Статті

  •  
  • В епоху Інтернету зникло 50 речей 27 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   The Daily Telegraph опублікував статтю "50 речей, що зникли в епоху Інтернету", яка вразила британську аудиторію - декілька сотень коментарів та сотні листів надійшло у редакцію після цього матеріалу. Подаємо 28 найголовніших речей.  
  •  news image
  • Відродження духа розпочинається з відродження святині 27 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Через терни до зірок. патріарх Йосиф Для того, щоб остаточно зламати людину мало є фізичного насилля. Це тільки перший шлях. Але є ще інший – це нищення духа, нищення ідентичності. В християнстві слово «дух» – це весь духовний світ людини, який робить її унікальною, неповторною. Це сила, набагато потужніша за фізичну. Унікальність та сила нації захована глибоко в духовності кожної людини. Тому всі свої сили комуністична влада скеровувала на те, щоб зламати дух нації. Так простіше підкорити чужий народ. Але духовність та віру людини неможливо витерти, так як не можна витерти її ім'я. Відродження нації розпочинається з підвалин фізично зруйнованої святині. Важливим внеском у відродження національної святині українського народу відіграло зведення в другій половині минулого століття патріархом Йосифом Сліпим храму святої Софії в Римі.
  •  news image
  • А що робитимеш ти? 26 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   За вікном опадає жовте листя... Не дивно, адже на календарному листку жовтень. Незабаром перед кожним громадянином постане питання участі у виборах: «Чи варто йти голосувати?», «Що це змінить?», «Одним голосом менше, одним більше», «Мені все одно, хто правитиме в країні», «Це лише передвиборчі обіцянки кандидатів у депутати». Приблизно такі думки пролітають у головах пересічних людей, які щоденно займаються своїми клопотами. Та чи задумуються вони над тим, що голосуватимуть за них? Жоден бюлетень не залишиться незаповненим навіть тоді, коли виборець не з'явиться на виборчу дільницю.
  •  
  • Послання Святішого Отця Венедикта XVI з нагоди XXІІІ Світового Дня Молоді - 2008 р. 21 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   «Приймете силу Святого Духа, що на вас зійде,
   і будете моїми свідками» (Ді 1,8) Дорога молоде! 1. XXIII Світовий День Молоді З великою радістю я завжди згадую моменти, проведені разом з вами в Кельні, в серпні 2005 року. В кінці того незабутнього прояву віри і натхнення, який залишився у мене в душі і в серці, я призначив вам побачення на наступній зустрічі, яка відбудеться в Сіднеї, в 2008 році. Це буде XXIII Світовий День Молоді, який матиме тему: «Приймете силу Святого Духа, що на вас зійде, і будете моїми свідками» (Ді 1,8). Провідним елементом духовної підготовки до зустрічі в Сіднеї – це Святий Дух та місія. Якщо в 2006 році ми роздумували над Святим Духом як над Духом правди, то в 2007-му ми намагаємося збагнути його глибше як Духа любові, щоб розпочати шлях до Світового Дня Молоді 2008 року, роздумуючи над Духом кріпості та свідчення, що дарує нам мужність жити Євангелієм і сміливість його проголошувати. Тому дуже важливо, щоб кожен з вас, молодих, у своїй спільноті та разом зі своїми вихователями міг роздумувати над цією головною дійовою Особою в історії спасіння, якою є Святий Дух або Дух Ісуса, щоб досягти цих високих цілей: розпізнавати правдиву ідентичність Духа, слухаючи насамперед Слово Боже в Об’явленні Біблії; чітко усвідомити його постійну й активну присутність у житті Церкви, особливо пізнаючи, що Святий Дух виявляє себе “душею”, життєвим диханням особистого християнського життя завдяки Святим Тайнам християнського втаємничення – Хрещенню, Миропомазанню і Євхаристії; таким чином осягнути зріле розуміння Ісуса, що постійно стає більш глибоким і радісним, і, одночасно, на зорі третього тисячоліття, практично втілити в життя Євангелія. Цим посланням я радо пропоную натхнення на роздуми, щоб ви могли поглибити їх упродовж цього року підготовки, над якими перевірити якість вашої віри до Святого Духа, віднайти її, якщо вона втрачена, укріпити її, якщо вона ослабла, насолоджуватися нею як супутницею Отця і Сина Ісуса Христа, саме завдяки необхідному діянню Святого Духа. Ніколи не забувайте, що Церква, та і все людство, яке вас оточує сьогодні і яке чекає на вас у вашому майбутньому, очікує багато від вас, молодих, тому що ви маєте в собі найвищий дар Отця, Духа Ісуса.
  •  
  • Послання Святішого Отця Венедикта XVI з нагоди XXІV Світового Дня Молоді - 2009 р. 21 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   «Ми поклали нашу надію на живого Бога» (1 Тм 4,10)   Дорогі друзі   У наступну Вербну Неділю ми відзначатимемо, на єпархіальному рівні, XXIV Всесвітній День Молоді. Тоді як ми готуємося до цього щорічного свята, я знов пригадую, з глибокою подякою до Господа про зустріч, яка відбулася в Сіднеї в липні минулого року: про цю незабутню зустріч,  під час якої Святий Дух відновив життя дуже багатьох молодих людей, що з'їхалися зі всього світу. Радість свята і духовне натхнення, пережиті, в ті дні стали красномовним знаком присутності Духу Христа. А зараз ми очікуємо міжнародну зустріч, яка відбудеться в Мадриді в 2011 році на тему апостола Павла: "Вкорінені і укріплені в Христі, міцні у вірі" (пор. Кол 2,7). З нагоди цієї всесвітньої зустрічі пропоную разом пройти підготовчий шлях, роздумуючи в 2009 році над твердженням св. Павла: «Ми поклали нашу надію на живого Бога» (1 Тм 4,10), а в 2010 році над питанням багатого юнака до  Ісуса: " Учителю благий! Що мені робити, щоб успадкувати життя вічне? " (Мк 10,17).
  •  
  • У Ватикані відбулася презентація Світового Дня Молоді 2011 18 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   В прес-службі Святого Престолу відбулася презентація наступного Світового Дня Молоді (СДМ), який пройде в столиці Іспанії – Мадриді, в серпні 2011 року. У презентації взяли участь кардинал Станіслав Рилко – президент Папської ради у справах мирян, кардинал Антоніо Марія Роуко Варела – архиєпископ Мадрида і президент Конференції єпископів Іспанії, єпископ Йозеф Клеменс – секретар Папської ради у справах мирян, єпископ Сезар Франка Мартінес – єпископ-помічник Мадрида і головний координатор Світового Дня Молоді 2011 року, і Марія де Хаурегізар – заступник директора інформаційної служби Світового Дня Молоді. Як підкреслив кардинал Рилко, «Папа Венедикт XVI надає велику важливість тому, щоб Світовий День Молоді не був зведений просто до чергового фестивалю. Підготовка до цієї найважливішої події і та увага, яку належить приділити пов'язаній з нею пастирській роботі, є невід'ємною і найважливішою частиною Дня Молоді. Сам захід з усіма святкуваннями має послужити свого роду каталізатором постійного процесу виховання. У цьому сенсі Венедикт XVI сприймає Світовий День Молоді як пророчу відповідь на потребу постмодерністського світу у вихованні».
  •  
  • Запрошення на Світовий День Молоді 17 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Світовий  День Молоді (СДМ) - це подія міжнародного значення, організована Католицькою Церквою, яка об'єднує молодь усього світу: католицьку і інших віросповідань. Очолюється Святійшим Отцем Папою Римським і відбувається кожні два або три роки.

   Рух СДМ зародився у 1984 році, а саме у Вербну неділю. Папа Іван Павло II закликав молодь Риму відсвяткувати разом з ним Рік Покути. Цей заклик був сприйнятий з величезним ентузіазмом, що перевершило всі очікування. У 1985 році Папою було випущено послання, звернене до молоді всього світу, а пізніше засновано Світовий День Молоді.

   Святкування Світового Дня Молоді ставить своєю метою спонукати молодих людей звертатися до Церкви, розділяти свою віру, і розмірковувати над глибоким змістом послання, яке Папа Римський вибирає для кожного такого форуму.
  •  
  • Послання Святішого Отця Венедикта XVI з нагоди Світового Дня молоді – Мадрид-2011 17 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   «Вкорінені й збудовані на Христі, зміцнені у вірі» (пор. Кол. 2,7) Дорогі друзі! Часто повертаюсь думками до Світового Дня молоді, який відбувся в Сіднеї у 2008 році. Ми там пережили велике свято віри, під час якого Божий Дух діяв з силою, творячи міцну спільноту учасників, які прибули з цілого світу. Ця зустріч, так само, як попередні, принесла рясні плоди в житті як багатьох молодих людей, так і цілої Церкви. Тепер наш погляд скеровуємо у бік найближчого Світового Дня молоді, який відбудеться в серпні 2011 року в Мадриді. Ще у 1989 році, за кілька місяців перед історичним падінням Берлінської стіни, відбувалася молодіжна проща в Іспанії, в Сантьяго де Компостела. Тепер, коли Європа особливим чином потребує віднайдення свого християнського коріння, маємо зустрітись в Мадриді, розважаючи на тему «Вкорінені й збудовані на Христі, зміцнені в вірі» (пор. Кол. 2,7). Заохочую Вас до участі в цій події, такій важливій для Церкви в Європі й для Вселенської Церкви. Хочу, щоб усі молоді люди – і ті, які поділяють нашу віру в Ісуса Христа, й ті, які вагаються, сумніваються або не вірять в Нього, брали участь у цьому досвіді, який може виявитись вирішальним для їхнього життя. Це досвід Ісуса Христа, Який воскрес і живе, та Його любові до кожного з нас.
  •  
  • Дні по єпархіях 17 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Проведення програми «Дні по Єпархіях» (ДПЄ) відбудеться напередодні святкування Світового Дня Молоді. З 11 до 15 серпня 2011 р.Б. чисельні іспанські єпархії дадуть можливість молоді, яка прибула з-за кордону на СДМ, провести час у співжитті з іншою молоддю. Програма цих днів у різних єпархіях різна; щоб презентувати місцеву релігійну ідентичність, інтегрується з культурними акціями, історичними екскурсіями, святкуваннями, молитвами і Літургіями в цих місцях чи святинях, де перебуватимуть прочани. Біля 60 іспанських єпархій прийматимуть молодь, що задіяна в програмі «Дні по Єпархіях», тиждень перед СДМ. Кожна єпархія надаватиме безкоштовне проживання в колегіях, у парафіяльних центрах, на спортивних майданчиках і в родинах. Натомість програми кожної єпархії відрізнятимуться між собою щодо утримання: в деяких випадках - безкоштовне, а в інших - ні. Тому кожна група повинна контактувати з єпархією, де перебуватиме, щоби узгодити ці моменти.
  •  news image
  • Хрест та Ікона Світового Дня Молоді 17 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Хрест СДМ відомий під різними гаслами: "Хрест Святого Року","Ювілейний Хрест", "Паломницький Хрест", багато хто називає його "Молодіжним Хрестом" через передання його молоді для поширення по всьому світу.
  •  
  • Душпастирська підготовка для кращого пережиття СДМ з Ісусом Христом 17 Жовтня 2010

   Рейтинг:

     Ключі, щоби краще пережити подію Що таке СДМ Світовий День Молоді являється церковною подією, особливим виявом віри в Ісуса Христа. Це святкова зустріч: молодь виявляє динамічність Церкви та свідчить про актуальність християнського сповіщання. Це знак церковного сопричастя: молодь з усього світу, асоціації, спільноти, різні групи і рухи об’єднуються навколо Папи Римського та Єпископів, згуртовані спільною любов’ю до Христа, Церкви та до її місії в світі. Під час Світового Дня Молоді церковне сопричастя висловлюється і зміцнюється. Отже, йдеться про чітке, пряме й ентузіативне сповіщання віри Церкви в Ісуса Христа.
  •  
  • Послання Святішого Отця Венедикта XVI з нагоди XXV Світового Дня Молоді - 2010 р. 17 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   "Учителю благий, що мені робити, щоб успадкувати життя вічне?" Дорогі друзі Цього року відзначаємо двадцять п'яту річницю встановлення за бажанням Преподобного Івана Павла II Всесвітнього Дня Молоді як щорічну зустріч віруючої молоді всього світу. Це був пророчий почин, що приніс багаті плоди, дав можливість новим поколінням християн зустрічатися, слухати Слово Боже, відкривати красу Церкви й переживати глибокий досвід віри, що привело багатьох до рішення повністю віддати себе Христу. Нинішній XXV День є етапом на шляху до майбутньої Всесвітньої зустрічі молоді, яка відбудеться в серпні 2011 року в Мадриді, куди, я сподіваюся, ви приїдете в великій кількості, щоб пережити цю благодатну подію. Для того, щоб підготуватися до цього святкування, мені б хотілося запропонувати вам деякі роздуми на цьогорічну тему: "Учителю благий, що мені робити, щоб успадкувати життя вічне?" (Мр 10,17), взяту з євангельського епізоду зустрічі Ісуса з багатим юнаком; на тему, як вже розглядав у 1985 році Папа Іваном Павлом II в прекрасному Посланні, вперше адресованому молоді.
  •  
  • Наша Богородиця Алмудена 17 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Покровителька мадриду Ікона Святої Марії Цариці Альмудени, попередньо названа Свята Марія Маджіоре, була віднайдена в 1085 р.Б. під час завоювання міста королем Альфонсом VI в кутку муру біля так званих воріт Вега в старій мечеті. В історії Мадриду зустрічаємо згадки про ікону Св. Марії Алмудени: місцеві хроніки, літописи, записки палацу. Немає відомостей про вік Ікони, але відомо, що в 8 ст.її було заховано за Декретом Толедського Архієпископа Дон Раймунда. За переказами: "Коли Апостол Яків прийшов з Єрусалиму проповідувати до Іспанії, приніс чудотворну Ікону, яка сьогодні називається Алмудена, і помістив її цій церкві поряд з фігурою св. Калоджеро, який першим проповідував на цій землі в 38 р.Б."(Згідно подання в літописі з 1640 р.Б.).
  •  
  • Чи знаєш, що…? 17 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Гасло СДМ у Мадриді 2011, проголошене папою Венедиктом XVI: Вкорінені і збудовані на Христі, зміцнені в вірі (Кол 2,7) Цей вірш взятий з листа Св. Павла до Колосян, однієї з двадцяти шести книг Нового Завіту. У листі Св. Павло звертається до християн міста Колосси у Фригії, розташованої на південному заході Малої Азії. Цими словами апостол визначає основу свого повчання, ґрунтованого на тому, що він сам пережив, - особиста зустріч з Христом. Ісус Христос є Тим, хто спасає. Тому Св. Павло застерігає людей від фальшивих ідолів, закликаючи не втратити того, що отримали від Христа, - віри. Тим листом Св. Павло голосить Керигму, тобто Добру Новину, про смерть і воскресіння Христа, якого пізнаємо як Киріоса, як Господа живих і мертвих, як Господа всесвіту. Яким способом ці слова торкаються нас? У всі дні нашого життя з’являються проблеми й труднощі, які можемо полагодити, опираючись на віру. Саме це є християнським досвідом: жити усвідомленням того, що Христос є нашою надією та єдиним, хто може привести нас через Хрест до Воскресіння.
Сторінка:121122123124
Читають
No articles
Коментують
No articles