Хіт-парад археологічних дивовиж

EXCLUSIVE ARTICLES26.03.201219:33 З початком весни в Україні розпочався новий сезон археологічних досліджень. Спеціально для нашого видання заступник директора "Рятівної археологічної служби" Львівщини Тарас Милян поділився найбільшими відкриттями минулого сезону.


Дослідники виявили домівку легендарних готів в Йосипівці біля Олеська та встановили планування їхнього поселення. Знайдено давньоримські монети, жіночі прикраси, вперше в Україні виявлено рештки трьох дерев'яних криниць. Археологи вивчили енеолітичну пам'ятку Любеля, якій понад 5 тис. років. Знайдено наземне житло культури кулястих амфор, яке на території Західної України практично невідомо.

На території середмістя Львова, яке почало розбудовуватися за часів Казимира ІІІ (1310-1370), фахівці виявили давньоруську кераміку, прикраси, хрести-енколпіони. Ще раз засвідчено існування давньої традиції заселення території передмість Львова. Вперше за багато років розкрито та досліджено рештки оборонних мурів середньовічного Львова, які були знесені австрійською владою. Це рештки зовнішньої третьої лінії оборони, Високий та Низький мури.Engraving Images On Mammut Tusk - Obolonnja 05

Волинський колега Тараса Миляна Олексій Златогорський поділився знахідкою унікального медальйону XVI ст. із с. Крупи. На ньому вперше в Україні виявлено позолоту по олову. Цей знак із зображенням герба міг означати право купця вести торгівлю. Власник носив його пришитим до одягу, аби не згубити. Латинський напис досі не розшифровано. Волиняни також з'ясували місцезнаходження літописного «Раю», давньоруського городища, і воно виявилось... Шацьком.

А на Чернігівщині відкопали поховання варязького ватажка в Шестовиці, а також відкрили унікальну для всієї Європи знахідку: бивень мамонта з села Оболоння із різьбленими зображеннями людини та змії.

© Богдан Ворон

Фото: ВФ ОАСУ "Волинські старожитності", Д. Ступак

Рейтинг: 4.0 Голосів: 3 Переглядів: 1476
Ваша оцінка: 7290

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар