Екологічні ініціативи проекту "То-Ся не зробить" на фестивалі "Вітер На-Дії"

EXCLUSIVE ARTICLES31.07.201511:55 На фестивалі "Вітер На-Дії", котрий пройшов у Львові 23-26 липня, соціальний проект Комісії у справах молоді УГКЦ "То-Ся не зробить" спільно з екологічним бюро УГКЦ провели ряд екологічних заходів та ініціатив. Найцікавіше у короткому фоторепортажі.


Ековаліза

Кожен бажаючий міг ознайомитися із деякими речами, що допомагають бути більш дружніми до довкілля. Кожен, хто хотів отримати яблуко, повинен був вислухати коротку лекцію про наявні у валізі перлатори (насадки для економії води), світлодіодні лампи, прилад для вимірювання температури лазерним променем, прилад для фіксації споживання струму приладами у режимі стенд-бай, подовжувачами з вимикачами напруги на кожній розетці, "Екологічним дороговказом" та іншою еколітературою. Кожен отримував флаєри та буклети на екотематику. Ековалізу представляв о. Михайло Неїжмак, екореферент Донецького екзархату УГКЦ.

Екообливання

У спекотний полудень хочеться освіжитися, особливо якщо багато рухаєшся і перебуваєш під відкритим спекотним сонцем. Для молодих людей обливання водою – це приємно і весело. Чому Екообливання? Тому, що молодь обливалась екологічно чистою водичкою, бігала на екогалявині Фестивалю, грілась і сушилась під екосонечком, їла екояблучка і мала гарний еконастрій.

Змаги із сортування сміття

Проводилися 2 змаги. Вікторина та естафета. У обидвох заходах взяло участь по 30 осіб. Серед питань на вікторині були, зокрема, такі: «Що означає в дослівному перекладі з грецької екологія? Що таке "парниковий ефект"? Які види відходів ви знаєте? Що таке ПЕТ-пляшка? Який час розкладу у ґрунті пластику? Чи можна забруднену картонну коробку з-під молока викидати до контейнера з надписом 2Папір"? Cкільки потбірно зрубати дерев, щоб отримати одну тонну паперу? Які види відходів ми можемо піддавати рециклінгу?» та інші.

На естафеті учасники розбилися на команди по 2 осіб. Завданням було за 1 хвилину правильно посортувати максимальну кількість сміття.

Переможці акцій одержали смачні і цікаві призи: фрукти, книги, екорозмальовки і флешки.

Сортування сміття на території Фестивалю

Сміття сортували за трьома типами: пластик, папір і картон та змішані відходи. Учасники "Вітру На-Дії" дуже позитивно сприйняли сортування сміття на території Фестивалю. Координатор екозаходів Олег Котис зазначає: "Це, напевно, було вперше організовано у Львові. Ми бачили, що молодь старається і з радістю сортує його. Основне, щоб для сортування були створені відповідні умови, також важливо людям пояснити, які є види сміття і як його сортувати. Молодь розуміє і готова це робити, а це добре. Сподіваюсь, що приклад організаторів "Вітру На-Дії" стане популярним і усі молодіжні фестивалі будуть його наслідувати".

Завдяки тісній співпраці Соціальної ініціативи "То-Ся не зробить", о. Ростислава Пендюка і Михайла Прийдуна цього року команді "Вітру На-Дії" вдалося добре підготувати Фестиваль до сортування сміття. Також дуже допомогли компанія Еко-Львів, яка надала частину контейнерів для роздільного сміття, а також компанія АВЕ, яка погодилась вивести сміття після фестивалю окремими машинами.

ДивенСвіт

 
Рейтинг: 5.0 Голосів: 8 Переглядів: 1697
Ваша оцінка: 105805

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар