби перемогти Амалека наших днів, ми не маємо права опускати рук, а повинні, беручи приклад із Мойсея, надалі тривати в молитві та пості.
  •  news image
  • Вказівки Синоду Єпископів щодо спільної молитви та посту за Україну 18 Червня 2014

   Рейтинг:

   В цей непростий для нашого народу час благаймо в Господа перемоги над підступами зовнішнього агресора і миру для нашої землі. Закликаємо вірних нашої Церкви, усіх християн та людей доброї волі продовжити безперервний піст і молитву за мир та краще майбутнє України. Просимо отців-душпастирів оголосити цей порядок та належним чином його підтримувати.
  •  news image
  • Як живе нині УГКЦ в Криму? 14 Червня 2014

   Рейтинг:

   Більше ніж два місяці минуло після так званого всекримського референдуму, за підсумками якого Росія внесла півострів до свого складу. Після анексії Росією Криму, яку засудили майже всі країни світу, окрім Сирії, Північної Кореї та Уганди, українці та кримські татари опинилася у складній ситуації. Очевидним є те, що утисків зазнають українці і татари в Криму, а не росіяни в Україні.
  •  news image
  • Не біймося завтрашнього дня! – Блаженніший Святослав 21 Квітня 2014

   Рейтинг:

   Я би хотів, щоби ми всі розуміли: джерелом нашої віри є не якась абстрактна ідея, якась безособова вартість. Ні. Джерелом нашої віри і надії є конкретна особа – воскреслий Христос. Який сьогодні, у ці дні, переможно ламає двері Аду. Він є джерелом нашого життя, нашого світу, нашого радісного майбутнього. Тому не біймося завтрашнього дня!
  •  news image
  • Великоднє послання Папи Франциска "Urbi et Orbi" 2014 20 Квітня 2014

   Рейтинг:

   Опівдні у Неділю Пасхи, 20 квітня 2014 р., Папа Франциск звернувся до світу з лоджії Ватиканської базиліки з наступним посланням: «Cristus surrexit, venite et videte!» – «Христос Воскрес, прийдіть і подивіться!».
Сторінка:12345678910
Читають
No articles
Коментують
No articles