5 причин подорожувати автостопом

22.02.201613:15 Навіщо подорожувати автостопом, якщо в світі існують рейсові автобуси та залізничні вокзали? А причин зануритися у світ автостопу, насправді, безліч. І от деякі з них


Автостоп – це не просто метод пересування територією країни, автостоп – це стиль життя багатьох людей, процес, який народжує нових особистостей і генерує нашому суспільству вільних індивідів.

Взагалі, автостоп з’явився на початку 20-го сторіччя в США, але сьогодні мільйони водіїв з усього світу звикли бачити на своїх дорогах мандрівників, з якими завжди є про що побалакати, яким буквально хочеться допомогти дістатися своєї мети.

Так, все це дуже цікаво, але навіщо мені подорожувати саме стопом, якщо в світі існують рейсові автобуси та залізничні вокзали, питаєте ви прямо зараз, читаючи цей текст.

А причин зануритися у світ автостопу, насправді, безліч. І от деякі з них.

Автостоп допомагає подивитись на себе по-іншому

Згадуючи мотивацію для своєї першої поїздки, не можу стримати легкої посмішки: проблеми в особистому житті, сварки з викладачами та інші тепер вже неважливі конфлікти змусили думати про тотальне перезавантаження особистісного світогляду і народили бажання зробити щось божевільне, здійснити вчинок, про який потім можна було б розповідати онукам, сидячи років у сімдесят перед каміном в дерев’яному будиночку на схилах Карпат. І подорож автостопом з Києва до моря здалася найбожевільнішою ідеєю з усіх можливих. В уяві малювалися безнадійні блукання уздовж траси, прогнозувалося повне розчарування, провал подорожі і швидке повернення блудного сина додому. Та сталося не так, як гадалося, дорога минула в компанії веселих водіїв на могутніх далекобійних вантажівках, і тепер автостоп – частина життя, ковток свіжої води в зеленому мулі буденності.

Автостоп – це свобода

Перші враження після виходу на трасу не можна передати жодними словами. Вищезгадане відчуття свободи ще маленьким зернятком зароджується на підступах до шосе, а як тільки ви піднімете догори палець і побачите першу автівку, що зупиняється біля вас, – воно вибухне у всій своїй можливій повноті та красі. Ви відчуватимете, що керуєте своєю Долею, ви усвідомите, що належите тільки собі, вас розриватиме від бажання вибігти у чисте поле і, як маленька дитина, сміючись і підстрибуючи, ви почнете радіти своєму життю.

Автостоп – це завжди цікавий досвід

Досвідчені стопери можуть розповісти десятки історій про те, як водії пригощали голодних і нещасних мандрівників своєю власною їжею, влаштовували безкоштовні екскурсії рідними місцевостями, розповідали одна за одною цікаві повісті про дорогу, про людей та жителів країн, де їм випадало побувати.

Взагалі, характеризуючи український автостоп, можна сказати, що наша країна насправді налічує тисячі водіїв, які готові допомогти мандрівниками «за просто так», а багато хто спеціально вишукує поглядом стопщиків, щоб почути цікавих історій...

Автостоп – це можливість побачити країну власними очима, не ховаючись за скло вікон

Автостоп – це стояти на дорозі посеред лісу, що колись став захисником тисяч повстанців, намагатися знайти край українського степу, який свого часу розрізали на своїх конях вільні козаки, власними руками доторкнутися до знаменитих та оспіваних річок, коротше – відчути свою країну такою, якою вона є насправді, зрозуміти поетів та письменників, що знаходили натхнення в наших невичерпних краєвидах.

Після кожної подорожі ви почнете відчувати себе людиною

З кожним кілометром, що віддалятиме вас від домашніх проблем, ви знаходитимете відповіді на важливі питання, почнете розуміти, що в такому гігантському світі ваші проблеми дуже часто не такі вже і суттєві, як здаються на перший погляд.

Після першої ж мандрівки автостоп швидко стане вашим захопленням, ви відкриєте нового себе і гарантовано почнете дивитися на цей світ трохи інакше, тож сміливо малюйте на картонці назву кінцевої зупинки, підіймайте палець догори і рушайте назустріч справжнім пригодам!

 

Автор: Микита Гладченко, inspired

Фото: chestno tun

Рейтинг: 4.3 Голосів: 11 Переглядів: 2273
Ваша оцінка: 106674

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар