Волонтери про волонтерство

05.12.201114:53 Що мотивує людей волонтерувати і безоплатно працювати? Як почали це робити і що це вже їм дало? Розповідають волонтерки Наталія Кутняк (ФРІ) і Дарина Рудчук (Альтернатива-В).


Наталія Кутняк, член ВМГО «Фундація регіональних ініціатив»

«У грудні 2010 р. я стала членом Фундації регіональних ініціатив (ФРІ) і взяла участь у благодійній акції «Св.Миколай збирає подарунки», після якої силами волонтерів було зібрано 4 841 гривню 69 копійок. Ці гроші пішли на купівлю комп'ютерів, комп'ютерних столів та солодощів для дітей дитбудинку сімейного типу в с. Радсад. Я вважаю, що волонтерство – це не лише збір грошей на благодійність, а ще й безоплатний внесок своєї душі в певну справу. Наприклад мій проект буккроссингу у Миколаєві, де я розвивала та популяризувала читання серед молоді. У цьому ж напрямку організувала «Літературні бомбардування» (всеукраїнський проект), «Поетичний Миколаїв».

У травні була координатором від Миколаївської ФРІ у м. Миколаєві акції «Серце до серця», у результаті всі миколаївські волонтери назбирали більше 100 тис. гривень і за декілька місяців придбали обладнання в обласні дитячі лікарні. Зараз у нас йде підготовка балу для волонтерів, серед запрошених усі охочі взяти участь у цьому заході, але основна увага приділяється школярам та студентам, які протягом року брали участь у благодійних акціях: «Весняний тиждень добра», «Серце до серця», «Осінній тиждень добра». Бал буде відкрито урочистим вальсом. Офіційна частина заходу буде присвячена нагородженню кращих волонтерів року.

Завдяки систематичній роботі молодих активістів Миколаєва реалізується велика кількість проектів, спрямованих на соціальний та культурний розвиток мешканців міста й області, подолання проблем здоров'я людей, покращення благоустрою Миколаєва.

Але не все так прекрасно, як здається. Зараз, згідно з новим законом, це вже не просто люди з добрим серцем, а спеціально навчені люди, які мають посвідчення волонтера. Якщо не зареєстрований у волонтерській організації, називай себе тоді благодійником або добровольцем, але не волонтером. І в законі не написано, хто може і як повинні навчати людей волонтерству. Хто буде налаштовувати активістів на день збору коштів, який для волонтерів буде найнапруженішим? Адже саме тоді відбувається спілкування із сотнями перехожих, які мають різні думки і настрої, і до яких волонтер повинен вміло звернутися, до кожної окремої людини, розповісти їй про акцію і захопити благородною метою допомогти дітям. Я вважаю, що у пригоді тут для кожного стануть набуті знання, які волонтери отримували на тренінгах, що були влаштовані напередодні акцій, і більшого не треба, волонтерство – це порив душі, який не регламентується законом».

Дарина Рудчук, Альтернатива-В:

«Я прийшла у волонтерство випадково, у 2008 році! Мій знайомий запропонував провести відпустку закордоном і порівняно дешево. Це був волонтерський проект в Італії, ми готували фестиваль у середньовічному стилі. Коли я приїхала в Італію я була сильно вражена цим рухом, адже були волонтери з усіх континентів світу! І вони всі були дуже мотивовані цією роботою, роботою, яка мотивувала людей різних менталітетів, різних культур, з відмінними інтересами і захопленнями. Після повернення в Україну мені захотілося зробити щось подібне тут. Я пройшла комплітер-тренінг. Це знадобилося для роботи з іноземцями, які приїжджають в Україну на волонтерські проекти і живуть у таборах. Комплітер-тренер залагоджує конфлікти і створює позитивну атмосферу в колективі. Після тренінгу я очолила проект у Львові під патронатом ЮНЕСКО, який спрямований на інформування про важливість збереження світової культурної спадщини. Друга частина проекту – це прибирання парку, минулого року це був Стрийський парк.

Волонтери прибирають сміття, фарбують паркани, висаджують квіти. Також волонтери розміщують у парках стенди з фотографіями і плакатами про місця світової культурної спадщини в їхніх країнах.

Місцеві жителі бачать це і підходять, запитують, наприклад: «А чому китайці, японці фарбують паркани?». Бачать, що люди приїхали, приміром, із Канади і багатьох інших країн, аби прибрати їхні парки, їм стає незручно і місцева громада долучається до роботи. Вдячність місцевих мешканців – найкраща винагорода волонтерові!»

Салій Ірина

Джерело: Громадський Простір

Рейтинг: 4.0 Голосів: 11 Переглядів: 3753
Ваша оцінка: 6064

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар