Чи очима серця ще можна побачити красу в поставі скромної людини?

10.07.201110:38 Те, якими ми є – успадковуємо від наших батьків. Це підвалина нашого майбутнього життя. Та дуже часто спостерігаємо, що люди змінюються. Напевно, причиною цього є важкі обставини життя, нервовий темп життя, проблеми, страждання чи душевна пустка. Приходить на думку питання: чи легко в такі моменти бути скромним?


Це непроста справа. Дійсно, скромна людина ніколи і нікому не намагається довести, що вона краща, більш здібна, розумніша за інших, не піддкреслює свою перевагу, свої якості, не вимагає для себе ніяких привілеїв, особливих зручностей, послуг.

А, в чому виявляється скромність?

Вона пов'язана із самокритичністю, працьовитістю, відповідальністю, повагою до людей, з умінням бути правдивим.

Скромність – це дуже важлива риса людини. Нескромна людина вихваляється своїми успіхами, намагається будь-чим звернути на себе увагу, наприклад, одягом, манерою розмови чи витівкою.

Скромність – це невід'ємна риса культури взаємовідносин. Скромна людина ніколи не вважає себе видатною, неординарною особистістю. Вона не відмовляється від самооцінки та завжди зіставляє її з думкою інших.

Скромність не є самоприниженням, відмовою від незалежності, самостійності у поведінці. Виявляється у вмінні бути самим собою і не грати якусь невластиву роль.

Справжня скромність органічно поєднується із почуттям власної гідності, здатності вести діалог з іншими. Скромна людина ніколи не дозволить поставити себе у моральному відношенні нижче від інших.

Чи очима серця ще можна побачити красу в поставі скромної людини?

Емілія Сенишин

Джерело: bazylianie.pl

Фото: novomirgorod.com

Рейтинг: 5.0 Голосів: 8 Переглядів: 1532
Ваша оцінка: 4281

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар