Як втілювався екологічний проект "Славен будь" у Кам'янці-Подільському

EXCLUSIVE ARTICLES07.11.201509:16 Ми навчились працювати разом, поважати думки інших і захищати свої


Революція Гідності, а пізніше війна були тими першими поштовхами для великої кількості молодих людей. З'явилося розуміння того, що багато залежить від кожного. Любити Україну можна не лишень захищаючи її на фронті чи займаючись волонтерською діяльністю, а готовністю послужити своїм ближнім, і одним зі способів такого служіння – прибираючи своє місто. Я був вражений великою кількістю людей, які це робили, і задоволений від того, що мав можливість бути присутній серед тих людей. Я дуже радію, що маю честь жити в Кам’янці-Подільському, а особливо через можливість спілкування з такою прекрасною молоддю і приємними людьми.

отець Ігор Павлій, ЧНІ

Проект Екологічне навернення «Славен будь» був першим для нас. Тому відчували велику відповідальність та невеликий острах. На щастя, з нами були досвідчені громадські активісти із ГО «Чисті схили» – Вікторія Желіховська і Олексій Крилов. Разом ми склали чудову команду. Окрім нашої основної мети – втілення проекту – навчились працювати разом, поважати думки і переконання інших, захищати свої. І це надзвичайно корисний досвід.

У нас була нитка, яка зв’язала увесь проект. Були моменти, коли вона здавалась ледь помітною, а іноді – вишивала чудові орнаменти.  Цією ниткою була наша віра в те, що Ісус іде поряд і підтримує. Це надихало в найскладніші моменти і додавало радості в хвилини, коли все виходило. І це просто чудове відчуття.

Колись один чоловік, який ще не зовсім зрозумів як це – жити з Богом, сказав,  що нам – християнам (можна навіть сказати – активним християнам) легко жити.  Це справді так – нам легко робити вибір: ми завжди вибираємо Бога, і Він завжди йде поруч.

Ось що згадує про проект Вікторія Желіховська (ГО «Чисті схили»):

«Жваве обговорення теми проекту, поїздки по розсадниках декоративних рослин, створення макету екологічних буклетів та банеру, згуртована участь багатьох кам’янчан у прибиранні, посадка дерев із завзяттям та веселим настроєм, смачне частування та спілкування у колі друзів все це залишило моральне задоволення і радість від спільної праці. Мене тішить, що люди об’єднуються заради спільної мети, готові брати на себе відповідальність за простір свого міста. Думати, що від тебе нічого не залежить – це шлях у нікуди. Саме із чистоти власних думок починається чистота наших домівок, міст, країн і планети. Якщо кожен із нас вирішить стати екологічно свідомим та енергоощадливим громадянином, ми зробимо неймовірно велику справу – збережемо свою планету.»

 

Цей проект став своєрідним полем, на якому кожен із учасників був сіячем та посіяв зерно. Хтось справді висадив саджанець, хтось очистив землю від тернини та каменю, а хтось нагодував та додав сили сіячам. Усе це є свідченням "живої" парафії та того, що Бог завжди з нами. Ми віримо, що Господь ще не раз об'єднає нас у добрій справі і щоразу плоди будуть ряснішими!

"Де двоє чи троє зібрані в Моє Ім'я, там Я серед них".

Дякуємо за шанс соціальній ініціативі «То-Ся не зробить!» (проект Патріаршої Комісії у справах молоді УГКЦ за підтримки Благодійного фонду Митрополита Андрея Шептицького і Благодійного фонду «RENOVABIS»).

Організатори проекту «Екологічне навернення «Славен будь»

Оксана Романович та Інна Ткач

Рейтинг: 5.0 Голосів: 9 Переглядів: 1243
Ваша оцінка: 106237

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар