Постав усе на свої місця

EXCLUSIVE ARTICLES24.11.201513:30 В рамках проекту «Гостинець 2» відбулася зустріч з о. Миколою Лучком на актуальну тему «Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом». Учасники дізнались про те, що повинно бути найважливішим у житті справжнього християнина, а зокрема подружжя. Цікаві розмови супроводжувались завданнями, які відкривають особистість, роботою в команді та теплими порадами з особистого досвіду.


Поставити усе на свої місця

Перш за все для того, аби розпочати будувати своє життя, кожен має визначити для себе так звані кола близькості, відповідальності та впливу.

На першому місці завжди повинен бути Бог. Тоді й усі інші потреби перебуватимуть у цілковитій гармонії та затишку. Це можна уявити у вигляді піраміди, вершечок якої – Господь. Якщо ж у житті людина обирає інші пріоритети, то відповідно піраміда має зворотній вигляд, де, немов крізь дірку, витікає усе інше.

На другому місці в зрілої особи має бути її друга половинка. Якщо її немає, то цей простір залишається вакантним, це наші особисті межі, потенціал нашого статевого розвитку та зрілої сексуальності. 

Третє коло займають батьки та діти. 

Про батьків ми не повинні забувати ніколи, але й надто прив’язуватись до них не слід. Їм потрібно відпустити своїх дітей. «Послух маємо до Бога, а пошану до батьків». Партнерські рівноправні стосунки – запорука життєвої незалежності та самостійності.

Діти ж повинні усвідомлювати, що мама і тато – це єдність, яку не можна порушувати.

До четвертого кола належать наші рідні та друзі.

Цікаво те, що робота, якій дуже часто ми приділяємо більшу частину свого часу, є далеко не на перших позиціях життя християнина. Вона, як і інші захоплення, майже завершує наші «життєві кола». 

Ідеальний план, для того, як знайти себе у стосунках та як знайти себе у житті загалом – це насамперед віднайти Бога. Щоб працювати зі своїм серцем, потрібно багато зусиль і ресурсів.

Дорослій людині необхідно розірвати «батьківську пуповину». Часто батьки просто не знають, як жити без дітей, тому «насилують» їх своєю надмірною присутністю у їхньому житті. Кожен ж повинен робити свій життєвий вибір сам. Найважливіше – це внутрішня свобода.

У подружжі головне, щоб партнери були один для одного чоловіком та дружиною, а не татом, чи мамою, бо такі стосунки приречені на фіаско.

 Якщо у людини поки немає партнера, з яким вона б утворила вічний союз, то їй перш за все потрібно розвивати свою статевість, свою ідентичність, гармонію у всьому. Самотність - це питання духу. Відчуваємо самотність – значить не пізнали Бога.

«Нами має мотивувати любов».

Ми не повинні шукати в нашій другій половинці Бога. Він має бути присутнім у нас самих.

Бог – це опора і ключ до пізнання.

 

Нагадуємо, християнський навчально-розважальний курс про близькі стосунки "Гостинець" відбувається в рамках соціальної ініцітиви "То-Ся не зробить" від Комісії у справах молоді УГКЦ

Детальніше про курс "Гостинець 2" читай тут>>>

 

Ірина Скишляк

Фото: dialog-fc.blogspot.comchromemusic.demodernladycode.tumblr.com

 

Рейтинг: 4.8 Голосів: 21 Переглядів: 2151
Ваша оцінка: 106313

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (2)

+

Додати коментар  • 25 Листопада, 2015 21:34Вктор Денисюк Відповісти
  • "А куди ставити себе? Свої потреби, своє здоров'я, розвиток? Хто забув про себе, хто загнаний і спустошений хіба зможе подбати про коханих, сім'ю, рідню, друзів, громаду, довкілля і т.д.?
   "Люби ближнього, як самого себе";)"
   це мій коментар і я не "мигаль олена", що за дивні речі відбуваються на сайті, чому я явторизувалась зі своєї сторінки у фейсбуці: https://www.facebook.com/profile.php?id=100009729397628
   а мій коментар від чужого імені???


  • 25 Листопада, 2015 18:29Вктор Денисюк Відповісти
  • А куди ставити себе? Свої потреби, своє здоров'я, розвиток? Хто забув про себе, хто загнаний і спустошений хіба зможе подбати про коханих, сім'ю, рідню, друзів, громаду, довкілля і т.д.?
   "Люби ближнього, як самого себе";)