Чи існує альтернатива проблемам і незгодам у сучасній родині?

16.05.201208:51 Відомо, що в Україні більше ніж половина укладених шлюбів розпадається впродовж двох і трохи більше років спільного життя. А далі – безшлюбне співжиття розлучених батьків, зростання дітей без батьківської уваги і турботи, соціальне сирітство, руйнування родинних зв'язків між поколіннями, розчарування, алкоголізм, наркоманія...


Чи існує альтернатива?
Так! Втілюй у життя завжди актуальні сімейні цінності: нерозривний шлюб, вірну подружню любов, плідність і дар материнства та батьківства, сімейну школу виховання фізично, психічно та духовно здорових дітей. Твоя здорова сім'я – це Твій вагомий внесок у процвітання і добробут Твоєї родини, Твоєї Церкви та всієї України!

То з чого почати?

Почни з молитви – за свою родину, за кохану людину, за всі християнські родини. А далі Бог попровадить Тебе і вкаже дорогу, якою маєш іти. На цій дорозі також будуть надзвичайно пожиточними наступні поради: регулярна і постійна участь (у неділі та свята – обов'язково) у Службі Божій та Богослужіннях своєї великої парафіяльної родини, постійна приватна молитва кожного зокрема і спільна у колі сім'ї, читання і розважання над Божим словом та життям Святих, часта добра і щира Сповідь і Святе Причастя, читання християнських книг на родинну тематику, приклад і спілкування із добрими християнськими родинами, збереження і дотримання християнських традицій у родині...Ось декілька маленьких порад, які дають великий шанс кожній християнській сім'ї бути тією «домашньою Церквою», в якій батьки вчаться священнодіяти, служити, провадити, вказувати (словом і прикладом), куди іти... А діти наповнюються благодаттю і любов'ю своїх рідних, наслідують і відповідають повагою та послухом на любов і провід батьків.

Чимало духовної користі почерпнемо із нового Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха», який повинен не тільки бути, але і розважливо читатися у кожній християнській сім'ї. У ньому про родинну молитву читаємо зокрема таке:

«Сім'я як благословенна спільнота зростає у спілкуванні подругів з Богом і між собою, тобто в молитві. Облаштувавши в домівці місце для молитви (покуття), сім'я відводить для молитви також і свій час. За християнською традицією сім'я молиться вранці та ввечері, перед трапезою і після неї. Щоденні молитви з Часослова (молитовника) є початковим молитовним правилом сім'ї. Діти під час родинної молитви вчаться молитися разом із батьками: вони слухають щоденні молитви й поступово вивчають їх. Зростаючи у спільній молитві, члени родини долають спокуси взаємного відчуження й самолюбства. Родинна молитва запобігає сімейним сваркам і розлученням, знімає конфлікт між поколіннями, вчить миритися і пробачати».

Тож бажаємо кожній «маленькій домашній церкві» у нашій Єпархії, цілій Церкві та в Україні знайти правдиву альтернативу усім незгодам та проблемам – щораз глибше спілкування з Богом та між собою. Адже коли міцна сім'я – міцна Церква і міцна держава.

Джерело: sde.org.ua

Рейтинг: -   Переглядів: 1084
Ваша оцінка: 7833

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар