«Гіркий врожай» – новий англомовний художній фільм про Голодомор

01.12.201510:24 Розказати світу про трагічну подію в історії України та показати незламний дух українців перед лицем терору та агресії – основне завдання фільму, який уже наступного року вийде у прокат. Фільм знятий канадцями українського походження Джорджем Менделюком, Ієном Ігнатовичем та Річардом Бачинським. Головні ролі у фільмі зіграли британські актори, а самі зйомки проходили на території України та Британії


Продюсер фільму Ієн Ігнатович розповів про майбутню прем’єру фільму, процес виробництва та відгуки американських дистриб’юторів.

– Що знають про Голодомор за кордоном?

– Українці знають про Голодомор, але я був вражений, що за межами України про Голодомор не знають. Тому ми відчули, що є важливим створити фільм, який би дав світу зрозуміти, що сталося в Україні та краще зрозуміти природу сьогоднішніх відносин між Україною та Росією, бажання Росії домінувати в Україні.

– Розкажіть про сюжет фільму.

– Фільм розповідає історію молодого хлопця, його сім’ї та дівчини, які стали свідками спланованого Сталіним Голодомору. У фільмі багато зворушливих і трагічних моментів. Але загалом показується всеохоплюючий трагізм усієї ситуації. І все показано так, щоб дати зрозуміти Заходу, як голод був спланований Сталіним. Ми хотіли показати саме історію.

http://dyvensvit.org/media/gallery/full/r/o/rocai3.jpg?timestamp=1448881198

– Які були складнощі зі зйомками фільму в Україні?

– Ми намагалися не розголошувати інформацію про зйомки фільму про Голодомор, адже знімали за президентства Януковича, який не визнавав Голодомор геноцидом. А закінчили знімати фільм два дні потому, як Янукович втік з країни у лютому 2014 року. Такий от цікавий збіг.

– Чи знали британські актори, які зіграли головну роль, про Голодомор раніше? Чому захотіли зніматись у фільмі?

– Вони не знали про Голодомор раніше, а тому були дуже вражені, що така трагедія могла статися. Більше того, для них було новиною те, що все було сплановано сталінським режимом. Вони дивувались, чому про Голодомор в Україні їм не викладали у школі, і чому Захід не розповідає про ці жахіття. Їм було цікаво взяти участь у зйомках цієї історії.

http://dyvensvit.org/media/gallery/full/r/o/rocai.jpg?timestamp=1448885741

– Яку оцінку фільм отримав від дистриб’юторів після показів у Лос-Анджелесі та Лондоні?

– Фільм ще перебуває у процесі виробництва. Ми ще не все закінчили. Але після деяких показів для дистриб’юторів ми отримали багато позитивних відгуків. Дистриб’ютори давали хороші рецензії щодо загальної якості фільму, грі акторів, музиці, історичній значущості. І знову ж таки, вони були шоковані тим, що не знали до цього про Голодомор в Україні. Тому для них фільм мав також освітню функцію. Вони казали, що тепер краще розуміють теперішню ситуацію між Росією та Україною. Сподіваюсь, що така реакція буде у всіх, хто подивиться фільм за кордоном.

– Коли і де відбудеться прем’єра фільму «Гіркий врожай»?

– Ще рано говорити про місце і час. Можливо, наприкінці літа чи на початку осені наступного року. Але ще точно невідомо. Так само ще рано говорити про міста, де буде демонструватись фільм. Але, думаю, прем’єру покажемо у найбільших містах Заходу і, звичайно, у Києві.

http://dyvensvit.org/media/gallery/full/r/o/rocai2.jpg?timestamp=1448885800

– У чому унікальність цього фільму для світової спільноти?

– Існує багато документальних фільмів про Голодомор. «Гіркий врожай» є першим художнім фільмом на цю тематику, знятим англійською мовою для іноземної аудиторії. Більш того, цей фільм дозволяє зрозуміти Україну сьогодення та причини російської агресії в Україні.

http://dyvensvit.org/media/gallery/full/r/o/rocai1.jpg?timestamp=1448885834

 

За матеріалами:  radiosvoboda.org

Рейтинг: 5.0 Голосів: 14 Переглядів: 1650
Ваша оцінка: 106333

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар