Бути щасливим у стосунках – просто і без вищої математики

EXCLUSIVE ARTICLES29.09.201514:31 Чому в нас є гіркі досвіди у спілкуванні з протилежною статтю? Бо нас ніхто ніколи не вчив будувати стосунки...


Всі ми маємо гіркий досвід у спілкуванні з протилежною статтю: у когось не склалося взаємної симпатії, хтось почав зустрічатися, а тоді його чи її «кинули». Хтось зустрічається чи навіть живе сімейним життям вже багато років, але постійно наступає на граблі нерозуміння та сварок. Виявляється, всі ці біди від того, що нас ніхто ніколи не вчив будувати стосунки. Та тепер в рамках соціального проекту Патріаршої Комісї у справах молоді УГКЦ є вишкіл , який вчить цій непростій справі – християнський навчально-розважальний курс «Гостинець».

«Щаслива сім’я своїми руками …бо То-Ся не зробить!» – під таким гаслом розвивається один із напрямків великої соціальної ініціативи «То-Ся не зробить!». Координатор цього напрямку в проекті Оля Матвійчук каже: «Якщо в молоді не виховувати правильне розуміння добрих стосунків – потім, уже з досвідом серйозних захоплень чи навіть сімейного життя, «переробити себе» буде набагато важче».

Чотири тренінгових гри-знайомств «Давай познайомимось!» у стилі «швидких побачень» стали стартом цілої кампанії зі зміни свідомості тих, хто шукає собі пару. Люди вчилися спілкуватися, вийшовши з простору соцмереж, що, погодьтеся, не всім просто: адже спробуйте за 5 хвилин скласти собі уявлення про людину, яку ви вперше бачите, і в цей момент ніякої додаткової інформації про неї не знайдете: ані вам фото з відпочинку, ані короткого досьє, в які роки яким було місце її навчання, ані списку друзів як ми це звикли все легко й просто мати в інтернеті.

Спробуйте за 5 хвилин скласти собі уявлення про людину, яку ви вперше бачите!

Другим етапом поширення ідеї «щасливої сім’ї своїми руками» на теренах Львівської архиєпархії УГКЦ став християнський навчально-розважальний курс «Гостинець». У приготуваннях та проведені курсу Олі Матвійчук допомагали священики, психологи, сімейні консультанти, професійні кухарі, тренери із командної взаємодії та танців. 

Цей чотириденний вишкіл – два вечори у Львові та два дні в гірському селі Тухля на Сколівщині – вмістив у себе і корисні інтерактивні лекції, і тренінги з кулінарії та танців, і молитву, і квест осіннім лісом. У ньому поєднано три складові земного буття людини: фізіологічну, психологічну та духовну.

Нам пощастило побути з 14-ма хлопцями та дівчатами, які зголосилися на курс, на кількох заходах.

Першого вечора, 24 вересня, спікер, викладач циклу бліц-зустрічей «Стосунки від А до Я», Володимир Чупрін розповідав про те, що треба знати, перш ніж почати стосунки. Однією з основних думок була наступна: допоки ми самі з собою нещасні – ніхто не здатен зробити нас щасливими.

Сподіваючись, що хтось прийде і врятує нас своєю любов’ю, увагою, подарунками, ми просто хочемо, аби той «хтось» сказав нам, що ми чогось варті. Та насамперед ми маємо могти сказати це собі самі. Також Володимир розповідав, що робити, якщо ми не знаємо, чим хочемо займатися в житті, якщо власний світ здається нам ненаповненим; чи потрібно дівчині самій на себе заробляти і що потрібно хлопцеві, аби до 35 років бути готовим до сімейних стосунків.

Поки ми самі з собою нещасні – ніхто не здатен зробити нас щасливими!

У п’ятницю, 25 вересня, учасники Курсу спілкувались з кандидатом психологічних наук Ларисою Дідковською, на тему «Сексуальність та секс – створено для двох». Це була чудова нагода для хлопців та дівчат дізнатися про самих себе більше. Не так вже й просто було згадати момент, коли ми вперше усвідомили, що ми хлопчик чи дівчинка, проаналізувати свої спогади про перші симпатії до протилежної статі, згадати свої фізіологічні та психологічні зміни в підлітковому віці й власну реакцію на них. Ці речі обговорювалися в групах, а тоді від кожної групи один спікер мав відповісти на питання лектора від імені всіх. Здавалося б, згадати себе – що це може дати? Та саме під кінець цього тренінгу під вправним керівництвом п. Лариси стало зрозуміло: переглянувши власний погляд на себе, можна себе зрозуміти, пробачити, підняти власну самооцінку, що й відчувалося під час висловлень вражень від лекції учасниками «Гостинця».

Що ще можна було і варто пережити на курсі «Гостинець»? Можна було покуштувати салати та курячі тюфтелі, які приготували хлопці та дівчата власноруч на спільному майстер-класі з кулінарії.

Варто було побачити, як учасники курсу танцювали під час майстер-класу з керівником та інструктором школи танців «LeoDance» Романом Стадником. Почути всі настанови та відповіді на найскладніші запитання від Володимира Чупріна та отця Юрія Остапюка, голови «Центру студентського капеланства» Львівської архиєпархії. Активно виконувати різні інтерактивні задачі на командну взаємодію у лісі в екстремальних умовах під дощем, коли хлопці проявляли всю свою мужність, а дівчата дійсно відчували, що таке бути слабкою, не хвилюючись за власну безпеку, зуміти довіритись. Проте найголовніше, як завжди, залишається поза кадром.

Ми мали унікальну нагоду побачити одного з учасників цього курсу про близькі стосунки наступного дня після його завершення. Це просто неймовірно – спостерігати, як людина змінюється на очах. Як висловилася Оля Матвійчук, кожен учасник був добрим ґрунтом, у який вкинули добре зерно. І йому ще потрібен час щоб прорости. Та коли проросте – ми матимемо 14 молодих людей, які з гідністю і впевненістю стануть саме тим чи саме тою, для неї чи нього тим єдиним чи єдиною яку/якого не залишать аж до смерті. Бо саме заради усвідомлення своєї особи та створення щасливої сім’ї і задумувався християнський навчально-розважальний курс «Гостинець».

А ще і у вас, і в нас є нагода потрапити на наступний «Гостинець», який Оля Матвійчук, координатор напрямку «Щаслива сім’я», обіцяє організувати ще в цьому році. І на власному досвіді переконатися, що бути щасливим у стосунках треба вчитися... бо #ТоСяНЕзробить!

ДивенСвіт

Фото: Софія Яківців

Рейтинг: 5.0 Голосів: 35 Переглядів: 3462
Ваша оцінка: 106049

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар