Статті

  •  
  • Під сигнатурою Сергія Кримського1 02 Листопада 2010

   Рейтинг:

   «Когда умирают кони — дышат, Когда умирают травы — сохнут, Когда умирают солнца — они гаснут, Когда умирают люди — поют песни». Велимир Хлєбніков Які пісні співав того дня, 30 червня 2010 року, Сергій Борисович Кримський, відають лише вищі сили. Коли перед самою смертю Філософа я прийшов до нього, він читав «Феноменологію духу» Гегеля. «Ось, Сергію, чомусь знову захотілося перечитати Гегеля, потягнуло до нього», — сказав він мені і замовкнув, замислився, заглибився в себе. Гегель для Кримського був улюбленим і єдиним філософом, про «думкогінну» силу якого він міг говорити годинами, причому слова складалися у візерунки вже його власних думок, щоб надихати, заворожувати, дивувати. Сергій Кримський був чистим мислителем, — утім, власне, у цій чистоті і можлива філософія як поле, в якому людина відкриває свою долю, історію та покликання.
  •  
  • Людина Високого Неба 02 Листопада 2010

   Рейтинг:

   "Ми не знаємо, коли саме відбудеться наша зустріч з Богом, проте ми точно знаємо, де саме це відбудеться: в зоні Милосердя, Співчуття та Доброти, бо тільки виявляючи ці риси, ми стаємо ближчими до Всевишнього " (Із останнього виступу Сергія Борисовича Кримського
   на святкуванні свого 80-річного ювілею 22 червня 2010 року) Раптово пішов із життя видатний Мислитель — український філософ, Шевченківський лауреат, постійний автор і друг «Дня» професор Сергій Борисович Кримський Кожна особистість — це унікальний, неповторний світ, і відхід її від нас — то загибель цілого світу. Це абстрактна істина, проте вона раптово набула трагічних, щемливих обрисів у мить, коли надійшла несподівана й скорботна звістка: 30 червня не стало професора Сергія Кримського, доктора філософських наук, всесвітньо відомого вченого, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, одного з улюблених багаторічних авторів «Дня», людини енциклопедичної наукової освіченості й високих гуманістичних переконань.
  •  
  • Сергій КРИМСЬКИЙ: «Принципи духовності ХХI століття» 02 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Нещодавно в рамках циклу щорічних пам’ятних лекцій імені мистецтвознавця Аркадії Оленської-Петришин в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» відбулася знаменна подія: до численної аудиторії вщерть заповненого конференц-залу «Могилянки» звернувся визначний український вчений, доктор філософських наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, один із найбільш шанованих і постійних авторів «Дня» Сергій Борисович КРИМСЬКИЙ. Зала «Могилянки» не змогла вмістити всіх охочих, а «День» отримав чимало дзвінків із проханням опублікувати лекцію «Принципи духовності ХХ століття». Йдучи назустріч побажанням читачів, ми друкуємо виклад лекції шанованого професора. Отже, надаємо йому слово: «Про вступ в нове тисячоліття можна сказати багато; я хочу підкреслити тільки один момент — ми вступили в нього, зустрівши дуже серйозні колізії, але не такі, про які свого часу писав Нострадамус (він вважав, що в ХХI столітті буде кінець світу). Залишивши поки що ці пророцтва, я зупинюся на одному висловлюванні Вацлава Гавела, президента Чехії. Він сказав таке, маючи на увазі перехід від тоталітарного соціуму до нашого посттоталітарного: «Раніше ми сиділи в зоопарку; нас випустили — і ми опинилися в джунглях» . Так от, проблема й полягає зараз у тому, щоб протистояти цим «джунглям», а протистояти їм не можна тільки завдяки якимось матеріальним силам. Справа в тому, що «джунглі» є і всередині нас самих. І для того, щоб подолати їх, потрібні значні духовні зусилля.
  •  news image
  • Особа – носій культури 02 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Християнство є світоглядним, базовим стержнем європейської культури, а його серцевиною – особа боголюдини Ісуса Христа. Христос вказував і, водночас, особисто реалізував шлях до спасіння як вічного щастя. У широкому розумінні культура поведінки об'єднує усі сфери зовнішньої і внутрішньої культури людини: взаємовідносини з Богом, з іншими людьми, ставлення до праці, до оточуючого середовища, поведінки у громадських місцях, побуті, організацію вільного часу, гігієну, стиль, естетику міміки і пантоміми, культури мови... У вужчому значенні культура поведінки – це складова частини загальної культури, що виступає зовнішнім проявом духовного багатства особистості, її внутрішнього світу. У такому значенні її характеризують як сукупність форм повсякденної поведінки людини.
  •  
  • В'ячеслав Брюховецький про вічне 02 Листопада 2010

   Рейтинг:

   У день старту нових груп MBA kmbs, 14 жовтня, виступив почесний президент  Національного Університету "Києво-Могилянська академія" В'ячеслав Степанович Брюховецький. Це було дуже символічно, адже групи стартували у переддень святкування 395-річчя Києво-Могилянської академії. Пан Брюховцький розповідав про реалізацію своєї "божевільної ідеї" відродження Могилянки. Його розповідь була захоплюючою і хвилюючою... Пропоную кілька яскравих фраз В'ячеслава Степановича з його виступу в kmbs. Про відродження Могилянки. В один чудовий день я зрозумів, що сьогодні прийшов час - інакше завтра буде пізно. Хоча вчора було неможливо. Про перемоги і поразки. Краще тимчасова поразка, ніж тимчасова перемога. Про нестримний розвиток. Є одне хороше українське прислів'я "Плуг, що оре, не ржавіє". За аналогією з людиною - мозок, який постійно тренується, добре працює. Про сродну працю. Усі люди талановиті, але лише 10% розуміють, у чому їхній талант. Людина повинна отримувати внутрішню насолоду від своєї роботи.
  •  news image
  • Людська віра у прогрес може бути сліпою… 02 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Кореспонденти тижневика «Дзеркало тижня» відвідали Львів, щоб зустрітися з ректором і поговорити про стан української освіти, сьогодення та перспективи очолюваного ним університету. Перед вами стоїть складне завдання — змінити ментальність наших студентів. У західних студентів є внутрішня свобода, яка зачаровує людей. Як би ви прореагували, коли б зіштовхнулися з брехнею в студентському середовищі — шпаргалками, підказками тощо? Як ви з цим боретеся у своєму університеті? — Я багато думаю над тим, чому є такі своєрідні проблеми. До речі, сьогодні стан середньої американської освіти дуже підупадає. Й інші країни Заходу в цій галузі мають проблеми, але певна свобода і відповідальність серед широкого загалу учнів зберігається. Це системні здобутки. Системне виховання дає свої плоди. А в наших умовах є велика алергія до системності, тому що протягом десятиліть будь-які системи були небезпечні, а то й нищівні. У нас немає довіри до порядків, бо підмінено багато понять. Називається одна річ, а є вона чимось іншим. Є стоси правил щодо того, як мають відбуватися певні процеси. Але правила лежать на столах, а процеси відбуваються під столом. Наведу такий примітивний приклад: на Заході людина, йдучи тротуаром, не мусить підсвідомо думати про його якість. За це відповідають певні надійні системи. Наш пішохід мусить пильнувати: а чи немає на наступному метрі ями?
  •  news image
  • Владика Йосиф Мілян: "Молоді люди мусять бути активними..." 02 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Про проблеми, випробування і перспективи молодих, створення Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ Оксана Шкодзінська розмовляє із єпископом-помічником Київської Архиєпархії, Преосвященним Владикою Йосифом Міляном
  •  
  • Як українській книзі полонити світ? 02 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Перед фінальною церемонією Книги року Бі-Бі-Сі Українська служба і Британська Рада зібрали дискусію, на якій обговорювали місце української літератури у сучасному світі. На цю ж тему Роман Лебедь говорив із французьким письменником Фредеріком Бегбедером, автором світового бестселлера “99 франків” і власником багатьох престижних літературних премій. Його книги продаються в багатьох країнах світу і сам письменник добре знається на світовій літературі. Що він знає і читав із української літератури? Фредерік Бегбедер: О так, звісно. Для мене таким українським письменником є Гоголь. Булгаков також народився у Києві, чи не так? Це дивно, але Гоголь і Булгаков, як мені видається, мають певні схожості. Вони писали про щось нереальне, магічне, дивне. Може здатися, що всі українці є трохи божевільними. Вони люблять летіти геть від реального життя. Може це тому, що я не так добре знайомий з українською літературою. Але якщо це країна принаймні цих двох геніальних людей – це чудово.
  •  
  • Апостол правди і науки 01 Листопада 2010

   Рейтинг:

   1 листопада 66 років тому у Львові помер глава УГКЦ Андрей Шептицький, якого значна частина українців вважає за найбільш авторитетну особистість. Предтеча злуки
   66-ті роковини смерті Андрея (а в миру - Романа-Олександра-Марії) Шептицького минають під телеакомпанемент розмежування українців на «дві нації» - «наддніпрянсько-православну» й «наддністрянсько-греко-католицьку». Та позаяк батьки-галичани автора цієї публікації - римо-католик і греко-католичка - хрестили свого сина в православному храмі, то виходить, що його сортувальниками українців буде віднесено до «третього етносу» - «чужих-серед-своїх-і-своїх-серед-чужих»? Що ж, у такому разі автора не звинувачуватимуть в упередженості його запевнень стосовно того, що найбільш промовисто вигадки розчленовувачів нації спростував саме о. Шептицький. І не лише тому, що особистим прикладом засвідчив україноцентризм галичан, навіть попри спольщення поколінь свого давнього руського роду. Митрополит довів також, що й решта наддністрянців, ще на початку ХХ ст. штучно поділених на україно- та москвофілів і латинників, урешті-решт визнають своєю Вітчизною не Австрію, Польщу чи Росію, а країну між Сяном і Доном. Домігся цього, звісно, не лише А. Шептицький, а й священики, педагоги, науковці, громадські діячі, письменники, журналісти, виховані навчальними закладами й товариствами, відкритими завдяки митрополиту та матеріально й морально підтримуваними ним.
  •  
  • Перли вступної кампанії2 01 Листопада 2010

   Рейтинг:

   У продовження теми про незалежне тестування. "Українському Слову" із власних джерел вдалося знайти цитати з творів деяких випускників. Тож хто вони - нові українські студенти? Як вони мислять і як вміють висловлювати свої думки? Під час цьогорічного незалежного тестування з української мови та літератури одним із завдань було написати твір, тема якого звучала так: "Довести або спростувати думку: "Багатством живиться лише тіло. А душу звеселяє споріднена праця" (Григорій Сковорода)." Ми без жодних коментарів і без жодних змін друкуємо найсмішніші цитати, які потрапили нам до рук. Зауважимо тільки, що багато учасників ЗНО неправильно зрозуміли суть "спорідненої (сродної) праці". Отож, читайте і робіть висновки самі.
  •  
  • Українські студенти нарікають на брак практики 01 Листопада 2010

   Рейтинг:


   Українським студентам бракує практики під час навчання, а також викладачів, які хоч раз працювали за фахом, що викладають. Але ж без практичного досвіду знайти гарну роботу важко.

     Якщо запитати у молодих спеціалістів з України, які щойно закінчили вуз, що найбільше вони запам’ятали зі свого навчання, то більшості з них на думку спадуть безкінечні лекції та суцільна теорія. Приходячи на робоче місце молодим людям часто важко застосувати на практиці здобуті під час навчання знання. Адже до проходження практики в Україні ставлення часто надто формальне. П’ятикурсниця Київського національного лінгвістичного університету Яна Ємельяненко розповідає, що її практика , на яку дівчина покладала багато надій, аби працевлаштуватися, закінчилася навіть не почавшись, хоча за документами все було «чисто»:
  •  news image
  • Євген Сверстюк. Коли сіль землі ізвітріє1 01 Листопада 2010

   Рейтинг:

   "Ви – сіль землі" – євангельська метафора, яку прикладають до тих, хто дає сенс життю і смак. Але суть євангельської тези – в застереженні: "Коли сіль ізвітрі... не придасться вона вже нінащо… буде викинута і потоптана людьми". Застереження дуже суворе: або сіль землі, або непотріб… Отже, обітниця стати сіллю землі – не привілей і не назавжди.
  •  
  • Митрополит Андрей Шептицький2 01 Листопада 2010

   Рейтинг:

   Нерідко буває так, що, наближаючись до великої харизматичної духовної особистості, ім'я якої - в ореолі святої недоторканності національної легенди та величної історії Церкви, якоїсь миті відчуваємо, що через отой німб святості та особливої значущості вона є недосяжною для нас. Поряд із нею почуваємося такими мізерними, малими, незначними, негідними... Але трохи згодом, щораз більше пізнаючи її, починаємо розуміти, що насправді та незвичайна, Богом вибрана особа є нам дуже близькою. Бо усіма своїми великими християнськими діяннями завжди була разом з нами, зі своїм народом, жила тільки для нього і по смерті своїй теж залишилась у ньому... І ми можемо осягнути її мудрість, пізнати діла, перейняти той духовний спадок як найдорожчий скарб, схиляючись перед її духовною довершеністю, прагнути досягти її також і через неї по-справжньому прийти до Бога.
  •  news image
  • Чеснота любові – основа культури 31 Жовтня 2010

   Рейтинг:

                                                                 «Божевільна та людина, яка хоче прожити життя без Життя і любити без Любові» Мішель Куаст «Якби я говорив мовами людськими й ангельськими, але не мав любови, я був би немов мідь бриняча або кимвал звучний. Якби я мав дар пророцтва і відав усі тайни й усе знання, і якби я мав усю віру, щоб і гори переставляти, але не мав любови, я був би ніщо. І якби я роздав бідним усе, що маю, та якби віддав моє тіло на спалення, але не мав любови, то я не мав би жадної користи. Любов – довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить. Любов ніколи не переминає» ( І Кор. 13, 1-8).
  •  news image
  • 10 правил щастя від Блаженного Папи Йоана XXIII 31 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   1. Тільки сьогодні я постараюся прожити цей день добре і не буду намагатися вирішити всі проблеми наперед. 2. Тільки сьогодні я буду добре ставитись до інших людей, не буду підвищувати на них голос, не буду нікого засуджувати чи критикувати. 3. Тільки сьогодні я буду щасливий просто від того, що прийшов новий день і цей день був створений для щастя. 4. Тільки сьогодні я буду намагатися підлаштуватись під навколишній світ замість того, щоб вимагати покори від світу. 5. Тільки сьогодні я буду приділяти хоча б 10 хвилин для читання приємних книг і новин, буду насолоджуватися їжею і згадувати світлі події з життя. 6. Тільки сьогодні я зроблю одну добру справу і нікому про це не скажу.
  •  
  • Іноземною видається українська в Україні2 30 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Таня Овчар Повернулися з подорожі, де спілкувалися з дітьми українською, а з рештою світу  залежно від місця перебування французькою, англійською, зрідка використовували сталі фрази італійською. Знаю, проте все рівно неприємно, що відразу на митниці до тебе в Україні звертаються російською мовою. Інколи просять повторити, бо вони не все зрозуміли з того, що ти говориш українською. За межами України національна мова - індикатор приналежності до території і історії, етносу, ознака винятковості. Спілкуватися рідною мовою, а не російською – відразу відмежовує тебе від проблем величезної країни Росії і створює теплу атмосферу України з її історією і традиціями. Так через носіїв мови пізнається і поширюється держава. Я не є масою, що спілкується російською мовою, я є вихідцем з європейської країни Україна.
  •  news image
  • Життя місіонера ламає стереотипи 30 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   «Молоді важливо знати, що з каменем у руках можна не тільки розбити шибу у вікні, але й побудувати будинок», випускниця «Jeunesse Lumière» Уляна Кудла. Кожного року на навчання та місійну діяльність французька школа «Jeunesse Lumier» збирає християнську молодь з усіх країн Європи. Програма передбачає екуменічні студії та місії на теренах Франції та за її межами. Протягом року слухачем «Jeunesse Lumière» була випускниця Магістерської Програми Екуменічних Наук Українського Католицького Університету Уляна Кудла. Наша співрозмовниця поділилася особливостями та викликами молодіжного життя Франції із ДивенСвітом.  
   «Наші місії перш за все були розраховані на молодь, про що яскраво свідчить кредо цієї школи, яке її засновник отець Даніель Анж взяв зі слів-заклику Івана Павла ІІ: «Нехай молодь стане першим місіонером молоді!»
  •  news image
  • Принцип влади відповідно до Святого Письма 30 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Принцип влади як такий, форми його втілення — Господь Бог як найвищий носій влади «Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога» (пор. Рм.13:1). — Бог є Всемогутній — Бог є Суверенним Управителем усього «...бо Бог є суддя, цього впокорює і цього вивищує» (Пс. 74:8); «Тепер я, Навуходоносор, хвалю й звеличую та славлю Небесного Царя, що всі чини Його правда, а дорога Його правосуддя, а тих, хто ходить у гордощах, Він може понизити» (Дан. 4:34). — Бог установив людські уряди «Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога» (пор. Рм.13:1);
  •  news image
  • Старослов'янська мова богослуження відштовхує молодь?1 29 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Хто з нас не любить ходити знаменитою прощею до Святоуспенської Лаври? Чисте повітря, краєвиди, родюча земля, доглянуте господарство монашої родини – це завжди заманює, коли хочеться відпочити від стресового міського хаосу. Особливими є також намолені брати-студити, які завжди скромні, тихі, ввічливі. Притягує серце і древня церква Успіння Богородиці, на стінах якої виглядають крізь затирання часом диво-фрески. Однак, напевно, не одна молода особа стикалася з малою незрозумілістю: старослов'янською мовою, яку використовують монастирі студійського уставу. Чому ж студити не переходять до служіння рідною мовою, ми поцікавилися у єромонаха Рафаїла Стронціцького.... - Отче, монастир студійського уставу чи то для збереження традиції Східного обряду, чи з інших причин, досі практикує старослов'янську мову богослужінь. Чи не втрачаєте через це молодь? Чи в такий спосіб не старіє наша Церква?
  •  news image
  • ХЕЛЛОВІН і ХРИСТИЯНИ1 29 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   що ж це за свято? що означає? які має вартості?

   1. Людина та її святкування

   «Ваш український народ відзначається великою гостинністю і привітністю до іноземців» - неодноразово можна почути такі відгуки від гостей нашої землі. Різноманітні свята і забави часто відбуваються у нас і значна кількість людей, зокрема молоді, беруть з радістю участь у них. Одночасно наше суспільство є настільки відкрите, що приймає все, що йому подають! Наш календар є настільки обширним, що вистачає свят та різних ювілеїв. Тільки причину подай і наші столи гнуться, гості сходяться і гуляння вирують. Так ми святкуємо всі свята, які є можливо тільки святкувати: релігійні (принаймні Різдво і Пасху... залежно від переконань...), політичні (дні Конституції, Незалежності...), націоналістичні (річниця ОУН-УПА, Голодомору...), до цих ще додаймо і дні студента, медика..., День хліба та тому подібні.
  •  
  • Суттєве про окультність святкування Хелловіну!! 29 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Хелловін - язичництво, далеке від автентичної віри, празник сатаністів, всякої нечисті, відьом, вампірів, яких нині теж не бракує в реальності, і т.п. Помішані на ньому, звісно,  і в Канаді,  де маю можливість тепер бути та все бачити. По магазинах поряд із жахними масками,  вбранням тощо навіть продаються відповідно до слизького празника... надгробні плити у подібному стилі. Але яка спільність світла та темряви і праведності з беззаконням?.. (пор. 2 Кор. 6, 14).  Не все в житті до кінця корисне, хоч  часто сунуть його під очі, вихваляючи задля корисливих рекламних цілей. Тут навіть і про якусь чітку інкультурацію в цьому контексті важко говорити. Між іншим, у США Хелловін стоїть мало не на рівні з Різдвом, яке все частіше святкують нині  без... Христа, що є іншим нонсенсом.
  •  
  • Російський історик: в України і Росії одна історія1 29 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   У середу в Києві міністри освіти України і Росії Дмитро Табачник і Андрій Фурсенко підписали угоду про спільну підготовку навчального посібника для вчителів історії. При цьому російський міністр освіти відзначив, що "потрібно не просто перезавантажити підручники, а змінити їх". Юрій Жуков написав низку досліджень про Сталіна. Голова Верховної Ради України Володимир Литвин під час перебування у Санкт-Петербурзі також висловився за створення спільного російсько-українського підручника з історії, але без втручання політики. Доктор історичних наук Юрій Жуков з Інституту російської історії Російської академії наук вважає, що історію не слід політизувати, але спільний підручник дуже потрібний.
  •  news image
  • Заподіяння душевних ран і їх зцілення 29 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Заподіяння ран у міжлюдських взаєминах – це тема, яка стосується кожної без винятку людини на землі. Кожен з нас якоюсь мірою зазнає ран у контактах з іншими людьми. У міжлюдських стосунках чимраз частіше бачимо брак мудрої любови й серйозного, фундаментального виховання. Зранення. Примирення. Зріла любов. Заподіяння ран у міжлюдських взаєминах – це тема, яка стосується кожної без винятку людини на землі. Кожен з нас якоюсь мірою зазнавав і зазнає ран у контактах з іншими людьми, а також у контактах із самим собою! Кожен з нас, окрім того, стикається зі жертвами кривдників та із самими кривдниками, чимало яких страждають через те, що відчувають болісні докори сумління, жаль за зруйнованими стосунками й гострий страх перед майбутнім. У міжлюдських стосунках чимраз частіше бачимо брак мудрої любови й серйозного, фундаментального виховання. Ця доповідь складається з трьох частин. Перша частина містить вступні зауваження, які стосуються заподіяння ран у міжлюдських взаєминах. У другій частині представлено способи звільнення від душевних ран і зруйнованих цими ранами стосунків, які ми мали в минулому. І врешті в третій частині викладено правила, дотримуючись яких можна захистити себе від міжлюдських взаємин, які завдають ран.
  •  
  • "ВПРОДОВЖ КІЛЬКОХ ПОКОЛІНЬ МІГРАЦІЯ ЗАЛИШИЛА СВІЙ ЗНАК НА КОЖНОМУ З НАС" 29 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   30 жовтня, у суботу, з собору Святого Юра у Львові, розпочнеться нічна проща до Страдчу у наміренні за українських мігрантів та їхні родини. Про основну місію прощі родин мігрантів, яка відбувається вперше у Львові, її головні цілі, а також про те, якими є нові виклики міграції і як реагуватиме на них Українська Греко-Католицька Церква, наша розмова з організатором о. Василем ПОТОЧНЯКОМ, виконавчим секретарем Пасторально-місійного відділу УГКЦ, священиком, який має величезний досвід особистого служіння українським мігрантам за кордоном. — Отче, якою є ключова ідея першої у Львові зустрічі мігрантів та їхніх родин? На чому поставлено основний акцент? — Ми організовуємо цю зустріч передусім для того, щоб різні люди, яких торкнулася міграція, змогли зустрітися, послухати одне одного, познайомитися. З іншого боку, подібними акціями ми хочемо звернути увагу українського суспільства на те, що ми всі перебуваємо у невидимому полі наслідків і причин міграції, що ті, хто виїхали на заробітки, потребують великої духовної опіки та адаптації, але й ті, хто залишилися — опіки не меншої. Тому основним акцентом планованої зустрічі є допомога всім, кого міграція стосується.
  •  news image
  • Яка різниця між термометром і презервативом?2 29 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Написати цю статтю мене спонукала серія дискусій на Християнському радіо, присвячена Природному плануванню сім'ї. З одного боку, це добре, що хоча б християнські ЗМІ розповідають людям про те, що існує реальна альтернатива контрацепції. З іншого боку, численні відгуки слухачів дискусій свідчать про те, що багато віруючих не приймають метод, схвалений Церквою, і не бачать різниці між «термометром і презервативом». Однієї статті занадто мало, щоб охопити все це питання. У цьому матеріалі ми спробуємо розібратися, про що, власне, йдеться.
  •  
  • Неспійманий світом. Сковорода ловив кайф від мандрів 29 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Коли восени 1910-го року Лев Толстой надумав тікати з Ясної Поляни, то цей відчайдушний крок був не чим іншим, як наслідуванням "утечі від світу" Григорія Сковороди.  Ще на початку 1930-х років український мислитель Дмитро Чижевський - той самий, що його Ганс-Георг Гадамер не без підстав порівнював із Ляйбніцем - писав: "Тепер є не менше, ніж 250 великих та малих праць, присвячених Сковороді, який, як це загально визнано, - є найцікавіша постать історії українського духу. В цих працях висловлено, напевне, не менше, ніж 250 різних поглядів на Сковороду...".
  •  
  • Сашко Положинський: Якщо ти боїшся – ти сам обмежуєш свою свободу 28 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Із Сашком Положинським, лідером гурту «Тартак», ми зустрілись під час акції на захист української мови, що відбувалася у Києві під стінами Верховної Ради. Інтереси Сашка обмежуються не лише творчістю, він також активний громадський діяч. Тож і розмовляли ми не лише про музику. Про свої погляди на українське суспільство, історію та політику Сашко Положинський розповів у ексклюзивному інтерв’ю Vlaskor.net. Виступати будемо, агітувати – ні - Чим зараз живе Сашко Положинський? - Активно живу. Дуже активно. Трохи їздимо виступаємо з концертами. Зараз напередодні виборів місцеві ради та місцеві кандидати трошки активізувалися, проводять постійно концерти, акції, нас запрошують повиступати. Ми намагаємось ні за кого не агітувати, просто беремо участь в акціях як музиканти. Під час виступу я говорю людям речі, які вважаю важливими, потрібними, актуальними, але в ніякому разі не прив’язую їх до якихось конкретних осіб чи політичних партій. Є  люди, які сприймають це як агітацію за того чи іншого кандидата, за ту чи іншу партію, але ми домовляємося з організаторами, що виступати будемо, але агітувати - ні. Ну і звичайно, не виступаємо на акціях тих політичних сил, які є для нас принципово неприйнятними, але такі, як правило, нас не запрошують.
  •  
  • Ксаверій Кнотц: Сексуальність треба повернути Богові2 27 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   - Коли турбуємося про все – і про хороші взаємини з людьми, і про Бога, і про те, щоб сексуальні стосунки у парі робити більш атракційними, то піклуємося про любов. Бути один з одним якомога радіснішим, - у цьому теж є дорога до Бога. Люди, які любляться і турбуються один про одного, теж освячуються, і через це наближаються до Бога. Монах-капуцин із Польщі, отець Ксаверій Кнотц є автором бестселера «Секс, якого не знаєте. Для подружніх пар, які люблять Бога». На запрошення видавництва «Свічадо», що видало книгу українською мовою, отець Кнотц відвідав 16 Міжнародний Форум видавців як спеціальний гість. Пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю із Ксаверієм Кнотцом, в якому він пояснює, чому говорить про секс та розвіює чимало стереотипів масової свідомості. - Чи вважаєте Ви себе стовідсотковим католиком? Чи погоджуєтеся зі всіма постулатами, які проголошує Ватикан щодо подружнього життя? - Я довіряю науці Церкви, і бачу, що проблема не в тому, що говорить Ватикан, а тільки з інтерпретаціями того, що він говорить.
  •  
  • "ЖУРНАЛІСТИКА У 3D: ДОБРО, ДОПОМОГА, ДОВІРА" 27 Жовтня 2010

   Рейтинг:

   Ми повинні віддавати... Коли ми хочемо змін, ми повинні бути готовими, щоб віддати. Але віддати просто так, без умов. Віддати, не вимагаючи, не чекаючи, і не отримуючи нічого навзаєм. І тут не йдеться лише про гроші, але й про час, увагу, емоції… І якщо кожен з нас керуватиметься таким принципом, то наше місто, наша країна, зрештою, світ - зміняться…
Сторінка:121122123124
Читають
No articles
Коментують
No articles