12 рис Андрея Шептицького, які варто наслідувати

27.10.201511:13 Як перебувати на своєму місці і бути щасливим


20 жовтня 2015 року Божого молодь міста Тернополя мала можливість по-новому відкрити постать Шептицького через відкриту лекцію владики Теодора Мартинюка.

altНа перший погляд, впродовж року ми чули різні лекції, доповіді, читали книги про діяльність великого праведника українського народу Андрея Шептицького, що кожен очікував, чим саме  доповідач вразить допитливу молодь.

Однак очікування були більш ніж виправдані, ми побачили Шептицького як чеснотну особу, яку варто наслідувати, у таких сферах:

- постійному пошуку – пізнаючи і розуміючи себе, приймати рішення жити і поводись так як кличе серце і покликання. І саме такий вибір увінчається успіхом, якщо не буде піддаватись фальші;

- належному виборі – через прийняття рішень вибору без зволікань, але цілеспрямовано, вміння взяти відповідальність за свій вибір та пройти перевірку і розпізнання свого рішення;

- жертви – як основи подолання розуміння успіху мов запоруки щасливості, але водночас неминучості обставин складання жертви;

alt- науковість, за словами Митрополита, для молодої людини є тим, без чого не можна пробити собі шляху у житті. Реакція бунту і нічого не роблення не виправдовує нас. Натомість варто займатись самоосвітою і віднайти себе навіть у найважчих ситуаціях. Здобування, а не купування освіти, принесе більший результат, а вивчення  іноземних мов ще більше збагатить розуміння себе та інших.

alt

- спілкування – відкритість до порозуміння і контакту, побудові відносин з іншими для кращого самопізнання, пріоритетність зустрічі з особою, яка кожний раз приносить щось нове і будуюче. Висловлювання відкриває нас, оздоровлює, дає можливість побачити свої помилки, і можливість допомоги та сприяння ближнім.

· родинність – важливість зв’язку із родиною як із скарбом, наслідування прикладу батьків, дідуся і бабусі, розуміння продовження роду і своєї приналежності. Кожен є особливою і неповторною особистістю!!! І хоча часто відчуваємо себе зраненими, це не повинно бути причиною нашої зневіри;

alt

- терпіння – це бути здатним ніколи не скаржитись на біль, і формувати бачення терпінь не як чогось негативного, а як відважну боротьбу і зміни того, що можемо, а решта віддати в руки Бога. Саме у людській немочі проявляється Божа сила!!! Треба не боятися терпінь і належно їх приймати.

· відповідальність – це приймати активні рішення, які можуть бути помилковими, але це дає кращий результат аніж дездіяльність.

altОсновний принцип керування є «робити так, ніби все залежить від мене і молитись так, ніби все залежить від Бога»!;

- вірність – незмінно слідувати собі, своїм принципам;

- чесність – бути порядним у будь-якій ситуації;

- співчутливість – жити співпереживаючи інших, ставлячи себе на місце цієї людини, проте зберігаючи второпність;

- мужність – встояти у важких, болісних, незрозумілих обставинах, і що найголовніше встати і випростатись із них.

Без перебільшення всі ці риси митрополити Андрея покликані вести нас до гідного наслідування і формування нас як доброчестивих особистостей. Тож із гідним взірцем для наслідування і щирою молитвою приклоняємось до батька Андрея і крокуємо у буденне життя.

http://dyvensvit.org/media/gallery/full/s/c/scheptycjkyj8.jpg?timestamp=1445936118

Джерело: Обнова Тернопіль

Фото: sen-semilia.livejournal.com

Обнова Тернопіль

Рейтинг: 4.9 Голосів: 16 Переглядів: 2577
Ваша оцінка: 106183

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар