Як не піддаватися спокусам? Поради екзорциста

18.07.201512:12 Спокуси стосуються кожного, – каже екзорцист отець Даріуш Галянт, ОМІ, який на кілька днів завітав до України. В момент спокуси злий дух подає нам гріх у золотій обгортці або на золотій таці. Людина знає, або ж не знає, що є всередині. Однак приймає пропозицію... Подаємо фрагмент інтерв'ю о. Даріуша для Католицького медіа-центру.


- Отче, що ви можете сказати про механізм спокуси?

- Пам’ятаємо історію Адама і Єви. Вони не повірили Богу, і пішли перевірити… через свою цікавість… В народі кажуть: «цікавість – перша сходинка до пекла». Варто зауважити реакцію злого духа. Коли Адам і Єва наблизились, то злий дух не виявився злим, а лише чемно і провокаційно їх запитав: «Чи це правда, що Бог заборонив їсти плоди з усіх дерев?». Знав, що бреше, але спеціально брехнею хотів їх спровокувати. І тоді Єва почала діалог: «Зараз я тобі все розкажу!». А як почався діалог, то знаємо, як це закінчилось. Програли.

- Чому ж надійшла поразка?

- Ми, як люди, маємо обмежений інтелект порівняно з дияволом, який був створений як янгол. Тому він хоче, щоб людина у своїй вільній волі почала з ним розмову. Тоді – кінець. Це якби дитина розмовляла з професором університету.

- І що ж тоді нам, людям, робити?

- Мудрість людини полягає в тому, аби не входити в діалог зі злим духом, зі спокусою. Так було спочатку, і так є сьогодні. І тоді Бог сказав людям: «Не підходьте до цього дерева, бо помрете!» Сьогодні так само Бог каже: «Прошу вас, не чиніть перелюбу, не крадіть, шануйте батька і матір...». Але людина говорить: «Ні, ні, ні. Я маю перевірити. Бог приховує від мене щось добре». І входить у гріх.

- Ми живемо у ХХІ столітті. Чи має диявол якісь нові методи?

- Методи злого сьогодні такі самі, як і в раю. Нічого нового. Тільки має інші форми і знаряддя. Використовується сучасна електроніка, інтернет, комп’ютери, відеоігри.

За матеріалами: catholicnews.org.ua

Фото: poetryclub.com.ua

Рейтинг: 4.8 Голосів: 35 Переглядів: 3997
Ваша оцінка: 105766

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар