Чоловіком і жінкою сотворив їх

EXCLUSIVE ARTICLES20.06.201512:38 Чому у сучасному світі, де, здавалося би, так легко здобути потрібні знання та інформацію, як правильно побудувати сім'ю, так багато пар є нещасливими? Основною проблемою невдалих стосунків є те, що ми, будучи різними, про це просто не здогадуємося. Про відмінності між чоловіками і жінками говорив Дмитро Романко, магістр богослов'я та бакалавр філософії, працівник Комісії УГКЦ у справах родини, на семінарі "Школа відповідальності", що проходив у Львові в приміщенні УМХ 17-19 червня.


Ми, чоловіки і жінки, відрізняємося настільки суттєво, що навіть слова "Я тебе кохаю" сприймаємо по-різному. Якщо запитати звичайну пересічну аудиторію, з яким словом у вас асоціюється слово "кохання", то дівчата і хлопці називатимуть різні слова. Наприклад, слово довіра буде спільним. Без довіри взагалі неможливо будувати стосунки. Якщо немає довіри, про будь-які стосунки справжні ми не говоримо в принципі. Якщо у стосунках двох людей є ревність, а ревність є показником відсутності довіри, тоді ми не можемо сказати, що між ними існує любов взагалі. Вони зустрічаються, між ними є якесь бажання бути разом, між ними, можливо, існує якась пристрасть, але ми не можемо говорити про справжню любов, тому що між ними немає елементарної довіри.  Дружина – це особа, якій ти довіряєш найбільше, більше навіть за власних батьків.

Жінка розуміє, що її люблять, коли їй дарують час, увагу, турбуються про неї, піклуються, а вона в свою чергу також виявляє свою любов через ці вчинки.

Але далі слова, терміни розходитимуться. У жінки поняття кохання асоціюються найчастіше з такими словами як турбота, увага, ніжність, піклування. Але що це означає на практиці? На практиці це означає, що жінка розуміє, що її люблять, коли їй дарують час, увагу, турбуються про неї, піклуються, а вона в свою чергу також виявляє свою любов через ці вчинки. Тому що для неї любов і виявляється у цих речах. Але "Чоловіком і жінкою сотворив їх". І те, що для чоловіка є любов, суттєво відрізняється від того, як це бачить жінка. І з цим пов'язано багато непорозумінь.

Часто непорозуміння бувають різного характеру. Чоловіки і жінки відрізняються фізично. Уявіть собі, що чоловіки не знають про те, що жінки слабші фізично. Що це означає? Коли чоловік підняв 40 кг, віддає жінці 40 кг, на практиці це буде дуже боляче. Але таких відмінностей є дуже багато.

Дівчата, чи в вас було таке відчуття, ви їдете в транспорті, спокійно собі дивитеся у вікно, або стоїте на зупинці і думаєте собі про якісь інші речі і зауважеєте, що на вас дивиться хлопець? Ви повернули на нього голову, а він раз: очі ховає вниз. Дівчата думають: "Хлопець до мене зачіпається, я його дуже вразила, дуже йому сподобалася". Але проста дуже банальна справа… Бог сотворив чоловіка відмінному навіть в тому, що він по-іншому бачить. Чоловіки мають центральний зір. Ми бачимо дальше, на більшу відстань, але вужче. Тому ми розуміємо, що на нас дивляться тільки тоді, коли нам дивляться в очі. Але в жінки краще розвинений периферійний зір. Тому жінка спокійно зауважує, що на неї дивляться навіть тоді, коли дивиться кудись в іншу сторону. Тому дівчата, не тіште себе, що за вас зачіпаються. А ви хлопці, будь ласка, не паліться! Це є непорозуміння, але ви розумієте, до чого може призвести.

Бог сотворив чоловіка відмінному навіть в тому, що він по-іншому бачить. Чоловіки мають центральний зір, а в жінки краще розвинений периферійний зір

Інша відмінність є те, що ми по-різному реагуємо на різні речі. Мабуть, у вас в дитинстві не раз траплялася така ситуація: тато дивиться телевізор або читає газету, мама щось говорить йому, а він з першого разу нічого не чує. Більшість жінок переконані, що в чоловіків гірший слух. Вони як глухарі. Тому жінка на другий раз вона говорить голосніше, третій – ще голосніше, а на четвертий взагалі починає кричати. І виникає конфлікт, сварка. А причина в тому, що ми, чоловіки, сотворені Богом з одноканальною увагою, ми здатні зосереджено робити лише один процес. І тому коли ми дивимося телевізор, то дійсно не чуємо, що нам говорять. Тому не потрібно кричати, бити телевізор чи чоловіка. Просто вистачає привернути його увагу так, щоби він більше ні на що не відволікався. Тому що ми створені по-іншому, для жінок робити кілька справ одночасно є нормальним, тому що вони мають багатоканальну увагу. Наприклад, коли чоловіки дивляться за дитиною, можуть за дитиною тільки і дивитися. Сварки набагато легше уникнути, коли про цю особливість знати.

В середньому жінці потрібно 20 тисяч слів на добу, щоб виражати свої почуття, в той час як чоловікам потрібно всього 7 тисяч слів – втричі менше.

Але найосновнішою відмінністю, вже не говорячи про здатність мислити, є в тому, що ми по-різному говоримо, розмовляємо. Це пов'язано навіть з тим, що нам потрібна різна кількість слів для вираження своїх переживань. В середньому жінці потрібно 20 тисяч слів на добу, щоб виражати свої почуття, в той час як чоловікам потрібно всього 7 тисяч слів – втричі менше. Із цією відмінністю часто пов'язана певна несправедливість. Часто жінки кажуть на чоловіків: "Вони мовчуни", а чоловіки кажуть на жінок: "Вони язикаті хвеськи, їм би тільки поговорити". Але це нормально, тому що для жінки мова є засобом вираження своїх почуттів, своїх емоцій. Для чоловіків мова таким засобом не є. Ми не передаємо свої пережиття мовою. Ми не говоримо про поезію чи щось подібне. Йдеться про звичайну розмову.

Але як це проявляється на практиці? Якщо хлопця запитати: "Як твої справи?" і він скаже "Добре" , він сказав усе, що хотів сказати. Жінці ж насправді треба дещо більше слів. І тому відповідно виникають певні непорозуміння. Напевно ви знаєте, коли є якийсь конфлікт чи прикра ситуація, і чоловік запитує жінку: "Що сталося?", жінка віповідає: "Нічого". І знову: "Що сталося?". "Нічого". І часто потрібно запитати 5 разів, щоби жінка почала говорити. Але навіщо жінка заставляє чоловіка запитати аж 5 разів? Для того, щоби він проявив свою увагу. Якщо запитати лише один раз, це недостатньо для того, щоби проявити свою увагу, інтерес.

Інша ситуація. Чи ви знаєте, що означає, що жінка не хоче говорити зі своїм чоловіком? Про що це свідчить? Вона ображена. Мовчазна жінка – ображена жінка. Чи ви знаєте, про що свідчить, коли чоловік не надто балакучий зі своєю жінкою? Те, що він втомлений або надто зосереджений. Зауважте, ображений або злий чоловік мовчазний лише тоді, коли він намагається наслідувати модель поведінки жінки. Для злого чоловіка природньо, якщо він стукне по столу, буркне, буде кричати, але злий чоловік ніколи не буде мовчазним. Не варто дивуватися, що чоловіки часто наслідують модель поведінки жінки. Вдома жінки, в школі переважно вчительки – жінки, тому у сучасному світі для чоловіків бути чоловічними так само важко, як бути для жінок жіночними.

Не варто дивуватися, що чоловіки часто наслідують модель поведінки жінки. Вдома жінки, в школі переважно вчительки – жінки, тому у сучасному світі для чоловіків бути чоловічними так само важко, як бути для жінок жіночними.

Тому уявіть собі ситуацію, чоловік приходить додому з роботи і запитує жінку: "Привіт, кохана, як справи?", Жінка відповідає: "Привіт, Добре", тоді чоловік знову запитує жінку: "Дійсно добре?", вона відповідає: "Добре", чоловік думає: "Хм.. Жінка не хоче зі мною говорити. От коли я не хочу говорити? Коли я втомлений. Напевно, моя дружина втомилася." І тоді він каже: "Ну якщо все добре, не буду тобі заважати". Як ви думаєте, яка буде реакція дружини? Вона образиться ще більше! Вона подумає: "Він мене не розпитав, я йому байдужа, він мене не любить!". Ситуація навпаки. Повертається з роботи дружина, чоловік дійсно втомився. Дружина питається чоловіка: "Привіт, коханий, як справи?". "Добре". "Дійсно добре?". "Та добре". Яка буде перша думка дружини: "Мій чоловік не хоче зі мною говорити. Напевно він через щось образився, треба дізнатися". І тоді дружина починає ще більше розпитуватися чоловіка: "Коханий, все гаразд? Нічого не трапилося? Тобі подобається, як я приготувала сніданок, як я попрала речі?" Яка буде реакція чоловіка? Мабуть, він роздратується, бо потребував спокою, тому був неговіркий.

У першому і в другому випадку чоловік і жінка хотіли як краще, але вийшло непорозуміння. Чому? Тому що "Чоловіком і жінкою сотворив їх". І в цьому насправді є великий секрет, це може бути площиною для численних конфліктів і сварок, а може бути можливістю, щоби пізнати, ким ми є насправді. Відмінність між чоловіком і жінкою є дзеркалом, яке показує чоловіку, ким він є. Бо якби жінка була така сильна як він, він би не знав, для чого йому сила. Жіноча слабкість – відповідь на чоловічу силу. Жіноча емоційність – відповідь на те, що часто чоловіки не знають, як будувати свої стосунки.

Жіноча слабкість – відповідь на чоловічу силу

Те, що ми різні і неповторні, дає можливість проявитися багатогранності Божого творіння. Уся мудрість справжніх тривалих стосунків – чоловікам вчитися розуміти жінку, а жінкам вчитися розуміти чоловіка.

Мар’ян Довганик

Фото: www.forbes.com, krasa-eva.mirtesen.ru, breathofhopeinc.com,

Рейтинг: 4.5 Голосів: 50 Переглядів: 5260
Ваша оцінка: 105664

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар