Любов, батьківство, сім'я: рецепти від о. Юзефа Августина

EXCLUSIVE ARTICLES17.09.201511:59 Як боротись із своєю сексуальністю? На такі та інші складні запитання не кожен зможе дати відповідь, проте отець Юзеф Августин це робить! Саме для щирих розмов із молоддю була організована зустріч під назвою "Любов, батьківство, сім'я" у Львові 16 вересня 2015 року


Зустріч з отцем-єзуїтом Юзефом Августином, що днями відбулася у щойно відкритому центрі «Архистратиг» у Львові, складно назвати дискусією, позаяк більше оповідав автор, це радше полілог –  полілог різних досвідів, різних тем, проблем, світоглядів.

Без сумніву, Юзеф Августин належить до тих інтелектуальних і духовних світочів, які пильно працюють над охороною істин модерного життя: проблеми тут і зараз, виклики сьогоднішнього суспільства, конкретні відносини і таке інше. Мабуть, саме через це так цікаво слухати цього письменника, до того ж такого жвавого, активного та дотепного у бесіді.

Побіжно презентуючи видання цілої серії перекладів своїх творів у видавництві «Свічадо», священик закцентував увагу на кількох засадничих умовах духовного життя. Очевидно, основою його є молитва. «Молитва вимагає вчителя, вона вимагає школи»,  – каже письменник, метафорично порівнюючи духовне життя із непосильним тягарем: не підготувавшись як слід фізично – надірвемо спину; не маючи методики чування у молитві – швидко знеохотимось. Відтак одною із першоумов духовного життя, на думку отця, є щирість та позитив, вдячність Богу, а не оскарження, нарікання, концентрація на негативі, бо це саме той шлях, яким пішов диявол.

Лише Божа любов є безкорисливою, людську любов треба ж заслужити, важко працюючи для того

Любов – то така справа, про яку багато говорять, та, як слушно зазначає автор, говорять зовсім по-різному. Суттєво інший сенс любові у першій заповіді та любові у рок-пісні. «Це слово вимагає глибокої застанови, – каже Юзеф Августин і додає – Лише Божа любов є безкорисливою, людську любов треба ж заслужити, важко працюючи для того». То ж, веде далі отець, батько – п’яниця чи мати, в якої постійні істерики, – якої  любові вони можуть вимагати у своїх дітей? Порушивши тему батьківства, якій, власне, присвячено книгу «Путівник для батька. 40 роздумів», автор наголошує на проблемі порозуміння та самовиховання: мусимо розуміти своїх батьків, іноді прощати їм – і все для того, щоб змогти належно виховати своїх дітей.

Мусимо розуміти своїх батьків, іноді прощати їм – і все для того, щоб змогти належно виховати своїх дітей

Йшлось цього вечора також і про закоханість, яку отець назвав «великим даром», який насамперед цінний тим, що дає мотивацію – потужну, непереможну силу до зміни, до руху: «Закоханий хлопець зробить усе, щоб дівчина його любила».

«Як боротись із своєю сексуальністю?», – звучить із залу. На це запитання отець відповідає дуже чітко: «Бог дав десять заповідей і шоста заповідь є шостою, а перша першою». Відтак йдеться про те, що насамперед має бути Бог – якщо в центрі вашого життя є Бог, то і все інше буде на своїх місцях. Не варто надавати гріхам проти шостої заповіді якогось особливого статусу, але слід насамперед дбати про чистоту серця, добрі наміри і вчинки – все це допоможе у боротьбі із власною слабкістю. Так само просто звучала відповідь на запитання щодо дошлюбної чистоти: «Тому, хто входить у духовне життя, відповідь стає очевидною». Трапляється різне, веде далі священик, але завжди все виявляється у своєму світлі: інтимні стосунки зобов’язують. В тому випадку, коли йдеться про використання одне одного, – це, без сумніву, вкрай непорядно. Та головне, що слід пам’ятати християнину, насамперед – духовність, а не сексуальність і все з нею пов’язане. Значно серйознішою проблемою будь-яких відносин стає порозуміння, пошук компромісу та безкорисливість у любові.

Слід дбати про чистоту серця, добрі наміри і вчинки – це допоможе у боротьбі із власною слабкістю

«Дружня порада: не збираймо в собі болю, комплексів. Працюймо на любов. Заслужімо цієї любові». Саме цими постульованими порадами можна окреслити наскрізну лінію усієї творчості отця Юзефа Августина, а зокрема і цієї вечірньої вересневої зустрічі.

Довідка

Отець Юзеф Августин – єзуїт, редактор журналу «Духовне життя», автор понад 30 видань з психології та духовності, введення в духовне життя, молодіжної проблематики, формації священиків і духовного керівництва.

Тетяна Трачук, спеціально для ДивенСвіту

Фото: credo-ua.org, svichado.com

Рейтинг: 4.5 Голосів: 21 Переглядів: 3314
Ваша оцінка: 106004

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (4)

+

Додати коментар  • 21 Вересня, 2015 12:09Ondřej Відповісти
  • 'як боротись із своєю сексуальністю?' питання звучало 'як опанувати власну сексуальність', а не як її побороти... більше того, Ю.Августин пише що з сексуальністю не треба боротися.. бо вона вилізе неврозами, натомість її треба опановувати...


  • 23 Вересня, 2015 17:18Мирося Упошуках Відповісти
  • Справді якось аж страшно звучить питання "як боротися зі своєю сексуальністю?" це все одно, що боротися зі своєю дворукістю, чи зі своїм зростом. Підозрюю, що нехотячи саме через такі помилки у свідомості виникає проблема, коли своєї приналежності до певної статі молода людина соромиться чи не цінує належно. Не була на цій зустрічі, але маю надію, що о.Юзеф вів розмову у руслі "зрозуміти, пізнати, прийняти, полюбити, цінувати" :)


  • 22 Вересня, 2015 16:22Марта Руденька Відповісти
  • Трошки детальніше про відповідь на запитання про сексуальність можна почитати в статті "10 тез про любов від о. Юзефа Августина"
   http://dyvensvit.org/articles/106018.html


  • 22 Вересня, 2015 19:32Ondřej Відповісти
  • дякую! а ще більше можна прочитати в його ж книзі "Сексуальна інтеграція"