"Якщо бажаєте змін, починайте творити їх самі!"

EXCLUSIVE ARTICLES12.11.201516:47 Євгеній Семенов – активіст, волонтер, координатор Української громади та діяльності УГКЦ в Об'єднаних Арабських Еміратах розповів "ДивенСвіту" про свою діяльність.


- Євгенію, скажіть, будь ласка, що для вас є мотивацією бути громадським активістом?

- Мені хочеться, щоб наш народ та наша країна процвітали, щоб українці були єдиними і представляли інтереси Батьківщини, де б ми не були.

- Розкажіть, з чого починалася Ваша діяльність?

- На теренах ОАЕ моя діяльність починалась з організації невеликих зустрічей українців, де ми мали можливість познайомитись, поспілкуватись, поділитись певним досвідом та обговорити плани на майбутнє.

Найбільш важливим проектом для всіх вважаю реабілітацію в Еміратах та підтримку в Україні учасників АТО на сході.

- Які акції та проекти є для Вас найбільша памя'тними, значущими?

- Абсолютно вся діяльність, яку здійснюють активісти української громади ОАЕ, є значущою для мене, бо ведеться вона заради загального блага: цілком безкоштовно, без заявки на якісь подяки, часом навіть з витратами власних коштів.

Емірати відвідали вже понад 50 захисників України

А найбільш важливим проектом для всіх нас, безсумнівно, вважаю реабілітацію в Еміратах та підтримку в Україні учасників АТО на сході. Завдяки ідейному натхненництву дубайської волонтерки Олени Лук’янової, її невичерпній енергії та за підтримки української громади протягом року Емірати відвідали вже понад 50 захисників України, а ще більше отримали різноманітну допомогу вдома.

Також визначною подією стало перше відзначання в Дубаї свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України. Над заходом, в якому взяли участь майже 300 людей, на волонтерських засадах працювали понад 20 осіб, почесними гостями стали українські герої-захисники та знаменитий журналіст і письменник Сергій Лойко, який презентував в ОАЕ свій роман "Аеропорт". Ця подія ще раз яскраво показала неймовірну єдність та жертовність наших співвітчизників.

- Розкажіть про Ваш спільний проект із УГКЦ/

- Ще навесні 2014 року, коли наша громада в ОАЕ лише розпочала своє становлення, з’явилась потреба наявності в українців власного духовного наставника. 

Цією ідеєю завзято зайнялись активісти з м. Дубай, де українці представлені найбільш кількісно в Еміратах, і результатом їх напруженої роботи стало те, що вже за півроку у нас почала діяти громада УГКЦ, її капеланом став о. Юрій Юрчик і 19 грудня 2014 року в день Святого Миколая Чудотворця відбулась перша Служба Божа українською мовою. З того часу регулярні Літургії звершуються в Дубаї щоп’ятниці та на всі великі християнські свята.

Діяльність церкви сприятиме подальшому духовному єднанню українців, які тут мешкають.

Зараз доволі згуртованою стала українська громада в м. Абу-Дабі, тож разом із о. Юрієм було вирішено відправляти Служіння і в столиці Еміратів. Це сприятиме подальшому духовному єднанню українців, які тут мешкають.

- Хто Вам найбільше допомагає у Вашій діяльності? Які труднощі та перешкоди найчастіше проявляється у Вашій діяльності?

- Найбільше допомагають люди: як українці, так і представники інших країн. Також щиру подяку за підтримку хочеться висловити Уряду ОАЕ. Труднощі ж, які, звісно, з’являються, найчастіше пов’язані з молодістю нашої громади і нестачею досвіду такої роботи, однак спільними зусиллями всі їх вдається долати.

- Скажіть кілька слів про Ваші плани на майбутнє

Найближчим часом активістами нашої громади заплановано реалізацію цілої низки проектів, спрямованих на підтримку та презентацію України на теренах Еміратів. Молюсь Богу, щоб все бажане вдалось втілити у життя.

- Ваші побажання для наших читачів

Мирного неба над головою, міцного здоров’я і невичерпної віри в свої сили. Якщо бажаєте змін, починайте творити їх самі.

Розмовляв Володимир Дітчук

Фото: facebook.com/yevheniy.semenov, facebook.com/UkraineAE

 

Рейтинг: 5.0 Голосів: 14 Переглядів: 1244
Ваша оцінка: 106267

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар