Реколекції у Гніздичеві: як віднайти себе?

EXCLUSIVE ARTICLES06.11.201512:49 Темою зустрічі були одвічні питання: Хто Я? Куди іду? Чого хочу? Яка Я? Який Я насправді?


У кінці жовтня в живописному та затишному куточку Львівщини, у с. Гніздичів-Кохавина, що недалеко від Жидачева, відбулись реколекційні заняття для молоді.

Організатори цих катехитичних навчань, сестри Згромадження Непорочного Серця Марії, запросили практичного психолога, львів’янку Соломію Нарольську.

Темою зустрічі були одвічні питання, які виникають у підлітків та юнацтва: «Хто Я? Куди іду? Чого хочу? Яка Я? Який я насправді?».

Часто те, що виявляється у наших думках і діях в теперішньому, є наслідком подій з минулого

Молодь зупинилась в Реколекційному домі сестер Згромадження Непорочного Серця Марії Фатімської (Стрийська єпархія), де провела три корисні дні.

Спочатку все було, як завжди. Знайомство один з одним, тести на визначення особистості. А от потім ці лекційні заняття перетворились на відверті розмови, щирі одкровення та цікаві дослідження самого себе.

Пані Соломія чимало розповідала про науковий підхід до самопізнання, що спирається на усвідомлення несвідомих потреб та бажань. Адже часто те, що виявляється у наших думках і діях в теперішньому, є наслідком подій з минулого. Ми іноді не можемо зрозуміти, чому нам притаманні певні страхи, погані асоціації чи думки, навіть риси характеру, а виявляється, в більшості випадків – це обтяжливий спадок нашої підсвідомості, яка тримає у собі негатив душевних травм.

На прикладах вчень психоаналітика Фройда, психолога-гуманіста Маслоу та інших психологів-практиків, учасники тренінгу дізнались, як можна свідомо розвиватись, вдосконалюватись та змінювати своє життя на краще.

Цікавий мультфільм ілюстрував біблійний вислів «кожному дається по вірі його». Адже у житті все позитивне і хороше дається тим, хто відкритий до цього, хто, прокинувшись вранці, радіє дощу на вулиці, веселці у калюжах… А нещастя приходять до того, хто «очікує» неприємності, не довіряє людям і собі… «Тому, хто у всьому бачить сяйво, дається всього більше».

Все позитивне і хороше дається тим, хто відкритий до цього

Багато розмірковували про обдарування. Завданням кожного було перелічити свої таланти, якими нас нагородив Господь. Майже усі говорили сором’язливо та обережно, дехто розгублено здвигав плечима: «не знаю»… І тоді допомагали знайомі чи друзі, які зі сторони бачать наші сильні сторони, прояви обдарувань.

Як зазначила психолог, зазвичай комплекс невпевненості у собі, у своїх талантах формується в дитинстві батьками і людьми з близького оточення, які ставлять надто високі вимоги до нас або говорять про скромність, що повинна зупиняти нас перед хизуванням. Проте хизування і впевненість у собі – це два абсолютно різні поняття.

Комплекс невпевненості у собі формується в дитинстві батьками і людьми з близького оточення

Отець Ігор Стельмах, духівник триденних реколекцій, зазначив: «Хто має, тому додасться».

Ми повинні пам’ятати про ті обдарування, якими нас нагородив Господь. Адже, направду, кожен з нас володіє ними в достатку.

Цікавими були тести «Твій улюблений фрукт» та «Який ти птах?», які дещо припідняли завісу таємного та не до кінця зрозумілого. Те, що ховається всередині нас, завжди знаходить зовнішній прояв у наших рисунках, виборах, образах… Кожен отримав своєрідний звіт про те, ким він є, які риси у нього переважають, яка модель поведінки йому притаманна.

Говорили також про сім’ю, про те, як варто будувати відносини молодій парі, щоб в майбутньому відчувати повноцінне кохання, без дріб’язкових невдач, яких можна уникнути.

Загалом, учасники духовно-психологічних зустрічей були приємно враженні новаторським підходом до проведення таких християнських навчань.

Господинею ініціативи була сестра Анна Василик, саме завдяки її зусиллям розпочався реколекційний сезон у Гніздичеві. Адже це були перші реколекції для молоді у новому монастирі сестер ЗНСМФ.

Також для дівчат та юнаків провели екскурсію у старовинному монастирі св. Герарда, яким опікуються отці Редемптористи, і до церкви, де зберігалась чудотворна ікона Матері Божої Кохавинської, що з’явилась у 1646 р.

 

 Ось, які враження залишились від перебування на реколекціях у молоді:

«Відчуваю, що побував у Божій спільноті. Кожен вніс у неї щось своє. В кожному з нас своя родзинка. Щирі, відкриті і щасливі, такими я побачив моїх тепер уже знайомих. Я зробив для себе такий висновок: «Якими ти хочеш бачити інших, таким і сам будь. А словами Серафима Саровського  "Спаси себе і тисячі навколо тебе спасуться» (Тарас Полуліх).

 «Тут я зустріла раніше незнайомих мені людей, які стали поштовхом до здійснення моїх мрій. Я відчула підтримку, звідки і не сподівалась. Зараз мені не хочеться повертатись до звичного життя, бо розумію, що там не буде такої відвертої атмосфери, такого душевного затишку. Я сподіваюсь, що я зможу зберегти в собі усе, чого навчилась тут» (Софія Коваль).

«Я співпрацюю із комісіями Євангелізації і Катехизації Львівської Архиєпархії, навчалась в Катехитичному Інституті  УКУ, є практикуючим психологом - зазначає Соломія Нарольська. Вважаю, що такі зустрічі для молоді є дуже потрібними. Часто богословські трактування не так просто зрозуміти, складно запровадити у своє щоденне  життя. Намагаюсь пояснити духовні істини, пробуджуючи свідомість кожного, дотримуючись заповідей Божих.

На перших реколекціях зібралась молодь із церковних спільнот, і це дуже помітно. Адже вони уже мають міцнішу віру, значний багаж знань, є практикуючими християнами. Проте важливо і цікаво попрацювати також з молоддю, яка, на жаль, сьогодні ще є далекою від Бога. Наше завдання – дати християнське підгрунтя для формування внутрішньо багатої особистості та використання свого потенціалу з користю для ближнього свого. Це спільна, клопітка та дуже корисна робота у віднайденні в собі образу та подоби  Божої».

«Цими реколекціями ми розпочали річний цикл духовно-психологічних зустрічей, які відбуватимуться щомісяця, починаючи з кожної третьої п’ятниці – говорить с. Анна Василик, ЗНСМФ. Запрошуємо молодь долучатися до спільних роздумів, щоб більше пізнавати себе і Бога, формувати позитивні думки та вчитися любити себе та інших, прощати, приймати і дарувати любов».

***

Прийди і подивися!!!

Можливо Господь хоче і тобі щось відкрити :)

За анонсами наступних зустрічей стежте на сайті редемптористів, або на ДивенСвіті
 
Ірина Скишляк
Рейтинг: 4.7 Голосів: 15 Переглядів: 1899
Ваша оцінка: 106230

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар