13 аргументів проти смертної кари

30.11.201510:20 Сьогодні, 30 листопада, – День проти смертної кари. Близько 2000 міст у всьому світі (серед них – Івано-Франківськ, Київ і Львів) підсвічують особливим чином головну будівлю свого міста, щоб заявити, що вони “Міста за життя, міста проти смертної кари”(The International Day of Cities for Life)


1. Кожна людина має невід’ємне право на життя. Держава не давала людині життя, то чому держава має його забирати? Злочинець, який забрав чуже життя, повинен нести покарання, адекватне його злочинові, наприклад, пожиттєве ув’язнення.

2. Якщо ми забираємо життя у вбивці, тоді чим ми кращі? Смертна кара принижує членів суспільства до рівня тих, хто вбиває.

3. Смертна кара поширює деструктивну логіку насильства і культуру помсти.

4. Дослідження доводять: там, де смертна кара існує та/або досі застосовується, рівень вбивств не зменшується. 88% кримінологів стверджують, що смертна кара не стоїть на заваді вчинення злочину.

5. Знову дослідження: смертна кара для держави значно дорожча, ніж система, що передбачає довічне ув’язнення як максимальний вирок.

6. Жертвами смертної кари можуть бути помилково засуджені невинні люди. З 1973 року понад 130 людей було звільнено з-під варти смертників внаслідок доведення їхньої невинуватості. Помилки не уникнути, і коли держава погоджується на смертну кару, вона автоматично підтверджує, що готова вбити невинну людину.

7. Смертна кара заперечує, що винні люди можуть змінитись і розкаятись, забирає в них можливість коли-небудь знову повернутись в суспільство.

8. Смертна кара – це завжди велика драма для родичів засудженого.

9. Смертна кара не приносить полегшення родичам жертви. Якщо, наприклад, чоловік вбив дитину, навіть коли держава стратить цього чоловіка, – вона не поверне дитини. Батькам дитини не стане легше. У світі існують організації родичів жертв, які вимагають скасування смертної кари.

10. Смертну кару зазвичай застосовують проти найбідніших.

11. Смертна кара бруталізує державу та закон, легітимізуючи насильство режиму. Правління в більшості країн, де вона поширена, – авторитарне.

12. Подумайте про людей, які виконують смертні вироки – вони теж жертви цієї системи.

13. Смертна кара просто нелогічна: вбивати – погано, і тому ми вбиваємо тих, хто вбиває?

 

Джерело:  peaceblog.co

Рейтинг: 5.0 Голосів: 7 Переглядів: 1163
Ваша оцінка: 106328

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар