ХІ Фестиваль редемптористської молоді: свято радості великої родини

EXCLUSIVE ARTICLES07.08.201512:54 З 30 липня по 2 серпня 2015 року у Івано-Франківську відбувався вже одинадцятий фестиваль, який збирає молодь з парафій редемптористів. Такий фестиваль відбувається кожні два роки і з 2011 року відбувається щораз у іншому місті. Гасло цьогорічного фестивалю було «Бог і Україна». І, правду кажучи, тими словами було просякнуте усе: від номерів, які готували молодіжні спільноти на представлення теми фестивалю, до поглядів в очах.


Трохи «паломництва довіри»

Впродовж фестивалю молодь проживала у парафіян храму, на території якого відбувався фестиваль. Вийшло щось на кшталт новорічних зустрічей Тезе: хтось приймав тебе у свою домівку, переживав про твою дорогу додому після вечірньої молитви (яка, до слова, закінчувалась трохи пізно), дбав про твій нічний відпочинок і про те, щоби ти не був голодний. А попри те усе, було багато розмов: про життя, про церкву, про молодь, про … все на світі.

Таланти і креатив

Усі три вечори фестивалю (презентації спільнот у перший день, виступи до теми фестивалю у другий та концертна програма у третій) були місцем ділення талантами. А їх у молоді – шалена кількість. Подекуди нижня щелепа сама опускалася вниз і очі широко розплющувались від захоплення. Проте, креатив не обмежувався лише вечірніми програмами. Навіть в черзі за обідом молодь уміла зайняти себе та повеселити інших: тарілки і виделки перетворювалися в ударні музичні інструменти, а дзвінкі голоси творили «співи фантастичні».

Редемптористська родина або Будьте як вдома

Незважаючи на те, що молодь з’їхалась з різних міст і спільнот, на те, що далеко не всі були між собою знайомі, а то й навіть ніколи не бачились, атмосфера була дуже родинна. Якось воно по-особливому відчувалося вже в той момент, коли ти ступав на територію фестивалю, коли ще не знав, кого ти зараз зустрінеш. Точно знав, що тут ти «свій серед своїх». Тут ти можеш бути собою справжнім. Тут тобі нічого боятися.

Бог і Україна

Патріотичні чотки чи файнички на гуртках у суботу, українські банси, патріотичне фото у вільну хвилину, великий лист воїнам в АТО, флешмоб зі спільного виконання гімну із синьо-жовтими кульками в руках і ще багато-багато всього. Україна  була в серцях у кожному моменті фестивалю.

А які "Козацькі забави" були у суботу! То були змагання для справді сильних духом і тілом, веселих і спритних козаків і козачок.

Молитва і духовність

Не знаю, чи могло б щось творити всю цю атмосферу єдності, якби не молитва. Мудрі повчання о. Андрія Рака, протоігумена Львівської провінції ЧНІ та духівника фестивалю, допомагали переосмислити для себе історію Закхея і поглянути новим поглядом – поглядом надії – на своє життя.

Вечірня молитва, яку готувала теж молодь, була щоразу стишенням після бурі емоцій, миром і спокоєм огортала серце.

Атмосфера

Якщо одним словом – то «ФАНТАСТИЧНА». Там, де є молодь, не може бути сумно чи нудно. А якщо та молодь любить життя у його повноті, то ви не сумуватимете. Сотні жартів, усмішок, танців, обливання водою у суботню спеку, гра у футбол чи волейбол – радість, яка переповнює. Спадають на думку слова св. Івана Боско про те, що диявол боїться радісних людей. Бо у щирій радості для нього немає місця.

Фестиваль молоді … і що далі?

Я не знаю, чи можна розповісти про все, що ми пережили за ці 4 дні. Напевно, ні. Найголовніше питання «Що далі?». Фестиваль закінчився, а що тепер?

Ми усі повернулися на свої місця, нас чекають подальші випробування, радощі і небезпеки. Такі фестивалі стають натхненням для того, щоби долати труднощі з Богом, щоби змінювати світ довкола себе, щоби свідчити любов, коли світ проявляє байдужість.

Ве-е-е-е-еличезне спасибі оргкомітету фестивалю – Секретаріату молоді і покликання Львівської провінції редемптористів. 

Хай у наших серцях закарбується «Бог і Україна».

Андріяна Баран

Рейтинг: 5.0 Голосів: 28 Переглядів: 1805
Ваша оцінка: 105848

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар