Дізнайся першим про "Kerygma Project" – добру звістку християнської музики!

EXCLUSIVE ARTICLES19.05.201515:26 15 травня, у п'ятницю, відбулася інтернет-презентація "Kerygma Project" – диска якісної музики від християн. Це спільний проект Фонду Андрея Шептицького та виїзної студії звукозапису "Ceciliarec". Що ж криється за цією таємничою назвою? Цей диск – це добра звістка ("Керигма" з грецьк. – "проповідь, сповіщення, проголошення"), музика, яка приходить і говорить: "Привіт! Ми – християни, які хочемо сказати тобі щось хороше від Бога і про Бога!". І в результаті ти отримуєш водночас якісну музику та живе християнство...


Запис пісень "Kerygma Project" відбувався впродовж дванадцяти годин однієї ночі у березні. В цю ніч разом зібралися музиканти, а також їхні друзі, які підбадьорювали, робили канапки, допомагали носити речі; біля звукоінженера сиділа дружина, яка його підтримувала. По той бік об'єктива – шість операторів, які це все знімали, а також звукорежисер, менеджер, фотограф, гример. "Коли поруч є близькі люди, яким ти довіряєш, а також незнайомі, з якими добре, створюється дуже класна атмосфера", – ділиться враженнями менеджер проекту Анастасія Войтюк.

Серед авторів пісень  Галина Коновал, практикуюча християнка та хороша людина, яка не займається професійно музикою, але саме її пісні стали побудженням, щоби створити цей альбом.

Христина Підлісецька та Олексій Каплунський із гурту "Кана" – двоє молодих, активних і професійних музикантів живили проект новими ідеями й музичними винаходами. Христина написала кілька пісень до альбому, а Олексій займався підбором музикантів та аранжуванням. Також вони здійснили відбір творів, аби ті відповідали тематиці Керигми, та щоб весь диск був цілісним, наче єдиний музичний твір з різними частинами: від спокійної до драйвової.

Марічка Чабан – професійна музикантка (котра приїхала на запис з Києва о 1:00 ночі, а поїхала десь о 5:00 ранку, і всі інші зналися з нею до цього лише в чаті), надзвичайно тепла людина з чаруючим голосом.

Сергій Львов – унікальний чоловік: молодий батько, активний громадянин, автор пісень, чудовий гітарист.

Та багато інших музикантів, які створювали звукові картини до кожної пісні…

Початкова мета проекту – розвивати Нову Євангелізацію через молодіжні пісні. Для цього шукали християн, які пишуть власні твори. Увесь процес відбувався у три етапи: пошук авторів та відбір пісень, які увійдуть до диску. Другий етап – підготовка музичних аранжувань, тобто підбір стилю, музичного складу, що створило для кожної пісні класну базу для розквіту ідеї твору й створення якісного музичного продукту. Третій етап – саме запис. 

Чому записували наживо, а не працювали кілька місяців на студії? Для того, щоб передати живість, теплоту та безпосередність молодих авторів та музикантів. А як зробити запис живішим? Зробити його подібним до виступу. В ту ніч зібралися люди, які впродовж дванадцяти годин запису, за словами Анастасії Войтюк, створили безмежну енергію. Цей запис – це жива мова до людей, це живе Слово.

Як це було?

Марічка Чабан: "Команда чудових, креативних, енергійних людей зробила ніч, проведену мною у Львові, часом, який пролетів миттєво і з задоволенням. Нас об’єднала музика і Бог у ній. Їдучи на зйомки, не могла до кінця уявити, як все буде. Тому вирішила не планувати нічого, а віддати все в Божі руки. Співпраця з "Каною" – це процесс, наповнений геніальним втіленням простих речей. Було надзвичайно легко. Кожна пісня записувалась під хвилею натхнення. Висока професійність музикантів і вміння відкритись на Бога творили надзвичайні речі. Я відчувала, що ми на одній лінії. Що кожен також відчуває мою пісню, розуміє її. Розуміє все, що я хотіла в ній сказати і як хотіла сказати. Такі моменти для мене дуже цінні. Поміж цих хвилин істини було багато жартів і сміху. Все це забрала з собою у спогадах, в які поринатиму з усмішкою та безмежною вдячністю".

Христина Підлісецька: "Для мене цей проект став таким собі ПРЕпроектом того, про що я замислювалась уже давно. Зібрати докупи музикантів-християн і зробити щось спільне – це просто чудова нагода прославити Бога, по-перше, своїми талантами, а по-друге – взаємно поділитись і проникнути у творчість один одного. Маю надію, що це стане початком хорошої традиції. "Kerygma Project" – один із кроків до Нової Євангелізації, і через якісну музику, що дуже тішить!".

Оля Литвин: "Вже третій рік поспіль кожен свій робочий день я проводжу в УКУ, і – так, колись це мало статися – кілька тижнів тому вперше там переночувала. Це була музично-керигматична ніч на горищі у фантастичному середовищі, коли вібрували не тільки шибки, а й емоції, промовляли не стільки тексти, скільки живі люди, а проЯвлення професійних амбіцій справді допомагало відкрити і відчути покЛик Бога. Принаймні, так я Його розумію. Мене вразила швидкість, з якою різні люди різних поглядів і смаків ставали практично "самі свої". Спокійне ставлення одне до одного, до успіхів і недопрацювань – це як спільне занурення в інший, більший простір. У мене досі залишається враження, що кожен із нас тієї ночі виринув зі свого акваріуму, щоб пірнути в більший басейн, можливо, в річку, в море, в океан… Музичний аранжувальник розшукує килимок і корегує світло, оператор грає на гітарі, ІТ-ішник фотографує, а потім включається в музичну команду, менеджер проекту сідає за бандуру, а вже за кілька хвилин кожен із натхненням робить свою роботу, розуміючи, як печеться увесь хліб і смакуючи його. Не знаю, чи може таким бути типовий робочий день, але плоди нетипової творчої ночі – це РКС. Радість, користь і спільність. Або «радість, кіно і спів». Але радість – це точно!".

Настя Войтюк: "Всі фізично втомлені йшли додому зранку, такі трошки сплячі, але дух був дуже піднесений. З почуттям внутрішньої радості, що ти зробив щось велике, кожен доєднався по-своєму. Я – менеджер проекту, але мала щастя зіграти у двох піснях – було дуже класно попрацювати в цій команді. Є духовна музика, яка заспокоює, немов погладжує по голівці, а ця – пробуджує. Слова і музика, які написані авторами – це талант від Бога... І коли слухаєш ці пісні, то вони западають тобі в серце і в певному моменті проростають. Коли ти співаєш "Засяй в моєму серці", то потім ходиш, наспівуєш це і думаєш: "Що я наспівую? Це справді молитва!". І це треба донести до всіх...".

Отож, на виході "Kerygma Project" – це дванадцять аудіозаписів, які можна прослухати. Майже кожна пісня є унікальною, бо у кожній – різні склади музикантів: десь грає троє, а десь грають всі учасники проекту.

Це також дванадцять відеотреків, які можна буде подивитись в Інтернеті, і зняті вони так, ніби ти сидиш студії під час запису і бачиш все наживо. "Ceciliarec" створила в ютубі канал, де кожні кілька днів з'являються свіжі відео з цього проекту.

Відео на пісню "Засяй", Сергій Львов

Відео на пісню "Я стою", Христина Підлісецька

Окрім цього всього, це ще театр. На зйомках працювала група, яка виконувала етюди у техніці театру тіней на тематику Керигми, котрі знімали в окремий день. В Інтернеті будуть відеоролики з цими етюдами під акомпанемент пісень на тему Керигми.

Презентація "Kerygma Project" наживо відбудеться влітку.

Довідка:

Метою Фонду Шептицького, заснованого Главою УГКЦ, є збереження та поширення спадщини Митрополита Андрея для розвитку Церкви, а також творення і утвердження громадянського суспільства в Україні.

Проект також підтримали:

Комісія у справах молоді УГКЦ
Рада Євангелізації УГКЦ
Благодійна організація Renovabis

Український Католицький Університет

Над матеріалом працювали Уляна Журавчак та Анастасія Войтюк

Фото: facebook.com/ceciliarecua

Рейтинг: 5.0 Голосів: 26 Переглядів: 2520
Ваша оцінка: 105552

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар