Розмова про "це" з дітьми

28.03.201112:48 Багатьом батькам неприємна розмова про "це" з дітьми. Інші з нетерпінням чекають можливості поділитися із чадом накопиченим життєвим досвідом, але не уявляють, як і коли це краще зробити. Треті, подібно до страусів ховають голову в пісок і вважають сексуальне виховання предметом шкільної програми. Дійсність же полягає в тому, що діти зіштовхуються з питаннями сексу у ранньому віці і ті з них, кого підтримують і консультують батьки, мають набагато менше шансів отримати недостовірну первинну інформацію. Обговоримо, що ж допоможе батькам довести до дітей здорове розуміння сексу.


Діалог. Є неправильне уявлення, що дитина повинна отримати набір певної інформації. Для цього достатньо просто розповісти факти і привести приклади. Однієї розмови, хай навіть правильної, недостатньо. Проблему треба багато разів обговорити, а не розповідати дитині правильні речі.

Доступність для діалогу. Для багатьох батьків секс - дуже незручна тема для розмови з дітьми. Але факт залишається фактом, люди - сексуальні істоти. І як би ми не ухилялися і не зволікали неприємну розмову, це не вплине на швидкість сексуального розвитку дитини. Зате може вплинути на формування його сексуального світогляду.

Чесність. Не дивуйтеся, розмовляючи з дітьми. Чесність допоможе подолати горе і зробити дитину відкритою. Не відмовчуйтесь, не смійтеся над дитячими питаннями. Звичайно, батьки не зобов'язані мати відповіді на всі випадки життя, але, підтримуючи відкритість і готовність до розмови, можна вберегти дитину від багатьох неприємностей.

Самопідготовка. До початку бесіди обміркуйте власний досвід. Розкладіть свої думки "по поличках", обов'язково обміркуйте незручні для вас теми, виробіть щось на зразок стратегії. Не дивуйтеся, якщо малюк висловлює сексуальну цікавість. Ви повинні бути до цього готовими.

Вік дитини. Його обов'язково потрібно враховувати. Звичайно, не варто вести мову про лелек в капусті, якщо дитина занадто мала, на вашу думку. Але теми бесід і ваші правдиві відповіді повинні бути своєчасні і зручні для сприйняття. Ознайомлюйтесь із дитячими та шкільними проблемами, це допоможе зробити розмову легкою для дитини.

Оперативність. Ваша інформація повинна бути первинною. Діти буквально засипані сексуальною інформацією із ЗМІ та обговореннями у власному колі. Зверніть увагу, які фільми дивиться дитина, що читає. Задовольнити її інтерес слід до того, як отримає неправильне уявлення.

Природні події. Використовуйте їх для обговорення сексуальних проблем. Вагітна родичка, поява дитини у сусідів і т.д. - ці події - хороший привід для обговорення.

Любов. Допоможіть дитині створити нерозривний зв'язок між сексом і глибокими почуттями. Завжди підкреслюйте, що сексуальні відносини між людьми - це прояв любові.

Статеві відмінності між батьком і дитиною - не аргумент проти розмови. І мама, і тато повинні обговорювати проблеми як з хлопчиками, так і з дівчатами.

Не остерігайтеся, що отримана інформація спровокує ранню статеву активність дитини. Дослідження показують зворотну залежність: діти, підготовлені батьками, демонструють велику стриманість у сексуальній поведінці. Дитина хоче отримати інформацію саме від батьків - людей, яким довіряє найбільше. Це забезпечить дитині всебічне, здорове і щасливе розуміння сексу.

Олексій Норкин

Джерело: 7+Я

Рейтинг: 4.8 Голосів: 16 Переглядів: 1619
Ваша оцінка: 2887

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (1)

+

Додати коментар    • 1 Березня, 2016 15:42Іринка Вільченко Відповісти
    • Дуже важлива тема для батьків! Читайте також пізнавальний матеріал у психологічному журналі "Експеримент" http://experyment.com.ua/vidverta-rozmova-pro-tse-abo-yak-govoriti-z-ditmi-pro-seks/