Як бути щасливим із самим собою? 5 порад

17.11.201517:19 Для того, аби вибудувати щасливі стосунки – почни спочатку любити себе. Як віднайти щастя у самотності, а також багато інших цікавих речей – розповідав Володимир Чупрін в рамках курсу "Гостинець", організованого соціальною ініціативою "То-Ся не зробить"


Як навчитися бути щасливим у самотності:

1) Поважати себе. Як відомо, люди тягнуться до подібного. Якщо ти хочеш бути щасливим у стосунках, мати поруч таку ж щасливу людину  - навчись себе поважати. Особливо на самоті із собою. Невже комусь поруч потрібні нещасні люди, що постійно скаржаться невідомо на що?

2) Самотність – це не вирок, це можливість. Це ж лише ілюзія, що наявність когось зробить тебе щасливим(-ою).  Відомо ж, що багато мудреців жили усамітнено, нерідко – самоізолювавшись. Вони хотіли спокою, аби мати час та можливість розібратися в собі. Дослідити внутрішній всесвіт.

3) "Теорія цілісності". Десь ходить твоя друга половинка. І чекає, допоки ти її відшукаєш. І ти теж без неї – половинчастий(-а)...  Ця теорія – просто міф. Тому, давай вперед – активніше шукай, аби стати нарешті цілісним. Як всі. Отакий постулат постає чи не перед кожною молодою людиною. І вона з невгамовним завзяттям (переважно) береться шукати оту свою міфічну загублену половинку, аби нарешті почати відчувати себе в своїй тарілці. А половинка ніяк не знаходиться. І не знайдеться – бо всі ми цілісні. Людина створена цілісною особистістю, аж ніяк не роздвоєною, яка здатна бути самодостатньою. Ось ключ до розв'язку задачі почуватися щасливим. Кожен з нас – цілий всесвіт і грандіозне чудо. Тому вважати себе неповним – просто абсурд.

4) Бути самодостатнім. Це не означає бути асоціальним, в жодному разі. Самодостатність включає три складові:

- Прийняти себе. Випливає із попереднього пункту – усвідомити власну значущість і не шукати міфічних половинок.

- Позитивне ставлення до себе. Важливо знати і розуміти, що власні дії – не є вірними чи не вірними. Вони є і ми чинимо саме так, тому що хочемо.  А поділ на категорії – не є доцільним.

- Любити себе. Так, любити. Любити, як процес. Довго і ненастанно. Вміти любити – це навик, якому потрібно вчитись і самовдосконалюватися.

5) Бути щасливим. Завдання всеохопне і надто різноманітне. Бути щасливим заважають три фактори, які потрібно викорінювати. Це:

· Страхи. Не варто дослухатися до власних страхів. Найчастіше вони не мають під собою жодного раціонального підґрунтя. Варто діяти і ризикувати, пробувати та вчитися.

· Минуле. Не потрібно згадувати минулий негативний досвід і проектувати його в майбутнє. Ні! Все, що сталося – треба відпустити і не згадувати. Минуле – написане. А майбутнє – творимо тут і зараз.

· Очікування. Очікувати від інших людей будь-чого – безглуздо. Те, що ми собі уявляємо – не збігається з реальністю. Адже ми оцінюємо через призму власного сприйняття. Яка в кожного із нас – індивідуальна.

 

Записав Володимир Дітчук

Фото: iordanou.org

Read also in English: How to Be Happy With Ourselves? – 5 Helpful Points

 

Детальніше про курс "Гостинець 2" читай тут>>>

Рейтинг: 4.6 Голосів: 38 Переглядів: 4183
Ваша оцінка: 106286

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (1)

+

Додати коментар    • 29 Грудня, 2016 09:54Соломія Чир Відповісти
    • "Секрети" щастя можна також знайти у №13 журналу "Експеримент"! experyment.com.ua