2015-2016: що обирає молодь?

EXCLUSIVE ARTICLES04.05.201515:40 28-29 квітня Комісія у справах молоді УГКЦ представила свою стратегію та заходи на 2015-2016 рр. Це безліч цікавих речей: і З’їзд молоді, і проща до Зарваниці, і Сарепта, і студентське душпастирство… І навіть Світовий День Молоді в Кракові! А що обираєш ти і твої друзі?


28 квітня Єпархіальний духовний центр ім. блаженного Івана Павла ІІ в мальовничих Анталовцях (Закарпаття) відкрив свої двері головам та працівникам всіх молодіжних комісій УГКЦ. Господар цього центру, о. Василь Кузьма, одночасно очолює Комісію у справах молоді Мукачівської Греко-Католицької Єпархії, тож ця зустріч мала особливий характер духовного єднання та доброї душпастирської співпраці церковних структур, об’єднаних одною метою – благом української молоді.

Отець Ростислав Пендюк, голова Комісії у справах молоді УГКЦ, представив своїм співпрацівникам із різних єпархій та екзархатів стратегію діяльності та план заходів на найближче майбутнє. Гостем зібрання став о. Григорій Назар. Отець Григорій в Польщі бере пряму участь у приготуваннях до Світового дня молоді, що відбудеться 25-31 липня у Кракові, куди і прибуде Святіший Отець Франциск. До речі, вперше за весь час проведення днів молоді працює офіційний сайт СДМ українською мовою. Запис до Кракова розпочнеться дуже скоро, про що ми вас окремо повідомимо. Так що робіть закордонні паспорти вже зараз! А за цей час духовна програма приготувань до СДМ має охопити всю Україну, тож за її розробку взялася Львівська духовна семінарія Святого Духа.

Наймолодіжнішою подією літа-2015 стане З’їзд молоді "Вітер На-Дії", що охопить цілий Львів від 23 до 26 липня. Це всеукраїнська подія, яка передбачає знайомство зі Львовом, його духовним і культурним життям, а також цілу плеяду зустрічей, екскурсій, майстер-класів, творчих заходів тощо. Цього року організатори приготували молоді багато сюрпризів, так що готуйтеся! Про реєстрацію на "ВітерНа-Дії", а також про реєстрацію волонтерів з’їзду буде повідомлено додатково. Слідкуйте за оновленнями на "ДивенСвіті". А всю атрибутику до з’їзду, а також безліч цікавих футболок, чашок, торбинок та інших речей, що зроблять ваш побут особливим, можна вже зараз вибрати і замовити у Крамниці "ДивенСвіт" на Фейсбук.

Передувати молодіжному з’їзду буде Форум лідерів УГКЦ, що відбудеться 21-22 липня у семінарії на Сихові. Це вже третій такий форум (перший та другий відбулися 2013 та навесні 2015), де молодіжні лідери християнських середовищ зі всієї України збираються на кілька днів, щоби спільно молитися, ділитися своїми напрацюваннями, вчитися, а також разом планувати та реалізовувати нові творчі задуми.

"Сарепта" – всеукраїнський молодіжний табір, що цього року може відбутися двічі – і в горах, і на морі. Це плани, які скоро конкретизуються. Координатор Орест Гевак та брат Августин Векляк, ЧСВВ, обіцяють, що буде цікаво J Крім всього іншого, цьогорічний табір стане особливою нагодою ближче пізнати особистість святої пам’яті о. Василя Поточняка, душпастиря і друга молоді, засновника "Сарепти".

У полі діяльності молодіжної комісії на цей рік записано мінімум дві прощі. Під час першої, з Тернополя до Зарваниці (18-19 липня 2015 р.) ми підемо до Богородиці. Важливо: там молодь буде чекати на зустріч і Блаженніший Святослав. А от під час іншої прощі Пресвята Діва духовно примандрує до нас – йдеться про прощу Ікони Богородиці, що її благословив св. Іван Павло ІІ спеціально для української молоді. Це сталося в Римі в часі ХV Світового дня молоді (2000 рік). Ще один сюрприз – зараз українська молодь очікує на мощі св. Івана Павла ІІ. Духовна зустріч із "папою молодих" також відбудеться цього літа. Символічно, що духовний центр в Анталовцях, де вперше прозвучала ця новина, а також прекрасний дерев’яний храм, що будується поруч, також носять ім’я св. Івана Павла ІІ, якого ще за життя називали покровителем молоді всього світу.

Цікава новина для студентів зі Львова, Дрогобича й Києва: о. Петро Верхоляк від 2015 року очолив напрямок студентського капеланства при Комісії у справах молоді. На Львівщині справа почалася з двох університетів – Аграрного та Дрогобицького педагогічного. А в Києві Політехнікою опікується отець-салезіанин Максим Рябуха. Щиро віримо, що це тільки початок: список університетів, охоплених капеланством, має продовжуватися.

Літо-2015 буде повне й організаційних та творчих новинок. Зокрема, комісія вже видала довідник "Молодіжні спільноти УГКЦ", який охопив фактично всю Україну. Всі голови єпархіальних комісій отримали ці довідники для своєї молоді. Цей додаток-довідник вже можна знайти і на Google Play, де він додався до календаря і молитовника. Інша мережа даних об’єднає літні заходи нашої Церкви, і творити її ми можемо всі разом: для цього треба подати назву заходу, місце його проведення, контакти організаторів, досвід проведення заходу, плановану кількість учасників та умови участі, а також фото / відео з минулих подій. А допомагати в цьому буде "ДивенСвіт", оновлена версія якого також вже в планах Молодіжної комісії УГКЦ.

Інформаційні бази, розробка заходів, нові ідеї – все це й надалі в роботі. Адже творення Єдиного молодіжного простору відбувається тоді, коли ми всі знайомимося одне з одним і ділимося новою інформацією. Нехай на початку і віртуально, але це тільки початок. Тож пишіть, приїжджайте, долучайтеся, плануйте і приходьте. Чекаємо на вас, друзі!

ДивенСвіт

Фото: Тарас Косар; Вітер На-Дії

Рейтинг: 4.8 Голосів: 17 Переглядів: 2474
Ваша оцінка: 105501

5

4

3

2

1

1 2 3 4 5

Коментарі (0)

+

Додати коментар