Сьогодні - день усиновлення

30.09.201111:40 Ще якихось шість років тому більшість усиновлених українських сиріт назавжди покидали Батьківщину й їхали жити за кордон до своїх нових батьків. Проте в 2006 році цю ситуацію вдалося переломити: українці нині всиновлюють значно частіше, ніж іноземці. «Якщо в 2005 році іноземці всиновили 2156 дітей, а українські громадяни — лише 1419, то, наприклад, у 2009 році з точністю до навпаки — 2380 діток знайшли нову родину в Україні, а 1426 малюків були всиновлені громадянами інших країн», — розповів на вчорашній прес–конференції в УНІАН Юрій Павленко, уповноважений Президента України з прав дитини. Це не може не тішити, але фахівців сьогодні турбують інші цифри: за останні два роки кількість усиновлених дітей зменшилася. Однією з причин цього є адміністративна реформа — Державний департамент з усиновлення досі перебуває в підвішеному стані, тож йому не до сиріт.


29–річний Віктор Левченко разом iз дружиною Оленою два роки тому взяли під опіку двох хлопчиків. «Ми обоє — підприємці, матеріально забезпечені. І в якийсь момент зрозуміли, що хочемо розділити те, що маємо, з дитиною–сиротою, — каже Віктор. Ми зібрали документи, хотіли одну дитину, а взяли одразу двох — братиків Максимка і Женю». Молодий чоловік згадує, що найважчим у цьому процесі було не зібрати документи, а забрати дітей із дитячого будинку в Севастополі. Адже пара живе в Дніпропетровську і місцеві чиновники вперлися рогом: мовляв, віддавати дітей в інший регіон не дозволяє законодавство. Юрій Павленко запевняє, що це повна нісенітниця. Так, звичайно краще, щоб дитина залишалася в тому регіоні, де вона народилася, де можуть залишатися її родичі. Але в першу чергу слід враховувати інтереси дитини — якщо потенційні батьки приїхали з іншого регіону, знайшли з дитиною контакт і маля їх полюбило, то протистояти цьому чиновники не мають права. Віктор Левченко додає, що труднощі, які виникали в нього в процесі усиновлення, стовідсотково були спричинені людським фактором — чиновницьким «буде так, як я сказав».

РЕАЛІЇ

Щороку в Україні сиротіють близько 15 тисяч дітей. Загалом у нашій країні сиротами або позбавленими батьківського піклування є 98 тисяч дітей. Із них 63 тисячі живуть під опікою родичів. Ще 28 тисяч дітей чекають у сиротинцях на нових тат і мам. Але більшість цих дітей — 26 тисяч — старші шести років, а таких українці надто неохоче беруть у свої родини. Наприклад, з початку цього року всиновлено лише 19 діток вiком бiльше шести років. Водночас за дітьми до трьох років навіть у чергу шикуються — таких малят, якщо вони не обтяжені серйозними медичними діагнозами, всиновлюють практично одразу.

Ліна Кушнір

Джерело: umoloda.kiev.ua

Рейтинг: 5.0 Голосів: 1 Переглядів: 2915
Ваша оцінка: 5251

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар