"Мужність українців вражає!.."

EXCLUSIVE ARTICLES07.07.201511:57 Даніель приїхав до України з Німеччини, щоби в Івано-Франківську стати волонтером – послужити людям із особливими потребами, а також самотнім і хворим.


На кріслі в приймальні благодійного фонду сидить молодий симпатичний парубок, який до приїзду сюди не знав ані слова українською. І в БФ "Карітас – Івано-Франківськ УГКЦ" його прийняли з радістю. Аби в хлопця було добре серце і працьовиті руки – а порозуміння можна знайти і так. Тим більше, коли потрібні слова вивчити нескладно: більшість волонтерів-іноземців без проблем вчиться базового мінімуму мови на місці, а Даніелю ще й додатково допомагає перекладач.

- Даніелю, як ти тут опинився і чому взагалі вирішив приїхати до України?

- Я хотів пізнати нову країну, інакшу культуру, набути нового досвіду. Тому одна організація в Німеччині, яка працює з волонтерами, запропонувала мені поїхати до України, щоби працювати в "Карітасі" в Івано-Франківську. Тут мої вміння виявилися потрібними у служінні людям із вадами розвитку та в проекті "Домашня опіка".

- Чим конкретно ти зараз займаєшся і які маєш враження від перебування в Україні?

- Здебільшого я присвячую час дітям та молоді з вадами розвитку, також допомагаю клієнтам "Домашньої опіки". Наприклад, я допомагаю молоді з особливими потребами більше рухатися та набувати у русі самостійності. У мене специфічна спеціальність (Близька до українського розуміння поняття "реабілітолог". – І. М.), і я допомагаю людям розробляти дрібну моторику та мускулатуру. Мені це подобається, хоча, безперечно, тут інакше, ніж воноби виглядало в Німеччині. Загалом мене захоплює українська культура, ваша щирість і відкритість. Я радий бути тут.

- Вдома не лякали війною в України?

- Було таке (всміхається). Мене навіть попереджали та застерігали, радячи не їхати до вас. Довелося докласти трохи зусиль, щоби пояснити людям, що Донбас досить далеко до Івано-Франківська, і безпосередньо тут взагалі нічого не відбувається. На щастя, батьків та родичів вдалося заспокоїти та врешті довести їм, що в Україні я насправді перебуваюв безпеці.

- Даніелю, ти приїхав на рік подарувати себе Україні, але можливо й Україна вже щось подарувала тобі? Які враження від перебування у нас ти повезеш додому?

- Так, Україна вже подарувала мені багато добрих вражень і я обов’язково буду ділитися ними зі своїми родичами і друзями вдома. Відкриті серця українців, ваша мужність і сила єднання у важкі часи насправді вражають. Бажаю вам так тримати й далі!

- Дякую за добрі слова, щасти тобі!

Розмовляла Ірина Максименко

Рейтинг: 5.0 Голосів: 9 Переглядів: 1558
Ваша оцінка: 105717

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар