Найцікавіше з Різдвяної проповіді Папи Франциска
06.01.201613:17 Ми повинні йти, щоб побачити нашого Спасителя, покладеного в яслах!Сьогодні народився Божий Син: усе змінилося. ...Ми вже більше не самотні й не покинуті.
Радість і відрада запевняють нас у тому, що послання, вміщене у таїнстві цієї ночі, справді походить від Бога. Немає місця для сумнівів, залишмо його скептикам, які звертаючись лише до розуму, ніколи не знаходять істини. Не залишилося місця для байдужості, яка панує в серцях тих, які не здатні любити, боячись щось втратити. Прогнаний будь-який смуток, тому що Дитя Ісус – це істинний Утішитель серця.
Сьогодні ми наново відкриваємо те, ким ми є! Цієї ночі нам вказано шлях, яким слід пройти, аби досягти до мети. Відтепер повинен згаснути будь-який страх та боязнь, тому що світло показує нам шлях до Вифлеєму.
Ми не можемо залишатися бездіяльними. Нам не дозволено залишатися непорушними. Ми повинні йти, щоб побачити нашого Спасителя, покладеного в яслах.
Коли чуємо про народження Христа, залишаймося в мовчанці та дозвольмо, аби промовило це Дитя; закарбуймо у своєму серці Його слова, не відвертаючи погляду від Його обличчя.
Якщо візьмемо Його у свої обійми й дозволимо Йому обійняти нас, Воно принесе нам такий мир серця, який не знатиме кінця.
Це Дитя вчить нас, що насправді є суттєвим у нашому житті. Воно народжується в убогості світу, бо для Нього та Його родини не знайшлося місця в заїзді. Воно знаходить притулок та захист у стайні й покладене у яслах для тварин. Однак, з цього «нічого» виливається світло Божої слави.
У суспільстві, яке часто сп’яніле споживацтвом та приємностями, надміром та розкішшю, показовістю та нарцизизмом, Він призиває нас до поміркованої поведінки, тобто, простої, врівноваженої, прямолінійної, здатної збагнути суттєве та ним жити.
У світі, який надто часто є суворим до грішника, але поблажливим до гріха, існує необхідність розвивати сильне почуття справедливості, щоби шукати й впроваджувати в життя Божу волю. Серед культури байдужості, яка нерідко перетворюється у безпощадність, наш стиль життя, натомість, повинен бути сповнений милістю, емпатією, співчуттям, милосердям, які слід кожного дня черпати з криниці молитви.
Нехай же наші очі, подібно до вифлеємських пастирів, також зуміють наповнитися здивуванням та подивом, споглядаючи в Дитяті Ісусі Божого Сина.
За матеріалами: uk.radiovaticana.va
Коментарі (0)
+Додати коментар
- What Reward Should Be Given to Carolers? The Opinion of Priests 1
- Різдво дорослого дитячими очима
- Святий Вечір для потребуючих: тут їх чекають!
- Яку винагороду давати колядникам? Думка молоді
- Яку винагороду давати колядникам? Думка священика
- 5 порад, як вдало провести Різдвяний піст1
- Щедрий вечір у колі обновлянської сім'ї
- Розмови при донецькому вертепі у Львові
- Різдво простих людей
- Ми, українці, – різдвяні люди, – Іван Малкович


Тетяна
Трачук Спішімо любити1
- Stella che bruciò Псалом
- Ірина ВолощакМіж альфою та омегою
- Олег ПендюкПро підтримку Великих Традицій або на захист священиків і о. О. Кобеля10
- о.Олег КобельОбережно: церковні секти! Про важливе простими словами14