Чи правда, що святий Валентин є помічником душевно хворих?

EXCLUSIVE ARTICLES13.02.201617:33 Отець Тарас Фітьо про історію дня Валентина, почуття та інші привілеї серця


14 лютого очікують закохані усього світу: від США до Японії. У цього свята чимало легенд та таємниць. Для того, щоб зрозуміти, що ж насправді є найважливішим у цьому святі, ми поспілкувались із головою Комісії у справах родини Львівської архієпархії – отцем Тарасом Фітьо.

Історія дня усіх закоханих

Є багато ймовірних варіантів трактування походження цього свята. Адже церква налічує трьох святих, які носили ім’я Валентин. Але, що стосується саме римо-католиків, то вони схиляються до святого Валентина, який попри заборону царя одружував військових. Проте думати, що саме цей святий є покровителем усіх закоханих – це хибна думка, адже він є охоронцем та помічником людей, що хворіють на нервові захворювання. Є реальні докази того, що молячись біля його могили, хлопчина, який страждав через епілепсію, зцілився.

Власне, у Східному, Юліанському календарі на 14 лютого немає згадок про цього святого.

Що говорить Церква про свято?

Люди потребують чогось такого, що символізує саме цей день. На рівні Церкви поки немає такого положення, яке б дозволяло вважати це свято релігійним, проте його варто було б освятити. Інша справа, що люди також часто помічають негативні сторони цього свята. Комерція, сексизм, вульгарність. Проте не потрібно до цього ставитись лише так. Навіть, якщо ми говоримо не про конкретного реального святого, а просто про день активного прояву почуттів, то, звичайно, що це все має велике значення. У суспільстві є така потреба. Закоханість – це прекрасне, божественне почуття. Бог нас такими створив і це наближає нас до Нього. Потрібно просто правильно усвідомити це почуття та належно до нього ставитись.

Любов – це мудрість

Не є погано приділити вагому роль сімейним стосункам. Адже справжнє кохання не зникає після того, як люди одружуються, воно просто дещо змінює свої прояви. Священникам варто акцентувати на подружній любові, адже це не лише пристрасть. Сенс життя у шлюбі також полягає і у вірності.

Добре, що існують передвінчальні науки при церкві. Проте, подружжя звідси лише можу почерпнути те, з чим піде у спільне майбутнє. Деколи наречені сумніваються у важливості таких навчань, але пройшовши місячний шлях катехизації, інколи вони відкривають для себе нові горизонти.

Думайте креативно

Зазвичай подарунки – це квіти, солодке, або ж інші речі. Проте найкраще б було подарувати коханому чи коханій щось оригінальне, наприклад, похід в театр. Щоб від подарунка залишились приємні спогади та враження, а не засохла троянда. І також, важливо є в цей день мати спільну молитву, створювати своє покуття.

Стосунки для усіх

Для неодружених закоханих важливо постійно розвивати свої стосунки. Молоді люди мають цінувати час один одного. Бути емоційними та чуттєвими. А найважливіше – пізнавати внутрішній світ один одного. Хороша можливість для цього – це подорожі. Кожен має побачити і прийняти негативні сторони своєї половинки.

Для сімейних пар важливим є спільна молитва та прощення. І не треба забувати про побачення, адже вони потрібні парам будь-якого віку, та уміння цінувати присутність коханої людини навіть тоді, коли ти її не розумієш.

 

Розмовляла Ірина Скишляк

Ілюстрація: terentiev.wordpress.com

Рейтинг: 4.9 Голосів: 29 Переглядів: 2917
Ваша оцінка: 106635

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар