"Післяподружні" науки або Який же Божий задум для вашого шлюбу

16.05.201509:30 Готуючись до шлюбу, майбутні подружжя проходили науки. Та вже після весілля те, чому їх вчили стало відходити на задній план. Саме тому почали створюватися різні програми для продовження навчань уже в подружжі. Одна з таких стартувала у неділю у храмі Преображення у Львові.


10 травня у церкві Преображення ГНІХ відбулось представлення курсу подружніх наук. Модераторами зустрічі були Роман та Наталя Прокопіви, які є творцями проекту «Божий задум для вашого шлюбу». Подружжя презентувало книгу-конспект, яку створили разом із іншими сім’ями, а також дали кілька рекомендацій,  як надовго зберегти шлюб.

Перш за все, варто зазначити, що творцями книги є не священики, єпископи і навіть не богослови. Головними авторами є подружжя, що перебуває в шлюбі 13 років і має вже трьох дітей. «Кожну тему ми намагалися максимально практично представити. І кожну річ, про яку ми писали  перепускали через свій досвід. Бачили, що дуже багато речей працює в нашому шлюбі, працює в інших сім`ях. Ми віримо і знаємо, що для того, хто захоче це використовувати воно буде працювати».

Прослухавши їхню презентацію і, прочитавши відповіді на кілька питань, можна зрозуміти, що подружжя випробувало на собі все те, про що писало у книзі. А також те, що вони намагаються сягнути досконалості і пізнати Бога разом  як одне ціле.

– В який момент у Вас виникла ідея скласти всі матеріали докупи і написати книгу?

– Це не був один момент. І це була праця багатьох людей. Ми збиралися нашою спільнотою і весь час обговорювали якісь питання, які були для нас актуальними. І відповіді на ці питання ми знайшли в Святому Письмі, потім вже виникла ідея це все посортувати, написати одну книжку, щоб все це було якось логічно структуровано.

– Коли з`явився цей курс?

– Цей курс з`вився роки три тому, в сирому варіанті. І десь біля року тому вийшов уже у друк.

– Хто допомагав Вам у написанні книги, окрім сімей, з якими Ви її створювали?

– Ми співпрацювали із Комісією у справах родини УГКЦ. Якщо у нас виникали якісь питання, ми радилися із отцем Тарасом Фітьо – головою Комісії у справах родини Львівської Архиєпархії.

– Чи зажди Ви самі дотримуєтесь всіх правил і рекомендацій, про які пишете?

– Це є життя, і ти розумієш, що ти  людина недосконала, і ти не можеш всі правила виконувати так,  як вони є прописані. Але з іншого боку  ти знаєш, де є правда і ти намагаєшся стати кращим. Ти дивишся на ідеал і хочеш рівнятись до нього. Тобто весь час стремиш до чогось кращого.

– У своїй презентації Ви розповідали про те, що загалом між подружжям за день якісна розмова триває в цілому 5 хвилин. Як Ви із цим «боролися», довідавшись про цей факт?

– Ми домовилися  раз на тиждень чи раз на два тижні влаштовувати собі побачення і проводити час разом  коли ми можемо сісти, заспокоїтись і говорити. Щоб ми могли відкрити себе один перед одним. Щоб мати таке спілкування, яке би будувало наші стосунки у шлюбі, щоб ми розуміли один одного.

– Чи лише побачення можуть «продовжити» це якісне спілкування?

– Ні-ні. Для нас такі побачення стали пріоритетом. Але ми знаємо деяких сімей, які практикують кожного вечора, після того, як повкладають дітей спати, сісти і просто розмовляти. Так, завжди будуть якісь речі, які відволікатимуть, але це треба ставити пріоритетом. І варто записувати це в своєму розкладі і намагатися втілювати.

Ця зустріч стала початком курсу «Божий задум для вашого шлюбу». Друга відбудеться 24 травня о 16:00 у храмі Преображення. Загалом курс складатиметься із тринадцятьох зустрічей, проте організатори обіцяють, що вони стануть лише початком і тринадцята зустріч не стане останньою.

Один з учасників презентації – Богдан Скибіцький вважає почуту інформацію цікавою і потрібною для себе: «інформацію, яку я почув на сьогоднішній зустрічі, я вважаю дуже корисною. Найбільше запам`ятався той факт, що всім сім`ям треба спілкуватися і обмінюватись подружнім досвідом. І тут, мабуть, можна буде знайти вирішення багатьох проблем, які завжди мають місце в шлюбі».

Марічка Мисик

Фото: facebook.com/hramspasa

Рейтинг: 4.7 Голосів: 19 Переглядів: 1763
Ваша оцінка: 105539

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар