Природне планування сім'ї

09.11.201209:14 Слава Ісусу Христу! Хочу запитати про способи природного планування в сім'ї, що дозволяється, а що ні в інтимному житті подружжя. Є багато статей на цю тему, але вони не дають конкретної відповіді, як саме реалізувати ці методи. Дякую.


Відповідь:

Методи розпізнавання плідності часто називають методами природного планування сім'ї (ППС). За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) розрізняють такі методи ППС:

1) метод ритму, або так званий календарний;

2) однопоказникові методи:

- температурний вузький і розширений;

3) багатопоказникові або симпто-термальні методи:

- метод подвійного показника (англійський);

- метод Ретцера (австрійський);

- польський метод (Терези Крамарек);

- метод Ліги «Подружжя Подружжю».

Календарний метод (подружній календарик, метод ритму), який має тепер лише історичне значення, розробили Огіно і Кнаус у 20–30-х роках XX століття. Він спирається на статистичний підрахунок плідного і неплідного періоду на основі тривалості останніх 12 циклів. Підрахунки спираються на факт, що овуляція настає за 12–16 днів перед наступною менструацією. Беруть до уваги тривалість життя яйцеклітини (8–24 години), тривалість спроможності сперматозоїдів до запліднення (3–5 днів, інколи 7 днів). Цей метод непридатний після пологів, після викидня, при нерегулярних циклах і в період пременопаузи. На сьогодні цей метод майже не використовується, а має лише історичне значення. Температурний метод (вузький і розширений) полягає у щоденному вимірюванні базальної температури тіла (БТТ), тобто, температури відпочинку, яку вимірюють зранку, не встаючи з ліжка, зразу ж після пробудження після щонайменше трьох годин сну. Це найпростіший тест для визначення функції яйників. У здорової статево зрілої жінки БТТ має двофазний перебіг. У першій фазі (фолікулярній) БТТ утримується на низькому рівні. Підвищення БТТ на 0,2° С і більше настає за 12–16 днів перед наступною менструацією. У другій фазі (жовтого тіла) БТТ утримується на високому рівні. Підвищення БТТ спричинене дією проґестерону на гіпоталамічний центр терморегуляції. Вимірювання БТТ виконують з метою розпізнавання овуляції, яка настає найпізніше на другий день високої температури. Вузький температурний метод дає змогу визначити лише період неплідності після овуляції та кінець періоду плідності. Згідно з цим методом, період плідності триває від першого дня менструації до кінця третього дня фази високих температур, після чого настає період неплідності, який триває до наступної менструації. Отже, період неплідності починається на четвертий день високих температур.

Розширений температурний метод

У розширеному температурному методі, крім періоду абсолютної після овуляційної неплідності визначають також період відносної перед овуляційної неплідності, яку підраховують за календарним методом.

Симпто-термальний метод у модифікації професора Й. Ретцера

Симпто-термальний метод полягає у спостереженні більш, ніж за одним проявом плідності

для визначення і початку, і кінця періоду плідності. Це:

- вимірювання БТТ;

- спостереження за цервікальним слизом;

- спостереження за шийкою матки.

Інтерпретація карти

Після овуляторна неплідність:

1) визначаємо пік слизу, тобто останній день слизу найліпшої якості (найбільш плідного);

ставимо крапку;

2) шукаємо першу вищу температуру (вище від 6 останніх низьких) після позначеного піку

слизу і позначаємо її кружечком;

3) позначаємо у зворотному порядку 6 низьких температур;

4) проводимо основну лінію. Ця лінія проходить через найвищу точку нижчих температур і

відділяє температури вищої фази від останніх 6 температур нижчої фази; позначаємо її пунктирною лінією;

5) позначаємо кружечком другу і третю вищу температуру і перевіряємо, чи третя висока

температура вища як мінімум на 0,2°С від основної лінії. Плідність закінчується ввечері третього дня високої температури після піку слизу, за умови, що третя висока температура вища від основної лінії на 0,2°С. Якщо ця умова не виконується, чекаємо на четверту високу температуру (вищу від основної лінії). Відтоді і до наступної менструації жінка неплідна. Жінки з малим досвідом спостереження (ті, які спостерігали менше, ніж за 12 циклами) продовжують спостереження далі до кінця циклу. Для досвідчених жінок це необов'язково.

Перед овуляційна неплідність

Недосвідчена жінка може вважати неплідними перші 6 днів циклу, якщо вона пам'ятає, що серед останніх 12 циклів жоден не був коротший, ніж 26 днів. Натомість досвідчена жінка може визначити початок періоду плідності (чи кінець першого періоду неплідності) за допомогою низки правил. Початок періоду плідності можна визначити на основі кількох правил, які можуть застосовувати досвідчені жінки, тобто ті, які спостерігали принаймні за 12 послідовними циклами. Ось деякі з них:

Модифіковане правило Дюрінга: беремо най ранішу вищу температуру (після піку!) з щонайменше 12 попередніх циклів і позначаємо цей день внизу карти кружечком з крапкою (тут 14 день циклу) і віднімаємо 7 днів. Це дає кількість неплідних днів на початку циклу (тут 6 днів). Якщо найраніша вища температура (після піку) припадає на 13 день циклу або раніше, віднімаємо 6 днів.

Правило найкоротшого циклу: найкоротший цикл з 12 останніх циклів – 20 днів = останнійдень відносної перед овуляційної неплідності (наприклад, 26–20=6 неплідних днів, починаючи з першого дня менструації).

Правило 6 днів: якщо серед останніх 12 циклів не було жодного коротшого, ніж 26 днів, ― жінка може вважати перші 6 днів циклу неплідними.

Правило на основі ретельного спостереження: (ознака «в»): розпізнавання характерного відчуття в піхві. День, у який з'являється ця ознака є першим днем плідності (на зовнішніх статевих органах тоді сухо, виділення не з'являються). Неплідні дні на початку циклу за правилом «в» ― це перші дні циклу аж до дня, останнього перед появою цього характерного відчуття.

Саме дослідження шийки матки: неплідні дні на початку циклу це дні, коли шийка матки тверда, закрита, розташована низько, не виділяє слизу. Перший день будь-якої зміни шийки матки є плідним ― шийка м'яка, високо розташована, відкрита, з'являється слиз. Кожне з цих правил дає можливість розпізнати період плідності, який закінчується ввечері третього дня високої непорушеної температури після піку слизу.

Симпто-термальний метод у модифікації професора Й. Ретцера можна застосовувати також в особливих ситуаціях: після пологів, у період пременопаузи (перехідний період), після викидня, при нерегулярних циклах, після відміни гормональних контрацептивів.

Сьогодні в світі існує декілька симпто-термальних методів. Із них найвідомішими є: метод Подвійного контролю (бірмінгемської модифікації), метод Ретцера (австрійський), польський метод (Терези Крамарек), метод Ліги Подружжя Подружжю(американський), симпто-термальний англійський метод подвійного показника, який був опрацьований в 70-х роках ХХ століття лікарями-гінекологами доктором Анною Флинн і професором Джоном Келлі-працівниками Клініки Акушерства і Гінекології Королеви Єлизавети в Бірмінґемі (Великобританія) (Queen Elizabeth Birmingham Maternity Hospital). Різняться вони лише певними деталями, правилами, способами занотовування отриманої зі спостережень інформації.

Що дозволяється в подружжі, а що ні?

Церква не встановлює жодних заборон, адже статеві стосунки, як і все подружнє життя – добрі і Богом благословенні. Вони є виявом любові і цілковитим даруванням одне одного. Це не лише фізичне єднання тіл, а й духовна і емоційна єдність. Небезпека з'являється лише тоді, коли подружжя прагне егоїстичного задоволення інстинктів – статеве співжиття втрачає тоді вимір святості. Найважливішою суттю статевого єднання є щира любов,згода й пошанування гідності одне одного. А основою статевих стосунків має бути не інстинктивний пошук задоволення, а щире дарування себе та прийняття іншої особи в її тілесно-духовному вимірі.

Рейтинг: 3.8 Голосів: 106 Переглядів: 18114
Ваша оцінка: 9759

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар