Як писати так, щоб тебе читали: 10 порад

EXCLUSIVE ARTICLES14.12.201513:36 В інформаційних потоках сучасного суспільства першочергове завдання журналіста – втриматися на плаву, бути цікавим та популярним. Саме про те, як сформувати і зберегти своє обличчя у мас-медіа говорили учасники Форуму молодих журналістів-християн.


1. Для початку, у журналістиці найважливіше – це відмовитись від абстрактних понять: журналіст не може мислити такими категоріями як «молодь», «середній клас», «бізнес-клас». Коли починаєш писати, чітко усвідом, для кого ти пишеш, адресуй свої праці конкретним людям.

2. Якщо твоя аудиторія – молодь певного віку, то говори до них їхньою мовою, вживаючи притаманну їм лексику – сленг тощо. Говори про те, що буде цікаво саме їм.

3. Прагни оригінальності. Шукай таких тем, які зачіпають, які стануть унікальними – це запорука популярності будь-якого матеріалу.

4. Головне завдання журналіста – подавати факти. У будь-якій кризовій ситуації дотримуйся журналістської етики – висвітлюй події так, як є насправді.

5. Не бійся! Не бійся важких питань, проблемних ситуацій. Навпаки, шукай їх, реагуй вчасно і оперативно: саме це нерідко і розв’язує конфлікти.

6. Мало лише підготувати добрий матеріал. Рекламуй себе, якщо хочеш, щоб тебе читали.

7. Соцмережі сьогодні стали найбільш масовим способом поширення інформації. Навіть якщо ти не маєш свого акаунту у Фейсбуці, ти повинен знати і розуміти, як він функціонує. Використовуй можливості соцмереж вповні!

8. Подружись із хаштеґом. Ця непримітна «решітка»  збільшить можливість перегляду твого повідомлення у тисячі, а то й мільйони разів.

9. Удосконалюйся щодня! Читай, пиши, вправляйся. Будь цікавим сам для себе, тоді зможеш бути цікавим для інших.

10.Твори яскраво, позитивно, креативно, щиро, радісно, з повагою – і тоді тебе обов’язково читатимуть!

 

Читай також: Учасники Форуму Молодих Журналістів визначили найважливіші завдання церковних ЗМІ

 

Тетяна Трачук

За матеріалами Форуму молодих журналістів-християн

Фото: reaction.org.ua

Рейтинг: 5.0 Голосів: 18 Переглядів: 1659
Ваша оцінка: 106381

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар