У Ватикані відбулася презентація Світового Дня Молоді 2011

18.10.201009:45 В прес-службі Святого Престолу відбулася презентація наступного Світового Дня Молоді (СДМ), який пройде в столиці Іспанії – Мадриді, в серпні 2011 року. У презентації взяли участь кардинал Станіслав Рилко – президент Папської ради у справах мирян, кардинал Антоніо Марія Роуко Варела – архиєпископ Мадрида і президент Конференції єпископів Іспанії, єпископ Йозеф Клеменс – секретар Папської ради у справах мирян, єпископ Сезар Франка Мартінес – єпископ-помічник Мадрида і головний координатор Світового Дня Молоді 2011 року, і Марія де Хаурегізар – заступник директора інформаційної служби Світового Дня Молоді. Як підкреслив кардинал Рилко, «Папа Венедикт XVI надає велику важливість тому, щоб Світовий День Молоді не був зведений просто до чергового фестивалю. Підготовка до цієї найважливішої події і та увага, яку належить приділити пов'язаній з нею пастирській роботі, є невід'ємною і найважливішою частиною Дня Молоді. Сам захід з усіма святкуваннями має послужити свого роду каталізатором постійного процесу виховання. У цьому сенсі Венедикт XVI сприймає Світовий День Молоді як пророчу відповідь на потребу постмодерністського світу у вихованні».


Архиєпископ Мадрида, кардинал Роуко Варела, у своєму виступі пояснив, що «Світовий День Молоді – це звернене до всього іспанського суспільства, недвозначне запрошення наблизитися до Христа і Його Церкви... Якщо нам вдасться показати красу віри, багато молоді і старших людей зможуть з гордістю знайти або ж знову відкрити для себе довірену честь бути католиком, і ту відповідальність, яка лежить на кожному з нас – зробити світ кращим для всіх, хто в ньому живе ».

«Проведення Світового Дня Молоді, – продовжив кардинал Роуко, – буде можливим завдяки допомозі багатьох людей, і в першу чергу – десятків постійних помічників і понад двадцяти тисяч іспанських та іноземних волонтерів, чия допомога буде все більш важливою з наближенням довгоочікуваної тижня 16-21 серпня 2011 року». Багато мадридських сімей візьмуть паломників до своїх домівок. З економічної точки зору, «Світовий День Молоді отримав величезну підтримку в суспільстві, що виразилося в чисельних пожертвуваннях від приватних осіб, а також внесків як грошових, так і у вигляді допомоги від компаній та організацій, що погодилися стати покровителями СДМ і розділити обов'язок у його підготовці заради блага юнаків та дівчат зі всього світу».

«Не можу не відзначити, – продовжив кардинал Роуко, – позитивний клімат співробітництва, яким з самого початку були відзначені наші відносини з владою Іспанії. Прийом, що надається Світовому Дню Молоді національним урядом, автономним округом Мадридом і міською владою, з першої хвилини був сприятливим і ефективним».

Єпископ Клеменс, розмірковуючи про Послання Папи Венедикта XVI до Світового Дня Молоді, особливо відзначив включені Папою в текст автобіографічні посилання. «У трьох випадках Папа говорить про свій особистий досвід» – зауважив єпископ Клеменс. «Тим самим він виявляє, що вже неодноразово робив під час зустрічей з дітьми та молоддю в минулому, особливу близькість і чуйність до конкретних проблем і труднощів, з якими доводиться мати справу молоді сьогодні. Його слова і жести свідчать про щире бажання ділитися з молодими людьми, і робити це з великим тактом, уважною і доступною мовою».

«Перша автобіографічна згадка Святішого Отця починається з розповіді про досвід, який він пережив у молодості і називає періодом «великого пошуку», а також «пошуку чогось більшого». Венедикт XVI говорить про період націонал-соціалізму, все ж його свідчення певним чином «можемо застосувати до сучасної молоді, яка сьогодні, хоча й по-іншому, але також переживає "замкненість" у світі, де часто переважають споживацтво і егоїстичні відносини, базовані на користі».

Далі Святіший Отець говорить про молодість як про час великих рішень, згадуючи власну постанову стати священиком. «Слова Папи, – підкреслив єпископ, – відображають досвід багатьох молодих людей, яким добре відомо, що найважливіші рішення часто виявляються найважчими, і що їх необхідно згодом знову виборювати і відстоювати. Ми всі знаємо, як складно в наш час приймати важливі рішення і бути вірними їм, присвятити себе чомусь без залишку на все життя. Саме в цьому контексті Папа нагадує про чесноти вірності та послідовності, готовності до служіння як про необхідні умови «справжності» життя».

Нарешті, у своєму посланні Венедикт XVI дає відповідь, що буде направляти нас протягом всього нашого життя. «Це відповідь, яка виходить з глибини його серця і досвіду його довгого життя», – сказав єпископ Клеменс. «Ця відповідь – сам Бог, це віра в Нього, це зустріч з Ісусом Христом... реальним Ісусом, а не Ісусом з якоїсь гіпотези або наукової теорії. У якості «екзистенціальної основи» він пропонує власний досвід «особистого пошуку особи Господа», який він осягав і поглиблював протягом довгих років навчання, молитви та роздумів».

У свою чергу, єпископ Сезар Франка Мартінес зосередив свій виступ на програмі та організаційних аспектах Світового Дня Молоді. Згідно з інформацією, отриманою від різних єпископських конференцій, за кількістю учасників Світовий День Молоді 2011 обіцяє стати одним з найбільших СДМ, організованих у Європі. Втім, беручи до уваги ті збитки, які завдала Іспанії економічна криза, заходам буде притаманна певна скромність. Цей День Молоді також буде «дуже іспанським», оскільки Папська рада у справах мирян, вказуючи на те, що кожен СДМ повинен бути міцно вкорінений в культурі приймаючої країни, просила про те, щоб була підготовлена «спеціальна презентація історії та культури Іспанії».

Головна мета Світового Дня Молоді в Мадриді – оновлення пастирської діяльності серед молоді. «Суспільство стає свідком занепаду релігійного життя серед молоді», пояснив єпископ. «Останні офіційні дані показують, що серед молоді до 25 років число практикуючих віруючих складає менше 10%, в той час як 48,1% молодих людей називають себе не практикуючими. Саме їх нам хотілося б зворушити».

Говорячи про фінансовий супровід СДМ, єпископ назвав різні організації, які підтримують цей захід. Він також розповів про те, що всі охочі зробити свій внесок можуть здійснити це на порталі www.muchasgracias.info, де їм буде надана можливість самостійно вибрати розмір і мету пожертвування.

За матеріалами: Інформаційний Сервіс Ватикану

Переклад:    ДивенСвіт

Рейтинг: 4.6 Голосів: 7 Переглядів: 856
Ваша оцінка: 116

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар