Блаженіший Святослав: "Для того щоб існувати і діяти, ми не зобов’язані ні в кого питати дозволу"

16.02.201616:07 12 лютого відбулася історична зустріч між главами Католицької та Російської Православної Церков. Одна з нечастих зустрічей після поділу Церкви близько 1000 років тому. Результатом зустрічі стала спільно проголошена Декларація, яка викликала неоднозначну реакцію в Україні. Наводимо думки з цього приводу глави УГКЦ Святослава Шевчука


Про зустріч:

"З нашого багаторічного досвіду можна сказати: коли Ватикан і Москва організовують зустрічі чи підписують якісь спільні тексти, то нам годі очікувати від цього чогось доброго. Впадає в око те, що вони перебували абсолютно у двох різних вимірах і ставили перед собою різні завдання.Святіший Отець Франциск пережив цю зустріч передусім як духовну подію. Він почав своє слово з того, що ми, католики і православні, поділяємо одне й теж Хрещення. Патріарх Московський одразу дав відчути, що йому про жодного Духа, чи богослов’я, чи справді релігійні речі не йдеться. Суто політика. Ніякої спільної молитви, підкреслено офіційні фрази про "долю світу" та аеропорт як нейтральне, тобто нецерковне, середовище".

Про підписану Декларацію:

"Коли мова йде про підписаний текст Спільної декларації, то, назагал, він є позитивний. У ньому порушені питання, які є спільними для католиків і православних та відкривають нові горизонти для співпраці. Заохочую всіх добачити ці позитиви. Хоча ті пункти, що стосуються України загалом і УГКЦ зокрема, в мене викликали більше запитань, ніж відповідей".

Про Українське питання:

"Нам уже начебто не заперечують право на існування [згідно пункту 25 Декларації-ред.]. Насправді, для того щоб існувати і діяти, ми не зобов’язані ні в кого питати дозволу. Новим акцентом тут, є те, що Баламандська угода 1994 року, яку досі використовував митрополит Алфеєв, щоб заперечувати наше право на існування, тепер використовується для його утвердження. Обнадійливим є заклик про те, що "православні та греко-католики мають примиритися та віднайти взаємоприйнятні форми співжиття". Ми давно про це говорили.  Сподіваюся, що ми в Україні зможемо плекати двосторонні стосунки з УПЦ, рухаючись у цьому напрямку без втручання Москви".

Про 26 пункт підписаної Декларації:

"Пункт 26 цієї Декларації є найбільш контроверсійний. Створюється таке враження, що Московська патріархія або вперто не признається, що є стороною конфлікту, тобто відкрито підтримує агресію Росії проти України. Саме слово "конфлікт" тут є темним і радше схиляє читача думати про те, що в нас є "громадянський конфлікт", а не зовнішня агресія сусідньої держави".

Про заклик не втручатися  у війну на Сході України:

"Церкви і релігійні організації в Україні ніколи не підтримували війни та постійно трудилися над суспільною злагодою і гармонією. Цей заклик чомусь  мені дуже нагадує звинувачення митрополита Іларіона, яким він атакував "українських розкольників і уніатів", звинувачуючи нас мало не в тому, що ми є причиною війни на Сході Україні, а нашу громадянську позицію, котру ми посідали відповідно до соціального вчення Католицької Церкви, – підтримкою лише однієї зі "сторін учасників протистояння".

УГКЦ ніколи не підтримувала і не пропагувала війни. Натомість ми завжди підтримували і будемо підтримувати народ України! Ми ніколи не були на боці агресора, натомість перебували з нашими людьми на Майдані, коли їх вбивали носії "руского міра". Наші священики ніколи не брали до рук зброї, на відміну від того, як це траплялося з іншого боку. Пастирське сумління кличе нас бути голосом цього народу, будити сумління світової християнської спільноти навіть тоді, коли цього голосу не розуміють або ним нехтують релігійні лідери сучасних Церков".

Повне інтерв'ю Блаженішого Святослава читайте тут>>>

Джерело: розмова о. Ігора Яціва з Блаженнішим Святославом для Catholicnews.com

Фото: headugcc.infom, news.ugcc.ua

 

Рейтинг: 4.7 Голосів: 11 Переглядів: 1738
Ваша оцінка: 106650

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар