10 фактів про поцілунки

17.02.201612:01 Хоча слово "філематологія" звучить зовсім неромантично, насправді вона вивчає найромантичніше явище – поцілунки. "Німецька хвиля" зібрала цікаві факти про користь і шкоду поцілунків для життя і здоров'я


1. Абсолютний рекорд поцілунків встановила тайська пара: вони впродовж 58 годин, 34 хвилин та 58 секунд нерозривно торкались губами одне одного, зокрема й під час їжі, пиття та відвідування туалету.

2. Один поцілунок тривалістю в одну хвилину спалює 6,4 калорії. Відповідно, рекордсмени витратили 24 198 4 калорій за поцілунок.

3. Однак далеко не всюди прийнято відкрито захоплюватися поцілунками. Існують навіть закони, що забороняють цілуватись. До прикладу, у Мічигані та Конектикуті жінкам заборонено цілуватись у неділю. Тому цей день повноправно називають Днем Чоловіків. У штаті Маріленд узагалі заборонено цілуватись на публіці більше, ніж секунду. І це карається.

4. У Німеччині цілуються в середньому 4 рази на день. Шведи цілуються більше. А от італійці й французи взагалі цілуються як божевільні – близько 7 разів на день.

5. Існує наука, яка займається проблематикою поцілунків. Це філематологія. Дослідники, зокрема, виявили, що майже дві третини усіх людей на планеті, цілуючись, схиляють голову праворуч.

6. Лікарі називають поцілунок мало не панацеєю – він значно покращує стан імунної системи, сповільнюючи процес старіння. Більше того, сама лише думка про поцілунок збільшує слиновиділення, а це, в свою чергу, сприяє зменшенню шкідливого зубного нальоту.

7. 90 відсотків усіх людей коли-небудь цілувались. Цікаво, що як і чому – у кожній країні по-іншому. До прикладу, французи трьома цьомчиками у щічки виявляють радість зустрічі і захоплення. Для японців же поцілунок – це дуже інтимний знак.

8. Поцілунки, хоча і є дуже ніжним жестом, все-таки виявляють не що інше, як наші інстинкти. Так само це відбувається і у ссавців. Так само цілуються своїми дзьобиками гуси і хоботами – слони.

9. Під час поцілунку подразнюється близько ста мільярдів нервових закінчень. Через це все наше тіло сповнюється гормонами щастя (ендорфінами) та адреналіном, серце змушене битися значно частіше. Артеріальний тиск та температура тіла значно зростають.

10. При поцілунку відбувається цілий процес обміну: 60 міліграм води, 0,5 міліграм білка, 0,15 міліграм залозистого секрету, 0,4 міліграм  солей і до 22 000 бактерій переходять від партнера до партнера.

Такі вони, ці поцілунки. Дружити з цим явищем чи ні – обирати вам.

А чи задумувались ви над тим, чи поцілунок – це гріх?

 

Переклад з німецької: Тетяна Трачук

Джерело: dw

Фото: anthropos

Рейтинг: 4.2 Голосів: 21 Переглядів: 4078
Ваша оцінка: 106652

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар