«Хочу! Можу! Зроблю!»: мотивація як запорука успіху проекту

EXCLUSIVE ARTICLES16.09.201513:25 Яка ж мотивація переможців Всеукраїнського конкурсу «Хочу! Можу! Зроблю!» та, власне, чому греко-католицька молодь України хоче втілювати саме ті, а не інші соціальні проекти?


Нещодавно завершився відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу соціальних проектів для парафіяльних молодіжних спільнот Української Греко-Католицької Церкви, який оголосила соціальна ініціатива «То-Ся не зробить!» (проект Патріаршої Комісії у справах молоді УГКЦ). А 12 вересня для переможців Конкурсу організували тренінги з управління проектами та комунікації з медіа. Саме там нам вдалося поспілкуватися з хлопцями та дівчатами, які готові втілювати мрії в життя.

На зустрічі, яку провели тренери Інституту Лідерства та Управління УКУ Дмитро Якимець й Анна Мота-Шнайдер, серед іншого учасники розповіли, що одним із перших і найважливіших етапів проекту є визначення справжньої мотивації. Виявляється, більшість людей не одразу може її визначити (за Абрахамом Маслоу) і найчастіше озвучують ті прагнення та побажання, які є суто формальними, а от істинна причина, яка була поштовхом до діяльності, прихована десь глибше і вона завжди є значно глобальнішою. Як зазначив Дмитро Якимець, «мотивація – це як зерно, яке потребує правильного ґрунту»

Яка ж мотивація переможців та, власне, чому вони вирішили робити ті, а не інші проекти?

Проект с. Добротів, Івано – Франківська область, «Благоустрій території, облаштування дитячого майданчика і парку», о. Юрій Цюрак:

Ми взяли участь у цій ініціативі тому, що прагнемо покращити стан території прилеглої до храму та мати можливість спорудити дитячий майданчик і парк поряд. Ми вважаємо, що діяльність, яка відбувається довкола храму, настільки ж важлива як і та, що проходить всередині церкви. Намагаємось долучити якомога більше парафіян та й загалом усю громаду села до цієї справи.

Проект м. Радехів, Львівська область, «Історична справедливість», Тетяна Садовська:

Ми вирішили впорядкувати міський цвинтар, адже це місце має не лише духовну, але й історичну цінність. Там є поховання парохів та визначних міщан.  Плануємо організувати екскурсії по цій території для відвідувачів міста, зробити перепис архіву поховань та просто облагородити територію довкола могил. Ми вже почали робити перші кроки до реалізації наших задумів, та віримо, що сьогоднішній тренінг дозволить нам систематизувати свої знання про процес розвитку проекту.

Проект м. Кам’янець – Подільський, Хмельницька область, «Екологічне навернення «Славен будь», Інна Ткач:

Ми у своїй діяльності уже маємо досвід соціальної співпраці, про яку йшлося у сьогоднішньому тренінгу, адже колегуємо із організацією «Чисті схили». Конкретно цей екологічний проект є чимось абсолютно новим для нас. Ми взяли за зразок енцикліку Папи Франциска «Екологічне навернення «Славен будь», адже у ньому є усі засади сучасного озеленення та підтримання нормального екологічного стану нашого довкілля. Ми плануємо розповсюджувати інформацію про нашу ініціативу завдяки банерам, а не листівкам, на виготовлення яких іде величезна кількість дерев, а їх потрібно зберегти.

Проект м. Жидачів, Львівська область, «Пізнай своє місто на велосипеді», Орест Гаврильчук:

У нашому проекті прагнемо поєднати практичну та теоретичну сторони ідеї. З допомогою сьогоднішнього навчання ми зможемо правильно сформувати нашу подальшу роботу. Плануємо організувати у Жидачеві велопробіг, а також тренінги, під час яких пояснюватимемо учасникам дорожнього руху (насамперед велосипедистам різного віку), правила їзди, екіпірування, технічні особливості та розкажемо про значення дорожніх знаків. Із нами співпрацює спільнота «Білі берети» - це група медиків, які проводитимуть навчання з надання першої медичної допомоги.

Проект м. Дрогобич, Львівська область, «Світ родини: разом жити, молитись, творити», Ірина Дзюрах:

Наш проект створений задля допомоги неповносправним дітям та їхнім сім’ям. Ми уже маємо досвід такої роботи, адже багато учасників проекту допомагає у волонтерської організації «Дрогобицьке добровільне товариство захисту дітей – інвалідів «Надія». Ця спільнота існує 10 років, і ми не плануємо зупинятись на досягнутому. Ми проводимо свята, виставки-продажі, виїзні заходи,арт-флешмоби та багато інших заходів спільно з дітьми та сім’ями. Перемога у Конкурсі дозволяє нам зробити ще більше, залучити велику кількість охочих, провести паломництво та духовні зустрічі для молоді зі звичайних сімей і тих, де є молодь з особливими потребами. Завжди прагнемо бути ближчими до тих, кому насправді дуже потрібні.

Тепер керівники та ініціативні групи 11 проектів переходять до наступного етапу: безпосереднього втілення своїх ідей у своїх парафіях, містечках, селах та містах. А ми й надалі інформуватимемо вас про те, як молодь з різних куточків України втілює свої мрії.

Розмовляла Ірина Скишляк

Рейтинг: 4.5 Голосів: 11 Переглядів: 1845
Ваша оцінка: 105998

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар