Паломництво реліквій святого Папи Івана Павла ІІ: враження молоді

EXCLUSIVE ARTICLES24.12.201515:43 Не має значення, звідки ти і куди прямуєш: зупинившись біля ікони, ти відчуєшся вдома


Протягом перших двох тижнів грудня по теренах Київської Архиєпархії (що охоплює Київську, Житомирську, Вінницьку, Чернігівську та Черкаську області) відбувалася проща копії чудотворної ікони Вишгородської Богородиці, яку поблагословив Папа Іван Павло ІІ для української молоді ще у 2000 р.Б., а також – ікона з мощами святого Івана Павла ІІ.

У кожному місці зупинки (храми, госпіталі, навчальні заклади...) вони збирали навколо себе молодь різного віку, ставали нагодою для миті призадуми та пригадування важливості твоєї участі у Світовому Дні Молоді в 2016 році. Після такої зустрічі та благословення кожен переповнюється натхненням... Ось лише деякі враження молоді:

Роксолана Дайоглу, голова київської «Обнови»

Присутність Божої Матері особливим способом відчувалася саме перед цією іконою. А усміхнений Папа наче продовжував повторювати до кожного:"Не бійтеся! З вами Бог!"

Натхненний час... натхненна спільна молитва, що додала більшої впевненості у завтрашньому дні!..

Коля Бондарев, Вінниця

Те, що ця ікона була посвячена для української молоді Іваном Павлом ІІ і те, що вона була тут, серед нас, це викликало радість і захоплення

Іващенко Валя, Вінниця

 У спільності наша сила. Марія на Чудотворній іконі не лише об'єднує молодь з усього світу, а й творить справжю родину. Дружню, затишну, в якій кожного розуміють і безмежно люблять. Не має значення, звідки ти і куди прямуєш^ зупинившись біля ікони, ти відчуєшся вдома

Борис Володя, Вінниччина

Іван Павло ІІ – дуже близька мені особа. Перший Папа-слов'янин, перший Папа, який відвідав Україну, перший мій добрий знайомий, який став святим. Ікона Богородиці української молоді для мене є виявом турботи і опіки Св. Івана Павла ІІ, що не проминає. Дякую за ласку перебування у присутності Божої Матері і слуги божого Св. ІВАНА ПАВЛА ІІ

Анна Япс, Великі Коровинці (Житомирщина)

Особисто для мене прибуття ікони до мого селища стало можливістю зупинитися, відкинути всі буденні справи та насолодитися атмосферою спокою та гармонії. Ікона відзначається особливою ніжністю, делікатністю і м’якістю. Від неї віє добром і ласкою. Вона заспокоює, вселяє впевненість, додає ще більше духовного настрою та натхнення.

 

 

***

 

Часом нам може здатись, що такі прості способи молитви, як перебування перед іконою, наївна віра у чудо – щось, що може стосуватись старших поколінь Церкви і недоречне для молодших. Мандрівка ікони Київською Архиєпархією показує, що і наймолодше покоління розуміє ікону як вікно у вічність, як простір зустрічі людського з божественним.

Поклоніння іконам – одна з глибинних традицій, притаманних українському народові. Віра ніколи не може стати лише традицією. Проте традиція, стаючи частиною віри, перетворюється на міст, що об’єднує покоління, минуле та сучасне. Без того містка – неможливий шлях у майбутнє. Коли стоїш перед іконою, оригінал якої датують кінцем ХІ століття, коли бачиш як перед нею схиляються старші жінки, що пам’ятають репресії і поруч з ними – молодь і діти, то починаєш розуміти, що Церква – спільнота тих, що ще тут, і тих, що вже там, за тонким шаром дерева та фарби – у вічності. І поки ця спільнота тримається разом – Церква житиме.

Оксана Загороднюк

 

P. S. Проща ікони Вишгородської Богородиці, яку спеціально для української молоді поблагословив Іван Павло ІІ, та мощей святого Папи, триває. Програму цього паломництва можна подивитись тут>>>

Рейтинг: 5.0 Голосів: 3 Переглядів: 1283
Ваша оцінка: 106431

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар