як правильно хреститися?

18.10.201213:54 konvaliya Одні люди кажуть "Амінь" і закінчують знак хреста на лівому плечі, інші на грудях. А як правильніше?


о. Ростислав

В нашому обряді хрестимося тричі. Хресне знамення робимо так: три перші пальці правої руки (великий, вказівний і середній) рівно складаємо пучками разом, а два инші (безіменний і мізинець) пригинаємо до долоні. Так складені пальці підносимо, прикладаємо до чола й кажемо: «В ім'я Отця», потім одразу – на груди (живіт) і говоримо: «і Сина», за тим – на праве плече, промовляючи: «і Святого Духа», і накінець – на ліве плече, закінчуючи: «Амінь».

Хреститися слід уважно і неквапливо, обов'язково торкаючись відповідних частин тіла правильно складеними пальцями – инакше вийде не зображення хреста, а звичайні помахи рукою, від чого, як казали святі, біси тільки радіють. Недбайливо чинячи хресне знамення, ми виявляємо непошану до Бога – грішимо. Цей гріх називається блюзнірством або святотатством. Адже на хресті вмер наш Господь Ісус Христос і через хресну смерть і воскресіння дарував нам спасіння – нове життя!

OksaNka_Sav

о. Ростислав писав(-ла):
В нашому обряді хрестимося тричі.

Чи проходячи(проїжджаючи) повз церкву, фігуру святого чи ін. святе місце треба хреститись тричі, чи прийнятним є хреститись один раз?

о. Ростислав

Думаю, що в таких випадках можна лише один раз. Хоча є люди, які роблять це тричі. Мабуть це питання кожного зосібна. Мені здається, що найважливіше - це внутрішнє ставлення до отого перехреститись. Важливо, щоб це не було відганяння мух, а покладання хреста.

Virtual

cross 1Складеними пальцями доторкнися до чола (для освячення розуму), потім до живота у місці сонячного сплетіння (для освячення почуттів), після цього до правого, потім до лівого плеча (для освячення тілесних сил).cross 2

Коли хреститесь, пальці потрібно скласти, як зображено на малюнку.

Послідовність рухів коли хреститесь. Слід зазначити, що віруючі православні московського партіархату, коли покладають на себе хресне знамення, кажучи "Амінь" опускають руку донизу.

У традиції Західної України, православні християни УАПЦ та УПЦ КП, та деякі люди греко-католики, особливо люди похилого віку, покладаючи на себе хресне знамення, після доторкання до лівого плече, доторкаються до живота знову, кажучи при цьому "Амінь". На малюнку, це 5-та точка хресного знамення. УПЦ Московського патріархату таку форму хресного знамення не визнає. І не дивно. Вони взагалі українцям не дозволяють молитись українською.

cross 3Опустивши руки зроби невеликий уклін.

Хрест треба покладати рівно, чітко і неквапливо. Хто хреститься недбало, бездумно, той приносить радість бісам.

P.S. Як хреститись Вам? Так, як навчили Вас батьки. Якщо батьки не навчили, пам'ятайте, що на протязі життя Вам ще не один раз доведеться робити вибір, в т.ч. у питаннях релігійних. Тому, треба покладатись на Бога, просити у нього відповідей, і прислухатись до свого серця.

Рейтинг: 4.1 Голосів: 96 Переглядів: 12635
Ваша оцінка: 9482

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар