Як Шептицький іде до Чернігова

EXCLUSIVE ARTICLES24.11.201511:03 Закулісся підготовки до сенсаційної події у Чернігові – вистави "А як зможеш ти"


Недільного ранку на сцені Філармонійного центру кипить робота: актори раз-у-раз повторюють свої діалоги, молоді танцюристи відпрацьовують партії, світло, музика – усе сплітається у гармонійний букет...  Вже скоро відбудеться прем’єра!

http://dyvensvit.org/media/gallery/full/d/s/dsc_000512112.jpg?timestamp=1448281979

Це готується нове, нетипове для Чернігова, музично-драматичне дійство «А як зможеш ти…», присвячене видатному українцю, Митрополиту Андрею Шептицькому.

"Для багатьох залишається таємницею, як зуміла одна людина зробити стільки добра, настільки вплинути на становлення нашої нації, врятувати стільки життів", – Олег Васюта

http://dyvensvit.org/media/gallery/full/d/s/dsc_0010_f0d1a.jpg?timestamp=1448283562Олег Павлович Васюта, Заслужений діяч мистецтв України, який є керівником та ідейним натхненником цієї справи, розповідає, що познайомився із постаттю Великого Митрополита зовсім нещодавно, але це знайомство відкрило великий простір для творчості та «перевернуло» його життя. Прочитавши послання Андрея Шептицького «Як будувати рідну хату», Олег Павлович за одну ніч написав сценарій майбутньої вистави.

«Для багатьох залишається таємницею, як зуміла одна людина зробити стільки добра, настільки вплинути на становлення нашої нації, врятувати стільки життів. Розкрити феномен Андрея Шептицького – потомка відомого графського роду, який посвятив своє життя поневоленим українцям, – це непросте завдання, яке намагаємося зреалізувати цією постановкою», – розповідає Олег Васюта.

Спеціально для реалізації проекту на базі Музею-Заповідника ім. М. Коцюбинського було створено Громадський камерний театр «Покликання». Його учасники – молоді чернігівці, які прагнуть нести у світ добро, хоча б своїх земляків пробудити до дії, підкріпити їх національну свідомість. За танцювальну частину проекту взявся Клуб спортивного бального танцю «Top dance» та чолі з керівником Оленою Шуддрою. Окрім того, на прем’єрі співатиме Октет Київської Трьохсвятительської семінарії Української Греко-Католицької Церкви.

 

Помічник режисера Дмитро Мельниченко: «Під час впровадження своєї ідеї у життя творча група зустрілася і з неабиякими труднощами. Ім’я Андрея Шептицького десятиліттями переслідувалося і ганьбилося радянською пропагандою,http://dyvensvit.org/media/gallery/full/v/a/vasuta1.jpg?timestamp=1448281902 тому чернігівці майже нічого не знають про нього. Цим музично-драматичним дійством ми намагаємося збудити у наших сучасників бажання слідувати прикладу Андрея Шептицького, адже він був людиною високих поривань, він  зумів піднести гідність українського народу, представляючи його інтереси у світі. Будучи духовною людиною, він дбав про культуру та економіку, оточував своєю увагою найбідніших, допомагав усім. У сучасному світі бракує таких прикладів самовідданості та посвяти. Тому і назву дали провокативно-стимулюючу – «А як зможеш ти?..».

"Цим музично-драматичним дійством ми намагаємося збудити у наших сучасників бажання слідувати прикладу Андрея Шептицького, адже він був людиною високих поривань, він  зумів піднести гідність українського народу, представляючи його інтереси у світі" , – Дмитро Мельниченко

Роботі над дійством передувало знайомство із численною писемною спадщиною Митрополита. Це і Пастирські послання, і Листи до матері, і укладені ним молитви, коментарі сучасних істориків, культурних та релігійних діячів. Поряд і з випробуваннями, відчувається невидиме покровительство Митрополита Андрея над учасниками цієї ініціативи. Вони відчули наскільки це важливо і як це надихає, коли працюєш не для матеріального збагачення, для душі.

http://dyvensvit.org/media/gallery/full/b/i/bish1.jpg?timestamp=1448281745Режисер-постановщик дійства, заслужений артист України, Олексій Биш ділиться власними спостереженнями:

«Чому я погодився на участь у цьому проекті? Бо ми, артисти, є носіями культури, духовності народу. Також тут зібралися люди, які відчувають серцем, починаючи від авторів сценарію до виконавців номерів, танцюристів. Оце для мене і є Митрополит Андрей Шептицький. Тут він такий, яким він є у цих проникливих текстах, у своїх зверненнях, у спогадах… Він не кричав, не наполягав, просто був і цим дав те, що зараз потрібно Україні – відчуття власної гідності, людяності. Тут, вже на репитиціях, відчувається, що ми є один для одного, всі разом, тут є життя і тут з нами Андрей Шептицький».

"Бо ми, артисти, є носіями культури, духовності народу. Також тут зібралися люди, які відчувають серцем, починаючи від авторів сценарію до виконавців номерів, танцюристів. Оце для мене і є Митрополит Андрей Шептицький. Тут він такий, яким він є у цих проникливих текстах, у своїх зверненнях, у спогадах…" , – Олексій Биш

Отож, запрошуємо усіх жителів та гостей міста на прем’єру музично-драматичного дійства «А як зможеш ти…», яка відбудеться 25 листопада у Чернігівському Філармонійному центрі фестивалів та культурних програм, початок о 19.00 год. Вхід вільний.

Повідомлення і фото с. Катерини Молочій

Фото Олексія Биша:  gorod.cn.ua

Рейтинг: 5.0 Голосів: 2 Переглядів: 1166
Ваша оцінка: 106302

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар