Йти назустріч: як Церкві ефективно спілкуватися з молоддю?

EXCLUSIVE ARTICLES13.12.201510:00 10-11-го грудня у Брюховичах, що поблизу Львова, відбувся форум молодих журналістів-християн. Обговорювали дуже важливі питання, а саме як найкраще Церкві спілкуватися з молоддю і як знайти правильний підхід до юних особистостей,які шукають Бога


Комунікація з молоддю – це мистецтво йти їй на назустріч. А як достукатися Церкві до їхніх сердець?  Ось кілька корисних порад:

Read in English: Making Advances: How is the Church to Communicate With Youth Effectively?

1. Проповідуймо не лише в храмі – заходімо у соціальні мережі. Тепер майже кожна молода людина має свій аккаунт у якійсь соціальній мережі. Чому би не використати відому соцмережу для євангелізації? Можна і дуже потрібно, а ще корисно проповідувати не тільки словом, а й через фото і відео. Ще великий «плюс» соціальних мереж – це лаконічне спілкування з багатьма людьми , отже, чудова проповідь для молодої людини.

2. Говорімо простою мовою, а саме так як молодь. Як найкраще сприйметься те, що корисне, але складне для розуміння? Коли це подано простими словами і з врахуванням особливостей спілкування нашої аудиторії. Простота мови – це золото, адже, тоді хочеться залюбки слухати проповіді, реколекційні науки і вони запам’ятаються надовго.

3. Показати справжнє обличчя Церкви – молоде.  Можливо хтось думає, що Церква – то для старших людей і там присутні особи тільки поважного віку. Розвіймо цей стереотип – покажімо молоді через масмедіа, молодіжні ініціативи на парохіях, що в Церкві є теж багато добрих та енергійних хлопців і дівчат, молодих  священиків. 

4. Не будьмо трибуналом, який осуджує. Варто зрозуміти, зацікавити молоду людину, а не просто вчити як жити, адже найкраща проповідь для молоді – це розуміння її проблем  і вміння знайти підхід до її серця. А ще важливо вміти скерувати енергію молодих людей у добре русло для розвитку Церкви, саме тому важливо розуміти молодь і вміти її зацікавити.

5. Пояснюймо мотивацію своїх вчинків.  Якщо ми будемо пояснювати молоді чому Церква робить саме так, а не інакше, то буде зрозумілою для молодої людини місія Церкви та її добрі наміри.

І якщо ми хочемо привести молодь до Христа, то йдімо їй назустріч – шукаймо ключ до спілкування з молоддю через відкритість, простоту, делікатність і щирість, вміймо зацікавити молодих людей; тоді будемо бачити у Церкві багато молоді, а саме молоді люди – це майбутнє Церкви, бо вони можуть багато  зробити для її розвитку.    

 

Ірина Кисилевич

За матеріалами Форуму молодих журналістів-християн

Фото: Сніжана Креховецька

Рейтинг: 5.0 Голосів: 11 Переглядів: 2013
Ваша оцінка: 106378

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (5)

+

Додати коментар  • 14 Грудня, 2015 14:12Священик Руслан Грех Відповісти
  • Слава Ісусу Христу! Зі всією повагою до автора статті, дозволю собі не погодитися вже навіть з назвою: "як Церкві ефективно спілкуватися з молоддю"? У назві, а пізніше і у статті з'являються два суб'єкти: церква і молодь. Запитання: -що таке церква? це священики? якісь старші люди? чому молодь не входить у цей термін церкви (оскільки церква має спілкуватися з молоддю, - з цього можна дійти до висновку, що молодь це не церква).
   Думаю, що ці два поняття молодь і церква не можна протиставляти. Можна говорит: як священикам ефективно спілкуватися з молоддю? як молодіжні лідери повинні спілкуватися? і т.д.
   Я часто чую подібну риторику навіть з уст священиків. І думаю, що це не правильно. Насправді ми ж розуміємо, що кожен християнин і всі ми разом у Дусі Святому і є церквою.
   Будьмо обережні у подібних висловлювання.


  • 14 Грудня, 2015 15:28Марта Руденька Відповісти
  • Дозвольте погодитись і не погодитись водночас, отче. Є багато охрещеної молоді, яка все ж не розуміє, що вона - теж Церква. А таке буває через те, що ті, хто говорять від імені Церкви - чи це священики, чи єпархіальні прес-служби, чи лідери спільнот не знають мови молоді, тому не вміють до неї достукатися. В цьому випадку слово "Церква" швидше вжите, аби об'єднати тих, кого Ви перечислюєте - які вже усвідомлюють себе Церквою. І саме вони мусяь зрозуміти, що їм робити, аби й молодь знала, що таке Церква.


  • 15 Грудня, 2015 15:28Священик Руслан Грех Відповісти
  • Маю сумнів, що всі священики розуміють, що вони Церква :) (але ми ж їх любимо такиими "несвідомими")


  • 15 Грудня, 2015 15:25Священик Руслан Грех Відповісти
  • "Є багато охрещеної молоді, яка все ж не розуміє, що вона - теж Церква." Отже, молодь все ж - Церква, навіть, якщо вона цього не розуміє. А коли ми формулюємо таким чином, що Церква спілкується з молоддю, тоді ми несвідомо виключаємо якусь частину Христової спільноти. Не можна якусь частину, (навіть, якщо це священики чи дуже побожні християни), називати церквою, а іншу, (навіть, якщо вона не свідома), виключати з цього терміну. Я проти "секуляризації", але й проти "клерикалізму". :)


  • 15 Грудня, 2015 16:59Ірина Кисилевич
  • Дякую! Наша мова багатозначна- одне поняття може мати вужче і ширше значення. А якраз не хочеться виключати молодь з Христової спільноти, а є бажання, щоб молоді
   в храмах, спільнотах було чимбільше.