Жан Ваньє, засновник Ляршу

05.06.201511:56 Засновник спільнот "Лярш" та "Віра і Світло" нагороджений цьогорічною премією Темплтона, яку колись вручали Матері Терезі.


Жан Ваньє, засновник Ляршу, Міжнародної Федерації Спільнот, в яких люди з розумовою неповносправністю і без неї живуть і працюють разом, нагороджений цьогорічною премією Темплтона. Цю нагороду Жан Ваньє отримав за інноваційне відкриття важливої ролі вразливих людей у створенні більш справедливого, відкритого і гуманного суспільства.

Перша спільнота Ляршу зародилась тихо і скромно на півночі Франції, в 1964 році, коли Жан Ваньє запросив двох чоловіків з розумовою неповносправністю розділяти з ним життя в спільноті в дусі Євангелія.

А зараз це Міжнародна Федерація Ляршу, що складається з 147 спільнот, що працюють в 37 країнах світу і більше 1500 спільнот «Віра і Світло», що знаходяться в 82 країнах, які також закликають до солідарності між людьми з неповносправністю і без неї.

В Україні єдина спільнота Ляршу – «Лярш-Ковчег» (http://www.larche-kovcheh.org.ua) є у Львові, а спільнот «Віра і Світло» (http://www.fandl.org.ua) є 32 в більш ніж 13 містах України.

"Давайте зустрінемось, незважаючи на відмінності: інтелектуальні, культурні, національні, расові чи релігійні", – це запрошення, яким Жан Ваньє звернувся 18 травня в Лондоні до учасників церемонії вручення премії, на якій були присутні найбільш видатні релігійні лідери організацій з Великобританії.

Темплтонівською премією щороку нагороджують живу людину, яка зробила винятковий внесок в утвердження духовних вимірів життя через усвідомлення, відкриття чи практичну роботу. Заснована в 1972 році світовим інвестором та філантропом Джоном Темплтоном, нагорода служить в якості благодійного каталізатора для відкриттів, пов’язаних з головними питаннями мети людського життя і правдивої реальності. Грошова цінність нагороди перевищує Нобелівську премію, щоб підкреслити віру Темплтона в те, що цінність відкриттів, які описують духовні питання може бути значно важливішою за відкриття людства в інших сферах.

86-річний Жан Ваньє приєднався до групи видатних 44-ох отримувачів премії, серед яких такі видатні особистості, як Мати Тереза з Калькутти, архиєпископ Десмонд Туту, Далай Лама та інші.

Хочеш дізнатися про спільноту "Лярш" та Жана Ваньє більше? Ось тобі корисні лінки:

Про Темплтонську премію та її власників: http://www.templetonprize.org

Про Жана Ваньє: http://www.jean-vanier.org

Сайт "Larche International": http://www.larche.org

Львівська спільнота "Лярш-Ковчег": http://www.larche-kovcheh.org.ua

Лілія Дурняк, координатор зовнішніх зв’язків спільноти "Лярш-Ковчег"

Рейтинг: 5.0 Голосів: 8 Переглядів: 1403
Ваша оцінка: 105585

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар